Tissoudali: "Alderweireld Gouden Schoen? Schande voor aanvallers"

door
Tissoudali:

AA Gent is dramatisch aan de tweede helft van het seizoen begonnen, maar hoeft voorlopig niet te wanhopen. Verschillende belangrijke spelers zijn immers terug op post in de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. Daarbij ook Tarik Tissoudali.

De Marokkaanse balgoochelaar viel bij de start van het voorbije seizoen geblesseerd uit en stond bijna een volledige jaargang aan de kant. Ondertussen verlengde hij wel zijn contract in de Oost-Vlaamse hoofdstad. En bij de start van het huidige seizoen groeide Tissoudali weer uit tot een vaste smaakmaker.

LEES OOK: Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

Terug op topniveau

De aanvaller kreeg doorgaans zelfs de voorkeur op Gift Orban, vorig seizoen nochtans een garantie op doelpunten. En met zijn statistieken kon Tissoudali die basisplaats ook verantwoorden. Zo zit hij inmiddels aan 15 goals en 6 assists over alle competities heen.

In de voorbije maand kon Gent echter geen beroep doen op zijn diensten. Zo trok de 30-jarige aanvaller met de nationale ploeg van Marokko naar de Africa Cup. Maar inmiddels is Tissoudali weer terug en hoopt hij de Buffalo's alsnog aan mooi seizoenseinde te helpen.

Gepeperde mening

Ondertussen blijft Tissoudali een man met een uitgesproken mening. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws werd bijvoorbeeld gevraagd wie hij punten zou geven voor de Gouden Schoen. "Iemand bij Anderlecht? Op dit moment niet. Andreas Skov Olsen van Club Brugge? Hij is voor mij een standaard buitenspeler. Niet echt iets speciaals", klinkt het.

Ook de recente winnaar kon hem niet echt bekoren. Tissoudali ziet liever een aanvallend ingestelde speler met de prijs aan de haal gaan. "Ik vind Toby Alderweireld een topverdediger, maar het is een schande voor alle aanvallende spelers in onze competitie dat Toby de Gouden Schoen heeft gewonnen."

Tissoudali hoort bij de vijf beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

102
102
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

140
140
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

89
89
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

206
206
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

39
39
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

242
242
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

194
194
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

427
427
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

91
91
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

625
625
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1104
1104
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

397
397
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

317
317
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

333
333
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

498
498
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

438
438
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1008
1008
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws