Riemer veegt opvallende kritiek weg: "Nu is het dit"

door
Riemer veegt opvallende kritiek weg:

Killian Sardella en Ludwig Augustinsson zijn weldra weer speelklaar. Dat gaat het spel van Anderlecht ten goede komen. De reden hiervoor kan je hier terugvinden.Toch viel er een nieuwe kritiek neer op Brian Riemer.

Anderlecht krijgt wat kritiek dat het op verplaatsing minder goed voor de dag komt. Dat is uiteraard bij bijna elke ploeg zo. De kritiek is ook vreemd. In België haalt enkel Union SG meer punten met een indrukwekkende 27 op 36. Anderlecht tikt af op 18 op 36, KRC Genk presteert net zo goed. Het is dus ook daar de nummer 2 in België.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Anderlecht presteert in topmatchen 

"Vier maanden geleden wonnen we nooit tegen topclubs en nu is het dit. Het is een goede vraag, hoor. Uiteraard is het op verplaatsing moeilijker. Thuis hebben we de steun van 20.000 fans. Ik stel vast dat wij moeilijk te verslaan zijn. We halen in zijn totaliteit een gemiddelde van 2 punten per match en dan zal je hoog eindigen als je dat tot de laatste speeldag kan volhouden", aldus Riemer. 

Dat Anderlecht opvallend goede resultaten haalt in de topmatchen, is geen verrassing. Het doet Riemer ook deugd. “We hebben een goede cohesie in de ploeg. In topmatchen hangt het af van details. Er zijn zelden grote verschillen in dergelijke partijen. Er zijn de beslissingen van de VAR, maar op Antwerp en Genk gaven we de zege in de extra tijd weg. Dat gebeurt in het voetbal."

"Of dit iets zegt voor de play-offs? Neen, maar we kunnen wel vertrouwen hebben. Het is niet leuk als je daar in terechtkomt als je voordien geen enkel topduel hebt kunnen winnen. We voelden misschien dat jullie wat hard waren voor ons over die topmatchen, maar dat was ook een motivatie voor ons om te tonen dat we wel toppers konden winnen."

Riemer ziet ook ruimte voor progressie

De volgende stap is om echt eens een hele match te spelen zoals op Standard en Antwerp in de eerste periode. Dat moet wel nog beter.

"Ik weet ook dat er nog veel progressie mogelijk is, daarom begrijp ik bepaalde kritiek wel. Maar ik ben zeer trots op de manier waarop we met de afwezigen zijn omgegaan. Ons spelniveau was niet geweldig, maar tegen Gent zag ik wel vlagen terug van ons goede niveau van een tweetal maanden geleden. Het is wel goed dat we in die moeilijkere periode geen enkel competitieduel hebben verloren.”

Gaat RSCA weldra ook weer beter spelen?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

14
14
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

17
17
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

16
16
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

17
17
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

94
94
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

31
31
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

98
98
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

155
155
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

310
310
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

107
107
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

160
160
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

112
112
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

541
541
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

552
552
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

43
43
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

369
369
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

172
172
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

209
209
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

232
232
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

459
459
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

591
591
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

139
139
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

127
127
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws