Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

door
Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

Na de recente 1 op 6 wil Club Brugge komende zaterdag in de competitie aaknopen met een overtuigende prestatie tegen KAS Eupen. Maar coach Ronny Deila zal dan geen beroep kunnen doen op Hans Vanaken. De aanvoerder pakte afgelopen zondag immers een dubbele gele kaart.

Club leek in het voorbije weekend op weg naar een mooie overwinning op het veld van landskampioen Antwerp FC. Maar na een onwaarschijnlijke ommekeer in de slotfase, was het de titelverdediger die de drie punten kon thuishouden. Bovendien zag Blauw-Zwart verschillende spelers geblesseerd uitvallen.

LEES OOK: Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Zware uithaal Boucaut

Logischerwijs liepen de frustraties dan ook hoog op in het Brugse kamp. Vooral dan bij Vanaken. De spelmaker kon zich niet vinden in enkele beslissingen van scheidsrechter Jasper Vergoote en ging de ref daar na affluiten mee confronteren. Daarbij namen zijn emoties echter de overhand.

Vanaken ging zelfs zo ver over de schreef, dat Vergoote hem een dubbele gele kaart gaf. En die bestraffing leidde tot een opmerkelijke uithaal van oud-ref Alexandre Boucaut. "Vergoote gaf op die manier een cadeau aan alle Belgische scheidsrechters", klonk het bij La Tribune. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op de Belgische velden."

Club-achterban in tegenaanval

Boucaut ging zelfs nog een stap verder. Hij noemde Vanaken 'kleinzielig' en 'irritant', ook beweert hij dat de middenvelder regelmatig scheidsrechters de huid vol scheldt. De aanval wordt echter niet geapprecieerd in het Brugse kamp. Zo wordt op sociale media giftig gereageerd. Daarbij verwijst men onder meer naar de turbulente relatie die Club Brugge en Boucaut hadden tijdens zijn actieve scheidsrechterscarrière.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

29
29
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

38
38
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

34
34
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

207
207
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

219
219
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

216
216
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

509
509
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

352
352
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

382
382
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

94
94
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

230
230
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

539
539
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

131
131
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws