Riemer veegt opvallende kritiek weg: "Nu is het dit"

door
Riemer veegt opvallende kritiek weg:

Killian Sardella en Ludwig Augustinsson zijn weldra weer speelklaar. Dat gaat het spel van Anderlecht ten goede komen. De reden hiervoor kan je hier terugvinden.Toch viel er een nieuwe kritiek neer op Brian Riemer.

Anderlecht krijgt wat kritiek dat het op verplaatsing minder goed voor de dag komt. Dat is uiteraard bij bijna elke ploeg zo. De kritiek is ook vreemd. In België haalt enkel Union SG meer punten met een indrukwekkende 27 op 36. Anderlecht tikt af op 18 op 36, KRC Genk presteert net zo goed. Het is dus ook daar de nummer 2 in België.

LEES OOK: Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

Anderlecht presteert in topmatchen 

"Vier maanden geleden wonnen we nooit tegen topclubs en nu is het dit. Het is een goede vraag, hoor. Uiteraard is het op verplaatsing moeilijker. Thuis hebben we de steun van 20.000 fans. Ik stel vast dat wij moeilijk te verslaan zijn. We halen in zijn totaliteit een gemiddelde van 2 punten per match en dan zal je hoog eindigen als je dat tot de laatste speeldag kan volhouden", aldus Riemer. 

Dat Anderlecht opvallend goede resultaten haalt in de topmatchen, is geen verrassing. Het doet Riemer ook deugd. “We hebben een goede cohesie in de ploeg. In topmatchen hangt het af van details. Er zijn zelden grote verschillen in dergelijke partijen. Er zijn de beslissingen van de VAR, maar op Antwerp en Genk gaven we de zege in de extra tijd weg. Dat gebeurt in het voetbal."

"Of dit iets zegt voor de play-offs? Neen, maar we kunnen wel vertrouwen hebben. Het is niet leuk als je daar in terechtkomt als je voordien geen enkel topduel hebt kunnen winnen. We voelden misschien dat jullie wat hard waren voor ons over die topmatchen, maar dat was ook een motivatie voor ons om te tonen dat we wel toppers konden winnen."

Riemer ziet ook ruimte voor progressie

De volgende stap is om echt eens een hele match te spelen zoals op Standard en Antwerp in de eerste periode. Dat moet wel nog beter.

"Ik weet ook dat er nog veel progressie mogelijk is, daarom begrijp ik bepaalde kritiek wel. Maar ik ben zeer trots op de manier waarop we met de afwezigen zijn omgegaan. Ons spelniveau was niet geweldig, maar tegen Gent zag ik wel vlagen terug van ons goede niveau van een tweetal maanden geleden. Het is wel goed dat we in die moeilijkere periode geen enkel competitieduel hebben verloren.”

Gaat RSCA weldra ook weer beter spelen?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

18
18
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

60
60
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

29
29
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

288
288
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

99
99
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

105
105
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

270
270
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

79
79
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

99
99
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

149
149
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

179
179
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

218
218
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1132
1132
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

334
334
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

403
403
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

256
256
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

328
328
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

126
126
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

574
574
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

91
91

Meer sportnieuws