Riemer speelt met vuur: topaanwinst krijgt pijnlijk signaal

1023 stemmen
Riemer speelt met vuur: topaanwinst krijgt pijnlijk signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan versterkingen in huis en draait mede dankzij die kwaliteitsinjectie weer mee bovenin het klassement. Maar niet iedereen slaagt erin het gewenste niveau vast te houden. Zelfs Kasper Dolberg zit momenteel in een moeizame periode.

Nadat duidelijk werd dat de samenwerking met Islam Slimani geen vervolg zou krijgen, moest Paars-Wit afgelopen zomer opnieuw op zoek naar een nieuw speerpunt. Sportieve baas Jesper Fredberg volgde daarvoor ook verschillende pistes. Maar uiteindelijk besloot hij om vol voor zijn landgenoot Dolberg te gaan.

De Deense international was destijds op jonge leeftijd doorgebroken bij Ajax en leek gemaakt voor een Europese topcarrière. Mede door blessureleed kon hij zijn potentieel echter niet volledig waarmaken. Zijn transfer naar OGC Nice werd dan ook geen succes. Ook enkele huurbeurten vielen behoorlijk tegen.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Dolberg valt stil

En dus rook Fredberg zijn kans schoon om toe te slaan. Na weken van onderhandelen werd Dolberg naar verluidt een slordige 5 miljoen euro naar het Lotto Park gehaald. Dat leek aanvankelijk een geweldige zet. In het najaar toonde de spits zich bijzonder goed bij schot namens de Brusselaars.

Maar vervolgens kende Dolberg een terugval en inmiddels staat hij al weken droog. Ook zijn meerwaarde in het veldspel bleef beperkt. En dus besloot coach Brian Riemer om in te grijpen. Zo kreeg Luis Vazquez afgelopen weekend tegen AA Gent de voorkeur in de basisploeg.

Gevaarlijke zet

Analist Nordin Jbari heeft daar echter zijn bedenkingen bij. "Dolberg op de bank is bizar. Welk signaal geef je hem nu voor de Play-Offs? En Vazquez deed het in de voorbije duels wel goed, maar hoe vaak is hij al slecht ingevallen? Je moet alles analyseren en niet enkel de laatste matchen", klonk het bij La Tribune.

Volgens Jbari speelt Riemer dan ook met vuur door te sleutelen aan zijn spitens-hiërarchie. "Alle spitsen hebben wel eens een periode waarin het wat moeilijker loopt. Maar dit zal ze uiteindelijk allebei verzwakken", besluit de analist. Afwachten dus wie komend weekend tegen Charleroi in de basis start ...

Wie moet zondag starten als diepste man bij RSCA?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

78
78
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

132
132
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

128
128
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

119
119
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

268
268
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

414
414
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

312
312
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws