‘Diepe ellende bij Club Brugge: vertrek uit Brugge dreigt’

3504
‘Diepe ellende bij Club Brugge: vertrek uit Brugge dreigt’

Club Brugge staat voor een uitdaging met hun nieuwe stadionproject. Nadat een eerdere vergunning vernietigd werd, heeft de club een verbeterde omgevingsvergunning aangevraagd, rekening houdend met bezwaren.

Het dossier wordt als het sterkste ooit in België beschouwd, maar desondanks zijn er ondertussen weer minstens 39 bezwaarschriften ingediend na het openbaar onderzoek. Een vertrek uit Brugge dreigt zelfs als een vergunning op de huidige Olympia-site, de laatste mogelijke locatie, niet slaagt.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Stadiondossier Club Brugge: alle hoop op de nieuwe omgevingsvergunning aanvraag

In november diende Club Brugge (Club Brugge Development NV en Club Brugge NV) een nieuwe omgevingsvergunning aanvraag in voor het slopen van het bestaande Jan Breydelstadion en het bouwen van een nieuw stadion (met kleinhandelsactiviteiten) voor ruim 40.000 toeschouwers op de bestaande Olympia-site.

In het dossier werd ook een aanvraag ingediend voor de ontwikkeling van nieuwe parkeerplaatsen, wegen en een parkomgeving. Nadat de aanvraag ontvankelijk werd verklaard door Vlaanderen, werd er een openbaar onderzoek opgestart waarbij het publiek de kans kreeg om hun mening te uiten gedurende een periode van 45 dagen.

In die periode konden voor- en tegenstanders van het project hun stem laten horen. De eerdere aanvraag van vorig jaar leidde tot 129 bezwaren, maar desondanks werd de aanvraag toch vergund door de Vlaamse overheid.

Een groep buurtbewoners tekende toen beroep aan bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen waardoor de vergunning alsnog werd vernietigd.

Met een nieuwe en verbeterde omgevingsvergunning aanvraag, waarbij specifiek rekening wordt gehouden met de bezwaren en zorgen van belanghebbenden, mikt Club Brugge erop om dit voorjaar de vergunning te verkrijgen.

Club Brugge speelt ten vroegste binnen drie jaar in het nieuwe stadion

De deadline voor het indienen van bezwaren tegen de omgevingsvergunning aanvraag voor het stadionproject van Club Brugge is deze week verstreken. Volgens Brugse schepen Franky Demon (CD&V) zijn er al minstens 39 bezwaarschriften ingediend.

“Daarmee lijkt achter het nieuwe stadion nog altijd een vraagteken te staan”, stelt Het Laatste Nieuws. Het definitieve aantal bezwaren wordt later deze week bekendgemaakt.

Dit betekent dat het nog minstens anderhalf jaar kan duren voordat de omgevingsvergunning wordt goedgekeurd, waarna de bouw - die ook anderhalf jaar in beslag zal nemen - van start kan gaan.

In het meest optimistische scenario zal het dus nog zeker drie jaar duren voordat Club Brugge zijn intrek kan nemen in het nieuwe stadion. “De juridische lijdensweg van Club Brugge naar een nieuw stadion lijkt nog niet ten eind”, schrijft Het Nieuwsblad.

HLN: “Nooit eerder zo’n sterk stadiondossier in België”

Midden januari vond een informatiesessie plaats over de herwerkte stadionplannen van Club Brugge, waarbij het duidelijk werd dat sommige buurtbewoners nog steeds tegen de bouw van de site waren, ondanks de aanpassingen die Club Brugge had doorgevoerd in reactie op de punten van de Raad voor Vergunningsbetwistingen.

De club had aanzienlijke inspanningen geleverd om aan de vereisten te voldoen. De stedenbouwkundige verordening met betrekking tot parkeren werd aangepast en goedgekeurd door de gemeenteraad van Brugge.

Op het gebied van mobiliteit werden er contractuele regelingen getroffen met particuliere grondeigenaars en bedrijven die hun parkeerfaciliteiten beschikbaar stellen tijdens wedstrijddagen.

Op de vernieuwde Olympia-site alleen al is er parkeerruimte voor 3.900 voertuigen, terwijl er ook 10 afstandsparkings zijn voorzien, waar supporters met pendelbussen naar het stadion kunnen worden vervoerd en na de wedstrijd kunnen worden opgehaald.

Bovendien zullen er maar liefst 4.400 fietsplaatsen beschikbaar zijn. “Kenners menen dat er nooit eerder zo'n sterk stadiondossier was in België”, stelde Het Laatste Nieuws.

Olympia-site laatste mogelijke locatie: “Anders dreigt vertrek uit Brugge”

Sinds 2006 heeft Club Brugge gewerkt aan plannen voor een nieuw stadion, en sinds 2020 is de focus gericht op de huidige Olympia-site. Dit is de laatste mogelijke locatie en enige troefkaart voor de stadionplannen.

“Het is nu of nooit”, zei schepen Franky Demon vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Er zijn simpelweg geen andere bouwlocaties meer voorhanden in Brugge. ( zucht ) Ik zou niet weten waar.

Burgemeester Dirk De fauw sloot zich daarbij aan: “Lukt het daar niet, dan dreigt een vertrek uit Brugge voor Club.” De bestuurscoalitie van CD&V, Vooruit en Open Vld heeft in hun beleidsnota 90% van de projecten gerealiseerd, maar het nieuwe voetbalstadion ontbreekt nog steeds.

Bovendien heeft de stad Brugge afgelopen zomer nog 370.000 euro geïnvesteerd om de verouderde site veilig te houden. Op nationaal niveau is er ook druk vanuit de politiek om vooruitgang te boeken.

Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir hoopt dat Club Brugge binnenkort mag beginnen met de bouw. Het is vooral frustrerend dat meer dan 95% van de omwonenden geen bezwaar heeft tegen het nieuwe stadion, maar dat een kleine groep het project tegenhoudt.

Club Brugge kan quantumsprong zetten met nieuw stadion

Het huidige Jan Breydelstadion verkeert in een verloederde staat en Club Brugge heeft al meerdere miljoenen geïnvesteerd in cruciale oplapwerken. Er zijn problemen zoals lekkages, een gebrek aan ruimte voor VIP-boxen en business seats, beperkte parkeermogelijkheden en hygiënische kwesties.

Bart Verhaeghe hoopt dat in het voorjaar van 2024 een vergunning wordt verleend, omdat alleen met een nieuw stadion Club Brugge zowel sportief als commercieel vooruit kan gaan en de club zijn plaats op de kaart van Europa kan behouden.

Volgens Vincent Mannaert kan de bouw van het stadion een quantumsprong voorwaarts betekenen op sportief en financieel vlak voor Club Brugge.

Bovendien zouden problemen zoals lichtvervuiling, geluidsoverlast, mobiliteit en visuele impact in het nieuwe stadion, belangrijk voor de omgeving en de omwonenden, aanzienlijk verminderd worden in vergelijking met de huidige situatie.

Hoewel deskundigen beweren dat dit het sterkste stadiondossier ooit in België is, biedt dit geen garantie dat de bouw dit voorjaar zal beginnen.

Zal Club Brugge dit voorjaar een vergunning krijgen voor het stadionproject?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

42
42
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

34
34
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

40
40
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

409
409
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

88
88
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

56
56
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

26
26
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

290
290
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

339
339
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

297
297
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

271
271
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

318
318
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

97
97

Meer sportnieuws