‘Mbappé schokt Real Madrid: kleedkamer in alle staten’

door
‘Mbappé schokt Real Madrid: kleedkamer in alle staten’

Na een transfersoap van meer dan twee jaar staat Kylian Mbappé op het punt om een contract bij Real te tekenen. De Franse sterspeler flirtte openlijk met de club in 2022 en 2023, maar koos toen voor een contractverlenging bij PSG.

Florentino Pérez bleef toen zwaar teleurgesteld achter. De voorzitter van Real Madrid is het niet gewoon om afgewezen te worden, en zeker niet voor de ogen van de mondiale media.

Nu lijkt Mbappé toch op weg naar Madrid. De kleedkamer van Real Madrid is al in rep en roer, in afwachting van zijn mogelijke komst.

LEES OOK: Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

2022: De openlijke flirt van Mbappé en Real Madrid

In 2022 stond Kylian Mbappé helemaal bovenaan de verlanglijst van Real Madrid-voorzitter Florentino Pérez. Om het royale salaris van de Franse aanvaller te kunnen bekostigen, verkocht Real meerdere spelerstransfers en creëerde het zo de benodigde financiële ruimte.

En de liefde tussen Mbappé en Real Madrid was duidelijk groot. Dit werd duidelijk tijdens de achtste finale van de UEFA Champions League, waarin Real Madrid het toen opnam tegen uitgerekend Paris Saint-Germain.

Carlo Ancelotti en de fans van Los Blancos verwelkomden Mbappé hartelijk in het Estadio Santiago Bernabeu. Tijdens de warming-up voor die wedstrijd zorgde Mbappé voor opmerkelijke televisiebeelden.

Hij keek vol bewondering naar de lege tribunes van het imposante stadion, wat leek te wijzen op een liefde op het eerste gezicht voor zijn mogelijke toekomstige thuis.

Deze momenten voedden de geruchtenmolen verder, vooral toen Mbappé tijdens die periode een vrije dag doorbracht in Madrid en zelfs een foto op Instagram plaatste met Achraf Hakimi.

In die periode was het voor velen ondenkbaar dat Mbappé niet spoedig zijn langverwachte overstap naar Real Madrid zou aankondigen.

Mei 2022: Mbappé zet Florentino Pérez zwaar voor schut

Op 23 mei 2022 liet Kylian Mbappé de voetbalwereld versteld staan door zijn contract met Paris Saint-Germain te verlengen tot 2024. Met een symbolisch filmpje op de officiële clubkanalen werd Mbappé gepresenteerd als de koning van Parijs, staand op het dak van het Parc des Princes.

De Franse sensatie zou naar verluidt een royaal maandelijks salaris van 4,7 miljoen euro ontvangen, bovenop een torenhoge tekenbonus van maar liefst 150 miljoen euro. Maar daar bleef het niet bij.

Mbappé kreeg ook een stem in het transferbeleid van de club, met inspraak bij belangrijke beslissingen zoals de keuze van de trainer.

Deze opmerkelijke contractverlenging betekende het einde van een tumultueuze transfersoap rondom de Franse sterspeler. Real Madrid had serieus onderhandeld met Mbappé en de aanvaller zelf had herhaaldelijk de geruchten aangewakkerd.

Tot ieders verrassing koos hij er in mei 2022 voor om zijn toekomst aan PSG te verbinden, waardoor Florentino Pérez teleurgesteld achterbleef. De voorzitter van Real Madrid is het niet gewoon om afgewezen te worden, en zeker niet voor de ogen van de mondiale media.

Mei 2023: Mbappé zal Paris Saint-Germain verlaten

Eén jaar later, in mei 2023, schudde Kylian Mbappé de voetbalwereld opnieuw op zijn grondvesten door een aangetekende brief te sturen naar Paris Saint-Germain.

Hierin verklaarde hij dat hij ervoor koos om de optie om zijn huidige contract, dat doorloopt tot juni 2024, met één extra seizoen te verlengen, niet te activeren. Deze onverwachte wending veroorzaakte een schokgolf in Parijs, waar PSG onder zware druk stond om Mbappé tijdens de zomertransferperiode van 2023 te verkopen.

Volgens de New York Times hoopte de Franse topclub maar liefst 185 miljoen euro te ontvangen bij een eventuele verkoop van hun sterspeler. Ondanks deze verwachtingen, kwam er geen enkel bod binnen op Mbappé, ook niet van Real Madrid, waardoor de Fransman vanaf januari 2024 vrij is om te onderhandelen met andere clubs.

En uiteraard wordt Real Madrid opnieuw genoemd als mogelijke bestemming. 

Is Mbappé wel nog geloofwaardig als Galactico?

De relatie tussen Real Madrid en Kylian Mbappé is sinds de veelbesproken transfersoap van 2022 wel aanzienlijk bekoeld.

Destijds was Florentino Pérez, de voorzitter van De Koninklijke, zwaar geschokt door de verrassende beslissing van Mbappé om zijn verblijf bij Paris Saint-Germain te verlengen, in plaats van een gedroomde overstap naar Real Madrid te maken.

Pérez had maandenlang alles op alles gezet om de Franse superster naar de club te halen, en zag zijn commerciële strategie en een cruciale sportieve aanwinst voor Carlo Ancelotti's ploeg in rook opgaan.

Bovendien is het voor de voorzitter ongebruikelijk om te worden afgewezen, wat deze situatie des te pijnlijker maakt. Het blijft nu de vraag hoe geloofwaardig Mbappé nog is als potentiële 'Galactico' voor Real Madrid.

Real Madrid-kleedkamer maakt zich op voor komst van Mbappé

Het is zonder twijfel duidelijk dat de mogelijke supertransfer van Kylian Mbappé naar Real Madrid een gevoelige, complexe en potentieel tumultueuze aangelegenheid belooft te zijn voor alle betrokken partijen.

Le Parisien heeft onlangs gemeld dat Mbappé geen nieuw contract zal ondertekenen bij Paris Saint-Germain en steeds meer neigt naar een overstap naar Real Madrid. Volgens bronnen dichtbij het dossier wordt verwacht dat Mbappé binnenkort zijn beslissing zal communiceren.

Dit vertrouwen lijkt zelfs te zijn doorgedrongen tot in de kleedkamer, waar de Mbappé-saga dagelijks onderwerp van gesprek is. “In de kleedkamer van Real Madrid hebben belangrijke spelers het gevoel dat het deze keer goed zit: de club maakt de komst van Kylian Mbappé compleet”, zei Fabrizio Romano.

“In de kleedkamer praten de spelers elke dag over Kylian Mbappé en het gevoel dat ze hebben is dat het heel dicht bij succes ligt.”

Naar verluidt zal Mbappé een aanzienlijk lager salaris en tekenbonus ontvangen in vergelijking met het voorstel uit 2022.

Mbappé en Real Madrid: een goede match?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van koploper ...

14
14
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

42
42
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

81
81
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

216
216
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

140
140
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

311
311
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

294
294
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

321
321
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

63
63
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

51
51
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

84
84
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

202
202
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

78
78
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

324
324
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

196
196
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

92
92
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

153
153
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

206
206
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

78
78
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

447
447
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

131
131
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

125
125
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

112
112

Meer sportnieuws