Barça heeft oude JPL-bekende nog niet uit het hoofd gezet

36 stemmen
Barça heeft oude JPL-bekende nog niet uit het hoofd gezet

FC Barcelona leek vorig seizoen na enkele moeilijke jaren weer op te leven door de titel te pakken in La Liga, maar kende de voorbije maanden weer een stevige terugval. Het presteert wisselvallig en volgt in de competitie al op acht punten van leider Real Madrid, terwijl ze ook het verrassende Girona moeten laten voorgaan.

Die ontgoochelende situatie blijft niet zonder gevolgen, want onlangs maakte trainer Xavi bekend dat hij na het seizoen zal vertrekken. De clublegende lag al maanden onder vuur en hoopt zo de rust te kunnen doen terugkeren. Het betekent dat ze in Barcelona de komende maanden vooral op zoek moeten naar een nieuwe trainer.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Barça gaat geen grote transfers doen

Dat zal ook de zoektocht naar versterking voor de spelerskern bemoeilijken. Al lijken er op dat vlak toch de nodige plannen klaar te liggen bij Barça. Technisch directeur Deco kwam bij Esport3 alvast met een opmerkelijke aankondiging. "We zullen volgend seizoen geen grote transfers doen", verklaarde hij immers.

Nieuwe grote namen moeten er dus niet verwacht worden in Barcelona, maar Deco gaf wel toe dat één doelwit nog altijd gevolgd wordt. In januari werd Barça al gelinkt aan Aleix Garcia en Deco heeft de middenvelder nog niet uit zijn hoofd gezet.

Aleix Garcia blijft wel een optie

"Ja, Aleix Garcia is een goede speler", gaf hij toe. "We zullen later beslissen over zijn mogelijke komst, afhankelijk van hoe we het seizoen afsluiten."

De 26-jarige Garcia was op een blauwe maandag nog aan de slag in de Jupiler Pro League, want in het seizoen 2019/20 huurde Moeskroen de middenvelder van Manchester City. Tegenwoordig komt hij uit voor Girona, waar hij de draaischijf is van een elftal dat alles en iedereen verbaast. Daardoor mocht hij in november ook zijn debuut maken bij de Spaanse nationale ploeg.

Moet Barça in de zomer voor de komst van Garcia gaan?

Meest recent

Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

16
16
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

49
49
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

64
64
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

75
75
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

297
297
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

107
107
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

82
82
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

282
282
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

197
197
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

71
71
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

505
505
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

195
195
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

153
153
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

453
453
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

313
313
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

428
428
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

789
789
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3755
3755
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

66
66
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

233
233

Meer sportnieuws