Tissoudali: "Alderweireld Gouden Schoen? Schande voor aanvallers"

989 stemmen
Tissoudali:

AA Gent is dramatisch aan de tweede helft van het seizoen begonnen, maar hoeft voorlopig niet te wanhopen. Verschillende belangrijke spelers zijn immers terug op post in de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. Daarbij ook Tarik Tissoudali.

De Marokkaanse balgoochelaar viel bij de start van het voorbije seizoen geblesseerd uit en stond bijna een volledige jaargang aan de kant. Ondertussen verlengde hij wel zijn contract in de Oost-Vlaamse hoofdstad. En bij de start van het huidige seizoen groeide Tissoudali weer uit tot een vaste smaakmaker.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Terug op topniveau

De aanvaller kreeg doorgaans zelfs de voorkeur op Gift Orban, vorig seizoen nochtans een garantie op doelpunten. En met zijn statistieken kon Tissoudali die basisplaats ook verantwoorden. Zo zit hij inmiddels aan 15 goals en 6 assists over alle competities heen.

In de voorbije maand kon Gent echter geen beroep doen op zijn diensten. Zo trok de 30-jarige aanvaller met de nationale ploeg van Marokko naar de Africa Cup. Maar inmiddels is Tissoudali weer terug en hoopt hij de Buffalo's alsnog aan mooi seizoenseinde te helpen.

Gepeperde mening

Ondertussen blijft Tissoudali een man met een uitgesproken mening. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws werd bijvoorbeeld gevraagd wie hij punten zou geven voor de Gouden Schoen. "Iemand bij Anderlecht? Op dit moment niet. Andreas Skov Olsen van Club Brugge? Hij is voor mij een standaard buitenspeler. Niet echt iets speciaals", klinkt het.

Ook de recente winnaar kon hem niet echt bekoren. Tissoudali ziet liever een aanvallend ingestelde speler met de prijs aan de haal gaan. "Ik vind Toby Alderweireld een topverdediger, maar het is een schande voor alle aanvallende spelers in onze competitie dat Toby de Gouden Schoen heeft gewonnen."

Tissoudali hoort bij de vijf beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

1
1
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

5
5
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

41
41
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

135
135
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

85
85
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

231
231
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

263
263
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

883
883
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

93
93
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

361
361
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

138
138
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

149
149
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

69
69
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

64
64
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

311
311
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

201
201

Meer sportnieuws