Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

door
Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Africa Cup. Tegen topfavoriet Nigeria leek nochtans een nieuwe stunt in de maak na een onwaarschijnlijke VAR-fase in de slotminuten. Maar na penalty's haalden de Super Eagles het dan toch.

In 2017 had Broos al Afrikaanse voetbalgeschiedenis geschreven. De inmiddels 71-jarige bondscoach leidde Kameroen toen onverwacht naar de eindzege op de Africa Cup. En de Belgische trainer was goed op weg om die stunt dit jaar te herhalen.

De Zuid-Afrikanen knokten zich naar de halve finale door onder meer topfavoriet Marokko uit te schakelen. Om de finale te halen moest echter nog een andere grote kanshebber voor de bijl gaan. Zo stond woensdag de clash tegen Nigeria op het programma.

LEES OOK: Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

VAR werpt reddingsboei

De troepen van Broos hield lange tijd goed stand tegen het offensieve geweld bij de Nigerianen. Bafana Bafana kreeg zelf ook enkele goede kansen. Maar bij de start van de tweede helft sloegen de Super Eagles dan toch toe via een penalty van William Troost-Ekong, niet toevallig uitgelokt door sterspeler Victor Osimhen.

In de extra tijd leek de kampioenenmaker van SSC Napoli de boeken zelfs helemaal dicht te doen. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Die had immers een strafschopfout van Alhassan Yusuf (Antwerp) gezien. De treffer werd dan ook geannuleerd en Teboho Mokoena maakte er van op de stip 1-1 van.

Nigeria na penalty's

Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Op een rode kaart voor de Zuid-Afrikanen na, gebeurde daarin echter niet veel. En zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. Na twee missers van Bafana Bafana, trok Nigeria dus aan het langste einde. De Super Eagles spelen komend weekend dus de finale. DR Congo en gastland Ivoorkust strijden later op de avond voor het tweede ticket. Broos en co moeten dan weer op een bronzen medaille mikken in de troostfinale.

Broos krijgt te weinig erkenning in ons land ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

12
12
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

57
57
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

193
193
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

165
165
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

97
97
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

264
264
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

188
188
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

134
134
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

132
132
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

254
254
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

266
266
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

513
513
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

249
249
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

431
431
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

252
252
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

396
396
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

656
656

Meer sportnieuws