'Club Brugge stomverbaasd: sterkhouder op transferlijst Barça'

door
'Club Brugge stomverbaasd: sterkhouder op transferlijst Barça'

Club Brugge heeft een relatief rustige wintermercato achter de rug. Maar daar lijkt komende zomer verandering in te gaan komen. De algemene verwachting is immers dat Blauw-Zwart dan enkele sterkhouders zal uitzwaaien.

In januari rondde Club al enkele uitgaande transfers af. Zo werd Tajon Buchanan voor de nodige miljoenen aan Internazionale verkocht. Voor Romeo Vermant en Faitout Maouassa werden dan weer tijdelijke oplossingen gevonden. Daarnaast was het de bedoeling om Antonio Nusa voor een recordbedrag aan Brentford FC te verkopen.

LEES OOK: Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Zomerse leegloop?

Zoals alom geweten viel die deal echter in extremis in het water nadat een probleem opdook bij de medische en fysieke proeven. Desondanks zou de transfer nog niet volledig van de baan zijn. En moest dan toch geen akkoord gevonden worden met Brentford, staan verschillende andere ploegen klaar om in de zomer een poging te doen om Nusa te strikken.

De jonge Noor is echter niet de enige speler die zich dan aan een nieuwe stap kan wagen. Maxim De Cuyper zou bijvoorbeeld kunnen rekenen op interesse vanuit de Bundesliga. Andreas Skov Olsen zal gezien zijn uitmuntende seizoen allicht ook een nieuwe kans krijgen op een avontuur in een Europese sterkhouder.

Droomtransfer Onyedika

Nu wordt echter nog een sterkhouder gelinkt aan een spectaculaire transfer. Volgens MundoDeportivo zou Raphael Onyedika, die zondag met Nigeria de finale van de Africa Cup betwist, namelijk op de shortlist staan bij niemand minder dan FC Barcelona.

De Catalanen willen komende zomer hun middenveld versterken, maar zijn gebonden aan zware financiële restricties. Daarom wordt gespeurd na relatief goedkope opties, zowel qua loon als qua transfersom. En Onyedika zou aan die financiële voorwaarden voldoen.

Enorme concurrentie

De Nigeriaan, die bij Club goed met minder goede periodes afwisselde, beschikt ook over het nodige fysieke vermogen. Bovendien liet hij vorig seizoen al goede dingen zien in de Champions League. Onyedika is echter niet de enige naam op de vermeende verlanglijst. Ook Wilfred Ndidi, Aleix Garcia en Rode Duivel Amadou Onana worden genoemd. Net als duurdere toptargets als Bruno Guimaraes en Joshua Kimmich. Voorlopig lijkt een overgang naar Barça dus nog een utopie voor Onyedika.

Onyedika heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

42
42
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

82
82
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws