Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

door
Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Africa Cup. Tegen topfavoriet Nigeria leek nochtans een nieuwe stunt in de maak na een onwaarschijnlijke VAR-fase in de slotminuten. Maar na penalty's haalden de Super Eagles het dan toch.

In 2017 had Broos al Afrikaanse voetbalgeschiedenis geschreven. De inmiddels 71-jarige bondscoach leidde Kameroen toen onverwacht naar de eindzege op de Africa Cup. En de Belgische trainer was goed op weg om die stunt dit jaar te herhalen.

De Zuid-Afrikanen knokten zich naar de halve finale door onder meer topfavoriet Marokko uit te schakelen. Om de finale te halen moest echter nog een andere grote kanshebber voor de bijl gaan. Zo stond woensdag de clash tegen Nigeria op het programma.

LEES OOK: Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

VAR werpt reddingsboei

De troepen van Broos hield lange tijd goed stand tegen het offensieve geweld bij de Nigerianen. Bafana Bafana kreeg zelf ook enkele goede kansen. Maar bij de start van de tweede helft sloegen de Super Eagles dan toch toe via een penalty van William Troost-Ekong, niet toevallig uitgelokt door sterspeler Victor Osimhen.

In de extra tijd leek de kampioenenmaker van SSC Napoli de boeken zelfs helemaal dicht te doen. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Die had immers een strafschopfout van Alhassan Yusuf (Antwerp) gezien. De treffer werd dan ook geannuleerd en Teboho Mokoena maakte er van op de stip 1-1 van.

Nigeria na penalty's

Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Op een rode kaart voor de Zuid-Afrikanen na, gebeurde daarin echter niet veel. En zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. Na twee missers van Bafana Bafana, trok Nigeria dus aan het langste einde. De Super Eagles spelen komend weekend dus de finale. DR Congo en gastland Ivoorkust strijden later op de avond voor het tweede ticket. Broos en co moeten dan weer op een bronzen medaille mikken in de troostfinale.

Broos krijgt te weinig erkenning in ons land ...

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

3
3
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

33
33
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

40
40
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

102
102
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

70
70
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

92
92
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

258
258
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

233
233
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

292
292
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

481
481
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

77
77
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

140
140
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

386
386
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

79
79
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

122
122
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

331
331
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

316
316
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

974
974
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

137
137
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

352
352
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

538
538
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

608
608
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

863
863
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

298
298

Meer sportnieuws