Tissoudali: "Alderweireld Gouden Schoen? Schande voor aanvallers"

door
Tissoudali:

AA Gent is dramatisch aan de tweede helft van het seizoen begonnen, maar hoeft voorlopig niet te wanhopen. Verschillende belangrijke spelers zijn immers terug op post in de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. Daarbij ook Tarik Tissoudali.

De Marokkaanse balgoochelaar viel bij de start van het voorbije seizoen geblesseerd uit en stond bijna een volledige jaargang aan de kant. Ondertussen verlengde hij wel zijn contract in de Oost-Vlaamse hoofdstad. En bij de start van het huidige seizoen groeide Tissoudali weer uit tot een vaste smaakmaker.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Terug op topniveau

De aanvaller kreeg doorgaans zelfs de voorkeur op Gift Orban, vorig seizoen nochtans een garantie op doelpunten. En met zijn statistieken kon Tissoudali die basisplaats ook verantwoorden. Zo zit hij inmiddels aan 15 goals en 6 assists over alle competities heen.

In de voorbije maand kon Gent echter geen beroep doen op zijn diensten. Zo trok de 30-jarige aanvaller met de nationale ploeg van Marokko naar de Africa Cup. Maar inmiddels is Tissoudali weer terug en hoopt hij de Buffalo's alsnog aan mooi seizoenseinde te helpen.

Gepeperde mening

Ondertussen blijft Tissoudali een man met een uitgesproken mening. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws werd bijvoorbeeld gevraagd wie hij punten zou geven voor de Gouden Schoen. "Iemand bij Anderlecht? Op dit moment niet. Andreas Skov Olsen van Club Brugge? Hij is voor mij een standaard buitenspeler. Niet echt iets speciaals", klinkt het.

Ook de recente winnaar kon hem niet echt bekoren. Tissoudali ziet liever een aanvallend ingestelde speler met de prijs aan de haal gaan. "Ik vind Toby Alderweireld een topverdediger, maar het is een schande voor alle aanvallende spelers in onze competitie dat Toby de Gouden Schoen heeft gewonnen."

Tissoudali hoort bij de vijf beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

Duranville maakt het te bont: coach grijpt genadeloos in

In de Duitse Bundesliga slaagde Borussia Dortmund er zondagavond niet in om over RB Leipzig naar de ...

11
11
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

169
169
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

114
114
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

285
285
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

402
402
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

238
238
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

263
263
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

295
295
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

98
98
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

105
105
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

64
64
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

342
342
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

202
202
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

459
459
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

40
40
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

494
494
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

223
223
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

387
387
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

135
135
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

245
245
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

144
144
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

189
189
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

197
197
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

762
762

Meer sportnieuws