Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

285 stemmen
Sprookje Broos voorbij na bizarre VAR-fase en penalty's

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Africa Cup. Tegen topfavoriet Nigeria leek nochtans een nieuwe stunt in de maak na een onwaarschijnlijke VAR-fase in de slotminuten. Maar na penalty's haalden de Super Eagles het dan toch.

In 2017 had Broos al Afrikaanse voetbalgeschiedenis geschreven. De inmiddels 71-jarige bondscoach leidde Kameroen toen onverwacht naar de eindzege op de Africa Cup. En de Belgische trainer was goed op weg om die stunt dit jaar te herhalen.

De Zuid-Afrikanen knokten zich naar de halve finale door onder meer topfavoriet Marokko uit te schakelen. Om de finale te halen moest echter nog een andere grote kanshebber voor de bijl gaan. Zo stond woensdag de clash tegen Nigeria op het programma.

LEES OOK: 'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

VAR werpt reddingsboei

De troepen van Broos hield lange tijd goed stand tegen het offensieve geweld bij de Nigerianen. Bafana Bafana kreeg zelf ook enkele goede kansen. Maar bij de start van de tweede helft sloegen de Super Eagles dan toch toe via een penalty van William Troost-Ekong, niet toevallig uitgelokt door sterspeler Victor Osimhen.

In de extra tijd leek de kampioenenmaker van SSC Napoli de boeken zelfs helemaal dicht te doen. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Die had immers een strafschopfout van Alhassan Yusuf (Antwerp) gezien. De treffer werd dan ook geannuleerd en Teboho Mokoena maakte er van op de stip 1-1 van.

Nigeria na penalty's

Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Op een rode kaart voor de Zuid-Afrikanen na, gebeurde daarin echter niet veel. En zo kwam het uiteindelijk tot penalty's. Na twee missers van Bafana Bafana, trok Nigeria dus aan het langste einde. De Super Eagles spelen komend weekend dus de finale. DR Congo en gastland Ivoorkust strijden later op de avond voor het tweede ticket. Broos en co moeten dan weer op een bronzen medaille mikken in de troostfinale.

Broos krijgt te weinig erkenning in ons land ...

Meest recent

'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

0
0
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

74
74
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

13
13
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

271
271
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

193
193
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

163
163
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

95
95
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

45
45
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

87
87
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

72
72
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

37
37
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

181
181
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

213
213
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

120
120
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

72
72
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

681
681
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

474
474
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

249
249
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

293
293
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

99
99
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

340
340
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

820
820
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

180
180

Meer sportnieuws