Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

door
Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

Na de recente 1 op 6 wil Club Brugge komende zaterdag in de competitie aaknopen met een overtuigende prestatie tegen KAS Eupen. Maar coach Ronny Deila zal dan geen beroep kunnen doen op Hans Vanaken. De aanvoerder pakte afgelopen zondag immers een dubbele gele kaart.

Club leek in het voorbije weekend op weg naar een mooie overwinning op het veld van landskampioen Antwerp FC. Maar na een onwaarschijnlijke ommekeer in de slotfase, was het de titelverdediger die de drie punten kon thuishouden. Bovendien zag Blauw-Zwart verschillende spelers geblesseerd uitvallen.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Zware uithaal Boucaut

Logischerwijs liepen de frustraties dan ook hoog op in het Brugse kamp. Vooral dan bij Vanaken. De spelmaker kon zich niet vinden in enkele beslissingen van scheidsrechter Jasper Vergoote en ging de ref daar na affluiten mee confronteren. Daarbij namen zijn emoties echter de overhand.

Vanaken ging zelfs zo ver over de schreef, dat Vergoote hem een dubbele gele kaart gaf. En die bestraffing leidde tot een opmerkelijke uithaal van oud-ref Alexandre Boucaut. "Vergoote gaf op die manier een cadeau aan alle Belgische scheidsrechters", klonk het bij La Tribune. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op de Belgische velden."

Club-achterban in tegenaanval

Boucaut ging zelfs nog een stap verder. Hij noemde Vanaken 'kleinzielig' en 'irritant', ook beweert hij dat de middenvelder regelmatig scheidsrechters de huid vol scheldt. De aanval wordt echter niet geapprecieerd in het Brugse kamp. Zo wordt op sociale media giftig gereageerd. Daarbij verwijst men onder meer naar de turbulente relatie die Club Brugge en Boucaut hadden tijdens zijn actieve scheidsrechterscarrière.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

137
137
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

112
112
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

86
86
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

180
180
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

653
653
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

868
868
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

139
139
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

403
403
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws