Carragher doet krasse uitspraak na comeback De Bruyne

door
Carragher doet krasse uitspraak na comeback De Bruyne

Manchester City is de laatste weken bezig aan een voortreffelijke reeks en won nagenoeg al zijn wedstrijden. Dat heeft niet in het minst te maken met de terugkeer van Kevin De Bruyne. De Belgische spelmaker oogst dan ook heel wat lof in Engeland.

Maandagavond won de Engelse titelverdediger ook op het veld van Brentford FC. Ondanks een snelle achterstand, haalde de ploeg van coach Pep Guardiola het met 1-3. Hierdoor nadert City opnieuw tot op twee punten van Premier League-leider Liverpool. Dat bovendien nog een match meer heeft gespeeld.

LEES OOK: Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Ommekeer ingezet

City lijkt dus op weg om zijn landstitel te verlengen. Nochtans zag het er in het najaar een tijdje erg slecht uit. Op een bepaald moment zakte City zelfs weg naar de vierde plaats. Maar na het behalen van de wereldtitel voor clubteams volgde een klik. Sindsdien werden immers alle wedstrijden gewonnen.

En daar speelt ook de terugkeer van De Bruyne een aanzienlijke rol in. Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League viel de draaischijf geblesseerd uit en moest hij de eerste seizoenshelft missen. Maar na zijn comeback is hij meteen weer op topniveau.

Verschilmaker bij City

Inmiddels werkte hij vijf wedstrijden af, waarvan slechts als basisspeler. Daarin was hij goed één goal en vier assists. Ook tegen Brentford tekende hij opnieuw voor een fraaie assist. Om nog maar te zwijgen van de vele andere gevaarlijke acties.

De terugkeer van KDB werd bij Sky Sports ook gretig besproken door de bekende analist Jamie Carragher. "Hij is de beste speler in de Premier League van de laatste vier, vijf jaren. Hij maakte het verschil voor City. Als je De Bruyne in een Liverpool-shirt steekt, winnen zij de competitie. Zo dominant is hij."

Beste buitenlander ooit

En de voormalige topverdediger ging nog een stapje verder. Zo schuift hij De Bruyne zelfs naar voren als de beste buitenlandse speler die ooit in de Premier League actief was. "De Bruyne zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste ooit in de Premier League. Als je denkt aan de beste buitenlandse spelers, worden altijd drie namen naar voren geschoven: Eric Cantona, Grianfranco Zola en Dennis Bergkamp. Dat zijn absolute legendes bij hun ex-clubs en van de hele competitie. De Bruyne is beter dan ze alle drie", aldus Carragher.

De Bruyne is de beste niet-Britse speler ooit in de PL ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

132
132
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

36
36
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

110
110
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

113
113
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

67
67
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

240
240
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

105
105
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

542
542
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

397
397
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

448
448
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

118
118
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

606
606
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

216
216
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

270
270
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

330
330
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

136
136
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

91
91
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

217
217
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

92
92
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

322
322
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

307
307
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

276
276

Meer sportnieuws