Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

door
Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

Na de recente 1 op 6 wil Club Brugge komende zaterdag in de competitie aaknopen met een overtuigende prestatie tegen KAS Eupen. Maar coach Ronny Deila zal dan geen beroep kunnen doen op Hans Vanaken. De aanvoerder pakte afgelopen zondag immers een dubbele gele kaart.

Club leek in het voorbije weekend op weg naar een mooie overwinning op het veld van landskampioen Antwerp FC. Maar na een onwaarschijnlijke ommekeer in de slotfase, was het de titelverdediger die de drie punten kon thuishouden. Bovendien zag Blauw-Zwart verschillende spelers geblesseerd uitvallen.

LEES OOK: Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Zware uithaal Boucaut

Logischerwijs liepen de frustraties dan ook hoog op in het Brugse kamp. Vooral dan bij Vanaken. De spelmaker kon zich niet vinden in enkele beslissingen van scheidsrechter Jasper Vergoote en ging de ref daar na affluiten mee confronteren. Daarbij namen zijn emoties echter de overhand.

Vanaken ging zelfs zo ver over de schreef, dat Vergoote hem een dubbele gele kaart gaf. En die bestraffing leidde tot een opmerkelijke uithaal van oud-ref Alexandre Boucaut. "Vergoote gaf op die manier een cadeau aan alle Belgische scheidsrechters", klonk het bij La Tribune. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op de Belgische velden."

Club-achterban in tegenaanval

Boucaut ging zelfs nog een stap verder. Hij noemde Vanaken 'kleinzielig' en 'irritant', ook beweert hij dat de middenvelder regelmatig scheidsrechters de huid vol scheldt. De aanval wordt echter niet geapprecieerd in het Brugse kamp. Zo wordt op sociale media giftig gereageerd. Daarbij verwijst men onder meer naar de turbulente relatie die Club Brugge en Boucaut hadden tijdens zijn actieve scheidsrechterscarrière.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

2
2
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

6
6
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

85
85
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

37
37
Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

105
105
'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

123
123
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

169
169
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

148
148
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

37
37
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

137
137
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

342
342
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

173
173
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

192
192
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

65
65
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

169
169
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

218
218
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

613
613
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

240
240
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

61
61
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

464
464
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

444
444
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

89
89
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1286
1286
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

677
677
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

202
202

Meer sportnieuws