Riemer veegt opvallende kritiek weg: "Nu is het dit"

door
Riemer veegt opvallende kritiek weg:

Killian Sardella en Ludwig Augustinsson zijn weldra weer speelklaar. Dat gaat het spel van Anderlecht ten goede komen. De reden hiervoor kan je hier terugvinden.Toch viel er een nieuwe kritiek neer op Brian Riemer.

Anderlecht krijgt wat kritiek dat het op verplaatsing minder goed voor de dag komt. Dat is uiteraard bij bijna elke ploeg zo. De kritiek is ook vreemd. In België haalt enkel Union SG meer punten met een indrukwekkende 27 op 36. Anderlecht tikt af op 18 op 36, KRC Genk presteert net zo goed. Het is dus ook daar de nummer 2 in België.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Anderlecht presteert in topmatchen 

"Vier maanden geleden wonnen we nooit tegen topclubs en nu is het dit. Het is een goede vraag, hoor. Uiteraard is het op verplaatsing moeilijker. Thuis hebben we de steun van 20.000 fans. Ik stel vast dat wij moeilijk te verslaan zijn. We halen in zijn totaliteit een gemiddelde van 2 punten per match en dan zal je hoog eindigen als je dat tot de laatste speeldag kan volhouden", aldus Riemer. 

Dat Anderlecht opvallend goede resultaten haalt in de topmatchen, is geen verrassing. Het doet Riemer ook deugd. “We hebben een goede cohesie in de ploeg. In topmatchen hangt het af van details. Er zijn zelden grote verschillen in dergelijke partijen. Er zijn de beslissingen van de VAR, maar op Antwerp en Genk gaven we de zege in de extra tijd weg. Dat gebeurt in het voetbal."

"Of dit iets zegt voor de play-offs? Neen, maar we kunnen wel vertrouwen hebben. Het is niet leuk als je daar in terechtkomt als je voordien geen enkel topduel hebt kunnen winnen. We voelden misschien dat jullie wat hard waren voor ons over die topmatchen, maar dat was ook een motivatie voor ons om te tonen dat we wel toppers konden winnen."

Riemer ziet ook ruimte voor progressie

De volgende stap is om echt eens een hele match te spelen zoals op Standard en Antwerp in de eerste periode. Dat moet wel nog beter.

"Ik weet ook dat er nog veel progressie mogelijk is, daarom begrijp ik bepaalde kritiek wel. Maar ik ben zeer trots op de manier waarop we met de afwezigen zijn omgegaan. Ons spelniveau was niet geweldig, maar tegen Gent zag ik wel vlagen terug van ons goede niveau van een tweetal maanden geleden. Het is wel goed dat we in die moeilijkere periode geen enkel competitieduel hebben verloren.”

Gaat RSCA weldra ook weer beter spelen?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

4
4
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

4
4
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

17
17
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

107
107
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

62
62
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

269
269
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

184
184
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

101
101
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

84
84
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

70
70
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

61
61
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

241
241
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

123
123
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

37
37
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

354
354
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

154
154
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

433
433
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

577
577
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

392
392

Meer sportnieuws