Stunttransfer Anderlecht wordt totale rampshow

door
Stunttransfer Anderlecht wordt totale rampshow

Anderlecht troefde vorige zomer verschillende topclubs af om Tudor Mendel-Idowu binnen te halen, maar zijn veelbelovende transfer blijkt een rampshow. Het Engelse toptalent kwam met hoge verwachtingen, maar zit nu vast in de RSCA Futures, ver verwijderd van de A-kern die hem beloofd was.

Bovendien is zijn spel daar ondermaats, met slechts 38 minuten speeltijd in de laatste 10 wedstrijden in de Challenger Pro League. Een teleurstellende wending voor een veelbelovende speler.

LEES OOK: Hasi met de handen in het haar vlak voor AEK Athene

Anderlecht troeft de grootste clubs ter wereld af voor Mendel-Idowu

Tudor Mendel-Idowu (18) bezocht midden juli het Ciutat Esportiva Joan Gamper en het veelbelovende talent had toen een mondeling en principieel akkoord bereikt met FC Barcelona.

Deco, de sportdirecteur van Barça, was de drijvende kracht achter de poging om Mendel-Idowu naar Spanje halen. Mendel-Idowu, die zijn aflopend contract bij Chelsea niet verlengde vorig jaar, zou aanvankelijk moeten aansluiten bij het Barça Atlètic van Rafa Marquez in de Spaanse derde klasse.

Totdat Jesper Fredberg zich begon te bemoeien in dit dossier. De CEO Sports snoepte Mendel-Idowu weg voor de neus van Barça door hem een driejarig contract met optie voor één extra jaar te laten ondertekenen bij Anderlecht.

Fredberg troefde ook andere Europese giganten zoals AC Milan, Manchester City, Arsenal, Bayern München of Tottenham af. Straf werk van Anderlecht.

Een van de beste academiespelers van Chelsea

Bij Anderlecht zou Tudor Mendel-Idowu een hoger salaris aangeboden krijgen én zou hij meteen bij de A-kern van de ploeg mogen aansluiten. De combinatie van deze zaken klonk Mendel-Idowu als muziek in de oren.

De komst van de jonge Engelsman naar Anderlecht was een kleine stunt door de enorme interesse van verschillende Europese topclubs, maar ook door de reputatie van de aanvaller. Het Engelse toptalent werd jarenlang beschouwd als een van de beste academiespelers in de jeugdopleiding van Chelsea.

In maart werd het al duidelijk dat Mendel-Idowu Chelsea op transfervrije basis zou verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief. Op dat moment hadden AC Milan, Manchester City, Arsenal, Bayern München en Tottenham al interesse getoond in het aantrekken van de 18-jarige Engelsman.

De ‘nieuwe Ousmane Dembélé’ is ook een academisch wonderkind

Tudor Mendel-Idowu schittert op het voetbalveld door zijn indrukwekkende dribbels en doelpunten, waarbij hij ook een grote mate van diepgang en verticaliteit aan zijn spel toevoegt.

FC Barcelona zag hem als een nieuwe Ousmane Dembélé, en dit was een belangrijke reden waarom Deco hem zo graag naar het Spotify Camp Nou wilde halen. Maar Mendel-Idowu maakt niet alleen indruk met zijn voetbaltalent.

Hij is ook een academisch wonderkind, dat zijn opleiding volgde aan het prestigieuze Eton College, dezelfde school waar Prins William en Harry naartoe gingen. In 2014 werd Mendel-Idowu zelfs tweede in de Child Genius of the Year, een veelbekeken Engels talentenprogramma voor de slimste kinderen van het land.

HLN: “Mendel-Idowu zal dit seizoen van hem doen spreken”

Voor Anderlecht past het perfect in de filosofie van de club om jonge talenten zoals Tudor Mendel-Idowu vast te leggen.

“We willen de beste talenten voor Anderlecht laten spelen. Tudor is niet alleen een talentvolle speler, hij is ook hongerig om zich te bewijzen en hij heeft duidelijk een goede opvoeding genoten”, verklaarde Jesper Fredberg na de komst van Mendel-Idowu.

“Bij Anderlecht kunnen we hem een duidelijk sportief traject bieden zodat hij de volgende stap kan nemen.” Het Laatste Nieuws voorspelde dat Mendel-Idowu met zijn flair en snelheid in elk geval de kwaliteiten om dit seizoen al van hem te doen spreken.

Mendel-Idowu komt amper nog in actie bij RSCA Futures

Bij Anderlecht werd Tudor Mendel-Idowu beloofd dat hij meteen bij de A-kern van de ploeg mocht aansluiten, wat een van de hoofdredenen was waarom hij een transfer naar Brussel verkoos boven FC Barcelona.

Voorlopig heeft de ondertussen 19-jarige nog geen enkele keer het wedstrijdblad gehaald bij de eerste ploeg en speelt hij zijn wedstrijden bij de RSCA Futures.

Hij startte het seizoen als basisspeler in de Challenger Pro League, toonde geregeld flitsen van zijn grote talent, en profileerde zich als een leuke speler met een groot scala aan dribbels.

“Tudor is jong, ambitieus en getalenteerd. Hij zal zich ontwikkelen bij RSCA Futures met de ambitie om naar het eerste elftal te gaan”, zei Jesper Fredberg in september aan Het Nieuwsblad.

“De deur staat voor hem open. In de Challenger Pro League krijgt hij de kans om zich aan te passen aan ons voetbal, zijn ritme te vinden en de nodige fysieke conditie te verwerven.”

Naarmate hij meer in actie kwam, waren de werkpunten van Mendel-Idowu ook meer zichtbaar. De Engelsman maakt vaak de verkeerde beslissingen en beschikt niet over veel overzicht.

Mendel-Idowu verloor zelfs zijn basisplaats bij de RSCA Futures en raakt aan amper 38 speelminuten in de laatste 11 wedstrijden. In de laatste 3 van de 5 laatste matchen stond hij zelfs niet meer op het wedstrijdblad van coach Marink Reedijk.

🔥 Wat iedereen nu leest

Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

Zal Mendel-Idowu het maken bij Anderlecht?

Meest recent

Hasi met de handen in het haar vlak voor AEK Athene

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Conference League op tegen AEK Athene, geen ...

56
56
Fans geloven ogen niet met Courtois: “Het einde is nabij”

De meeste grote Europese competities zijn weer van start gegaan. Ook La Liga is er aan begonnen en ...

47
47
Zege in Glasgow overschaduwd: drie Bruggelingen falen

Dankzij een klinkende 1-3 zege op het veld van Rangers staat Club Brugge met één been ...

633
633
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp

Jan Boskamp heeft een verleden als speler en trainer in België, maar als analist was de ...

566
566
'Kassa rinkelt: Sporting Charleroi ruikt monsterdeal'

Sporting Charleroi kent een zeer drukke zomermercato. Trainer Rik De Mil kreeg er wat versterking ...

38
38
Glasgow in shock: zo reageert buitenlandse pers over Club

Club Brugge waande zich dinsdag in een speeltuin in Ibrox Stadium, waar het met een 1-3 zege tegen ...

663
663
'Jackpot voor Genk: exit Tolu in stroomversnelling'

KRC Genk hoopt donderdag tegen Lech Poznan een eerste stap te zetten richting de competitiefase van ...

557
557
Waarom heel Europa wakker moet liggen van Club Brugge

Club Brugge is niet langer een outsider is die hoopt op een stunt in de Champions League, maar een ...

834
834
Hayen kritisch na galamatch Club: "Denk aan Salzburg..."

Met een 1-3 zege in Glasgow zette Club Brugge dinsdag een grote stap richting de lucratieve League ...

150
150
Voormalige Anderlecht-spits verrast met comebackdroom

Een voormalig publiekslieveling van Anderlecht denkt luidop aan een terugkeer. Niet op het veld, ...

306
306
'Stevige klap voor Lammens én Antwerp'

Senne Lammens leek op weg naar Manchester United, maar zit vast door de situatie rond Onana. Zolang ...

337
337
Club lacht zich een breuk: "Verdedigen op amateurniveau"

Club Brugge heeft in Ibrox een enorme stap gezet richting de groepsfase van de Champions League. ...

359
359
Club nu al zeker van CL? "Dan kan het niet mislopen"

Club Brugge lijkt al met anderhalf been in de league phase van de Champions League te staan. Het ...

301
301
''OHL wil opnieuw bij Union gaan shoppen'

Union is alweer uitstekend aan het seizoen begonnen en prijkt na vier speeldagen netjes aan de ...

137
137
Club Brugge kan CL ruiken na blitzkrieg in Glasgow

Club Brugge heeft dinsdagavond een enorme stap gezet richting de league phase van de Champions ...

337
337
'Exodus bij Standard: dubbele exit in de maak'

Met een zeven op twaalf is Standard meer dan degelijk aan het seizoen begonnen. De Rouches waren in ...

187
187
Opnieuw zeer mooie bekroning voor Matz Sels

Op zijn 33ste scheert Matz Sels hoge toppen als nooit tevoren in zijn carrière. De doelman is ...

94
94
Gaëtan Coucke heeft fraaie transfer helemaal beet

De transfermarkt draait nog op volle toeren en alsmaar meer Belgen vinden onderdak. Dinsdagavond ...

101
101
Club doet monden openvallen met waanzinnige prestatie

Club Brugge moet in de komende week de kwalificatie voor de league phase van de Champions League ...

482
482
'Trossard hakt transferknoop definitief door'

Arsenal begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen met een zege op Old Trafford. Daarbij kwam ...

168
168
Twee bekende Belgische spelers versieren bizarre transfers

Hebben jullie ooit al gehoord van Flamurtari FC? De kans is bijzonder klein, maar deze ploeg uit ...

102
102
Dreyer: "Daarom blij dat ik Anderlecht heb verlaten"

Bij RSC Anderlecht wordt het héél erg dringend tijd dat er spelers de club verlaten. ...

753
753
'Anderlecht wil uitpakken: ex-speler Antwerp in beeld'

Onze redactie liet ongeveer een maand geleden al weten dat RSC Anderlecht nog steeds op zoek is naar ...

580
580
Hayen kiest voor één grote verrassing tegen Rangers

Club Brugge speelt vanavond om 21u in Schotland de heenwedstrijd van de laatste voorronde van de ...

354
354
Lommel SK slaat toe met volgend goudhaantje

Lommel SK wil dit seizoen voluit voor promotie naar de Jupiler Pro League gaan. De Limburgse club ...

50
50

Meer sportnieuws