Tissoudali: "Alderweireld Gouden Schoen? Schande voor aanvallers"

door
Tissoudali:

AA Gent is dramatisch aan de tweede helft van het seizoen begonnen, maar hoeft voorlopig niet te wanhopen. Verschillende belangrijke spelers zijn immers terug op post in de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. Daarbij ook Tarik Tissoudali.

De Marokkaanse balgoochelaar viel bij de start van het voorbije seizoen geblesseerd uit en stond bijna een volledige jaargang aan de kant. Ondertussen verlengde hij wel zijn contract in de Oost-Vlaamse hoofdstad. En bij de start van het huidige seizoen groeide Tissoudali weer uit tot een vaste smaakmaker.

LEES OOK: Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Terug op topniveau

De aanvaller kreeg doorgaans zelfs de voorkeur op Gift Orban, vorig seizoen nochtans een garantie op doelpunten. En met zijn statistieken kon Tissoudali die basisplaats ook verantwoorden. Zo zit hij inmiddels aan 15 goals en 6 assists over alle competities heen.

In de voorbije maand kon Gent echter geen beroep doen op zijn diensten. Zo trok de 30-jarige aanvaller met de nationale ploeg van Marokko naar de Africa Cup. Maar inmiddels is Tissoudali weer terug en hoopt hij de Buffalo's alsnog aan mooi seizoenseinde te helpen.

Gepeperde mening

Ondertussen blijft Tissoudali een man met een uitgesproken mening. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws werd bijvoorbeeld gevraagd wie hij punten zou geven voor de Gouden Schoen. "Iemand bij Anderlecht? Op dit moment niet. Andreas Skov Olsen van Club Brugge? Hij is voor mij een standaard buitenspeler. Niet echt iets speciaals", klinkt het.

Ook de recente winnaar kon hem niet echt bekoren. Tissoudali ziet liever een aanvallend ingestelde speler met de prijs aan de haal gaan. "Ik vind Toby Alderweireld een topverdediger, maar het is een schande voor alle aanvallende spelers in onze competitie dat Toby de Gouden Schoen heeft gewonnen."

Tissoudali hoort bij de vijf beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

25
25
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

28
28
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

32
32
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

49
49
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

46
46
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

199
199
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

49
49
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

213
213
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

92
92
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

326
326
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

137
137
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

371
371
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

471
471
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

193
193
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

325
325
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

315
315
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

280
280
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

137
137
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

899
899
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

472
472

Meer sportnieuws