Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

1949 stemmen
Club-aanhang slaat hard terug na frontale aanval op Vanaken

Na de recente 1 op 6 wil Club Brugge komende zaterdag in de competitie aaknopen met een overtuigende prestatie tegen KAS Eupen. Maar coach Ronny Deila zal dan geen beroep kunnen doen op Hans Vanaken. De aanvoerder pakte afgelopen zondag immers een dubbele gele kaart.

Club leek in het voorbije weekend op weg naar een mooie overwinning op het veld van landskampioen Antwerp FC. Maar na een onwaarschijnlijke ommekeer in de slotfase, was het de titelverdediger die de drie punten kon thuishouden. Bovendien zag Blauw-Zwart verschillende spelers geblesseerd uitvallen.

LEES OOK: Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

Zware uithaal Boucaut

Logischerwijs liepen de frustraties dan ook hoog op in het Brugse kamp. Vooral dan bij Vanaken. De spelmaker kon zich niet vinden in enkele beslissingen van scheidsrechter Jasper Vergoote en ging de ref daar na affluiten mee confronteren. Daarbij namen zijn emoties echter de overhand.

Vanaken ging zelfs zo ver over de schreef, dat Vergoote hem een dubbele gele kaart gaf. En die bestraffing leidde tot een opmerkelijke uithaal van oud-ref Alexandre Boucaut. "Vergoote gaf op die manier een cadeau aan alle Belgische scheidsrechters", klonk het bij La Tribune. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op de Belgische velden."

Club-achterban in tegenaanval

Boucaut ging zelfs nog een stap verder. Hij noemde Vanaken 'kleinzielig' en 'irritant', ook beweert hij dat de middenvelder regelmatig scheidsrechters de huid vol scheldt. De aanval wordt echter niet geapprecieerd in het Brugse kamp. Zo wordt op sociale media giftig gereageerd. Daarbij verwijst men onder meer naar de turbulente relatie die Club Brugge en Boucaut hadden tijdens zijn actieve scheidsrechterscarrière.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

27
27
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

136
136
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

322
322
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

253
253
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

342
342
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

190
190
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

425
425
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

136
136
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

203
203
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

201
201
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

90
90
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

230
230
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

522
522
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

153
153
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

214
214
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

396
396
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

98
98
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

654
654
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

65
65
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

268
268
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

435
435
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1045
1045
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

544
544

Meer sportnieuws