Barça heeft oude JPL-bekende nog niet uit het hoofd gezet

door
Barça heeft oude JPL-bekende nog niet uit het hoofd gezet

FC Barcelona leek vorig seizoen na enkele moeilijke jaren weer op te leven door de titel te pakken in La Liga, maar kende de voorbije maanden weer een stevige terugval. Het presteert wisselvallig en volgt in de competitie al op acht punten van leider Real Madrid, terwijl ze ook het verrassende Girona moeten laten voorgaan.

Die ontgoochelende situatie blijft niet zonder gevolgen, want onlangs maakte trainer Xavi bekend dat hij na het seizoen zal vertrekken. De clublegende lag al maanden onder vuur en hoopt zo de rust te kunnen doen terugkeren. Het betekent dat ze in Barcelona de komende maanden vooral op zoek moeten naar een nieuwe trainer.

LEES OOK: Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

Barça gaat geen grote transfers doen

Dat zal ook de zoektocht naar versterking voor de spelerskern bemoeilijken. Al lijken er op dat vlak toch de nodige plannen klaar te liggen bij Barça. Technisch directeur Deco kwam bij Esport3 alvast met een opmerkelijke aankondiging. "We zullen volgend seizoen geen grote transfers doen", verklaarde hij immers.

Nieuwe grote namen moeten er dus niet verwacht worden in Barcelona, maar Deco gaf wel toe dat één doelwit nog altijd gevolgd wordt. In januari werd Barça al gelinkt aan Aleix Garcia en Deco heeft de middenvelder nog niet uit zijn hoofd gezet.

Aleix Garcia blijft wel een optie

"Ja, Aleix Garcia is een goede speler", gaf hij toe. "We zullen later beslissen over zijn mogelijke komst, afhankelijk van hoe we het seizoen afsluiten."

De 26-jarige Garcia was op een blauwe maandag nog aan de slag in de Jupiler Pro League, want in het seizoen 2019/20 huurde Moeskroen de middenvelder van Manchester City. Tegenwoordig komt hij uit voor Girona, waar hij de draaischijf is van een elftal dat alles en iedereen verbaast. Daardoor mocht hij in november ook zijn debuut maken bij de Spaanse nationale ploeg.

Moet Barça in de zomer voor de komst van Garcia gaan?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

35
35
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

64
64
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

92
92
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

32
32
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

130
130
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

56
56
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

122
122
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

64
64
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

115
115
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

144
144
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

564
564
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

173
173
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

487
487
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

88
88
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

483
483
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

134
134
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

365
365
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

139
139
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

283
283
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

315
315
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

812
812
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws