Riemer veegt opvallende kritiek weg: "Nu is het dit"

309 stemmen
Riemer veegt opvallende kritiek weg:

Killian Sardella en Ludwig Augustinsson zijn weldra weer speelklaar. Dat gaat het spel van Anderlecht ten goede komen. De reden hiervoor kan je hier terugvinden.Toch viel er een nieuwe kritiek neer op Brian Riemer.

Anderlecht krijgt wat kritiek dat het op verplaatsing minder goed voor de dag komt. Dat is uiteraard bij bijna elke ploeg zo. De kritiek is ook vreemd. In België haalt enkel Union SG meer punten met een indrukwekkende 27 op 36. Anderlecht tikt af op 18 op 36, KRC Genk presteert net zo goed. Het is dus ook daar de nummer 2 in België.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Anderlecht presteert in topmatchen 

"Vier maanden geleden wonnen we nooit tegen topclubs en nu is het dit. Het is een goede vraag, hoor. Uiteraard is het op verplaatsing moeilijker. Thuis hebben we de steun van 20.000 fans. Ik stel vast dat wij moeilijk te verslaan zijn. We halen in zijn totaliteit een gemiddelde van 2 punten per match en dan zal je hoog eindigen als je dat tot de laatste speeldag kan volhouden", aldus Riemer. 

Dat Anderlecht opvallend goede resultaten haalt in de topmatchen, is geen verrassing. Het doet Riemer ook deugd. “We hebben een goede cohesie in de ploeg. In topmatchen hangt het af van details. Er zijn zelden grote verschillen in dergelijke partijen. Er zijn de beslissingen van de VAR, maar op Antwerp en Genk gaven we de zege in de extra tijd weg. Dat gebeurt in het voetbal."

"Of dit iets zegt voor de play-offs? Neen, maar we kunnen wel vertrouwen hebben. Het is niet leuk als je daar in terechtkomt als je voordien geen enkel topduel hebt kunnen winnen. We voelden misschien dat jullie wat hard waren voor ons over die topmatchen, maar dat was ook een motivatie voor ons om te tonen dat we wel toppers konden winnen."

Riemer ziet ook ruimte voor progressie

De volgende stap is om echt eens een hele match te spelen zoals op Standard en Antwerp in de eerste periode. Dat moet wel nog beter.

"Ik weet ook dat er nog veel progressie mogelijk is, daarom begrijp ik bepaalde kritiek wel. Maar ik ben zeer trots op de manier waarop we met de afwezigen zijn omgegaan. Ons spelniveau was niet geweldig, maar tegen Gent zag ik wel vlagen terug van ons goede niveau van een tweetal maanden geleden. Het is wel goed dat we in die moeilijkere periode geen enkel competitieduel hebben verloren.”

Gaat RSCA weldra ook weer beter spelen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

12
12
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

189
189
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

499
499
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

72
72
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

252
252
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

97
97
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

49
49
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

86
86
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

82
82
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

240
240
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

289
289
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

382
382
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

405
405
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

400
400
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

157
157
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

189
189
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

418
418
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

472
472
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

105
105
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

215
215
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

102
102

Meer sportnieuws