Fans niet te spreken over maatregel Pro League: "99 procent bestraft"

259 stemmen
Fans niet te spreken over maatregel Pro League:

Nog geen maand geleden werd het Belgische voetbal terug op gang getrapt, maar sindsdien volgden de incidenten in de tribunes zich in sneltempo op. Verschillende wedstrijden werden zelfs stilgelegd. Bijgevolg besloot de Pro League om draconisch in te grijpen.

In het najaar vonden al enkele voorvallen plaats met wangedrag van zogenaamde 'supporters'. In de voorbije weken waren er echter opnieuw verschillende incidenten. De slotminuten van de partij tussen RWDM en KAS Eupen moesten bijvoorbeeld enkele dagen later afgewerkt worden nadat de match werd stopgezet omdat aanhangers van de thuisploeg met voetzoekers op het veld gooiden.

Vervolgens werd ook de bekerwedstrijd tussen Union SG en RSC Anderlecht minutenlang stilgelegd. Vanuit het bezoekende vak werden de frustraties immers gekanaliseerd door drankbekers op het veld te gooien. Pas na druk overleg kon de match afgewerkt worden. En ook in de Limburgse derby tussen STVV en KRC Genk liep het fout nadat uit het bezoekersvak met vuurpijlen op het veld werd gesmeten.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

Drastische maatregel

Er werd dan ook voor het ergste gevreesd voor wanneer de belangen straks nog groter worden. De schreeuw om nieuwe maatregelen weerklonk logischerwijs steeds luider. En de Pro League heeft nu ook besloten om in te grijpen. Zo werd donderdag een draconische maatregel aangekondigd die al vanaf de komende speeldag in werking zal treden.

Concreet zal de club waarvan de 'supporters' een match laten stilleggen bestraft worden in de vorm van drie uitwedstrijden zonder supporters. Gebeurt het binnen de tijdspanne van één jaar opnieuw, dan zal de strafmaat opgetrokken worden naar vijf opeenvolgende uitwedstrijden zonder bezoekende fans. Dit geldt zowel voor matchen die tijdelijk als definitief worden gestaakt.

Géén overleg met fans

Een duidelijk signaal dus van de Pro League. Maar in supporterskringen wordt niet bepaald enthousiast gereageerd. Zo vreest men dat te veel onschuldige fans ook gestraft zullen worden. "De 90, 95, zelfs 99 procent van de fans die het goed menen, worden gestraft. Men maakt een algemeen beleid. Wij moeten ons maar aanpassen. Terwijl ze de herrieschoppers zelf ongemoeid laten?", stelt Eddy Janssis van het overkoepelende 'Belgian Supporters' bij Het Laatste Nieuws.

Bovendien betreurt Janssis dat er geen sprake was van overleg. "Beseffen meneer Parys en de andere mensen die zo’n beslissing doorduwen dat ze mensen hun hobby afnemen? Ook van de supporters die enkel en alleen hun club willen steunen? Ik ben ontgoocheld. Ook over de manier waarop. Op voorhand is er nul overleg geweest met de supporters. Dat de Pro League onder druk staat van Jan, Piet of Pol, dat zal allemaal wel. Maar dit is niet constructief."

Deze maatregel gaat te ver ...

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

5
5
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

14
14
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

72
72
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

293
293
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

230
230
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

410
410
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

118
118
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

185
185
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

392
392
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

357
357
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

512
512
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

517
517
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

210
210
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

577
577
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

171
171
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

230
230
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

233
233
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

116
116
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

571
571
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

172
172
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

424
424
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106

Meer sportnieuws