Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

door
Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Africa Cup. Tegen topfavoriet Nigeria leek nochtans een nieuwe stunt in de maak na een onwaarschijnlijke VAR-fase in de slotminuten. Maar na penalty's haalden de Super Eagles het dan toch.

In 2017 had Broos al Afrikaanse voetbalgeschiedenis geschreven. De inmiddels 71-jarige bondscoach leidde Kameroen toen onverwacht naar de eindzege op de Africa Cup. En de Belgische trainer was goed op weg om die stunt dit jaar te herhalen.

De Zuid-Afrikanen knokten zich naar de halve finale door onder meer topfavoriet Marokko uit te schakelen. Om de finale te halen moest echter nog een andere grote kanshebber voor de bijl gaan. Zo stond woensdag de clash tegen Nigeria op het programma.

VAR werpt reddingsboei

De troepen van Broos hield lange tijd goed stand tegen het offensieve geweld bij de Nigerianen. Bafana Bafana kreeg zelf ook enkele goede kansen. Maar bij de start van de tweede helft sloegen de Super Eagles dan toch toe via een penalty van William Troost-Ekong, niet toevallig uitgelokt door sterspeler Victor Osimhen.

In de extra tijd leek de kampioenenmaker van SSC Napoli de boeken zelfs helemaal dicht te doen. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Die had immers een strafschopfout van Alhassan Yusuf (Antwerp) gezien. De treffer werd dan ook geannuleerd en Teboho Mokoena maakte er van op de stip 1-1 van.

Nigeria na penalty's

Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Op een rode kaart voor de Zuid-Afrikanen na, gebeurde daarin echter niet veel. En zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. Na twee missers van Bafana Bafana, trok Nigeria dus aan het langste einde. De Super Eagles spelen komend weekend dus de finale. DR Congo en gastland Ivoorkust strijden later op de avond voor het tweede ticket. Broos en co moeten dan weer op een bronzen medaille mikken in de troostfinale.

Broos krijgt te weinig erkenning in ons land ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over het competitieformat, waarbij vooral ...

0
0
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

26
26
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

43
43
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

52
52
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

232
232
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

324
324
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

291
291
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

101
101
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

77
77
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

69
69
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

118
118
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

22
22
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1106
1106
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

69
69
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

170
170
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

285
285
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

73
73
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

385
385
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

81
81
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

348
348
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

341
341

Meer sportnieuws