Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

door
Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Africa Cup. Tegen topfavoriet Nigeria leek nochtans een nieuwe stunt in de maak na een onwaarschijnlijke VAR-fase in de slotminuten. Maar na penalty's haalden de Super Eagles het dan toch.

In 2017 had Broos al Afrikaanse voetbalgeschiedenis geschreven. De inmiddels 71-jarige bondscoach leidde Kameroen toen onverwacht naar de eindzege op de Africa Cup. En de Belgische trainer was goed op weg om die stunt dit jaar te herhalen.

De Zuid-Afrikanen knokten zich naar de halve finale door onder meer topfavoriet Marokko uit te schakelen. Om de finale te halen moest echter nog een andere grote kanshebber voor de bijl gaan. Zo stond woensdag de clash tegen Nigeria op het programma.

VAR werpt reddingsboei

De troepen van Broos hield lange tijd goed stand tegen het offensieve geweld bij de Nigerianen. Bafana Bafana kreeg zelf ook enkele goede kansen. Maar bij de start van de tweede helft sloegen de Super Eagles dan toch toe via een penalty van William Troost-Ekong, niet toevallig uitgelokt door sterspeler Victor Osimhen.

In de extra tijd leek de kampioenenmaker van SSC Napoli de boeken zelfs helemaal dicht te doen. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Die had immers een strafschopfout van Alhassan Yusuf (Antwerp) gezien. De treffer werd dan ook geannuleerd en Teboho Mokoena maakte er van op de stip 1-1 van.

Nigeria na penalty's

Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Op een rode kaart voor de Zuid-Afrikanen na, gebeurde daarin echter niet veel. En zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. Na twee missers van Bafana Bafana, trok Nigeria dus aan het langste einde. De Super Eagles spelen komend weekend dus de finale. DR Congo en gastland Ivoorkust strijden later op de avond voor het tweede ticket. Broos en co moeten dan weer op een bronzen medaille mikken in de troostfinale.

Broos krijgt te weinig erkenning in ons land ...

Meest recent

Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

11
11
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

43
43
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

28
28
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

84
84
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

278
278
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

160
160
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

317
317
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

89
89
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

97
97
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

112
112
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

106
106
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

66
66
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

18
18
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

51
51
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

404
404
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

180
180
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

40
40
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

105
105
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

461
461
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

204
204
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

86
86
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

457
457
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

391
391
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

106
106

Meer sportnieuws