Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

door
Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

Bij STVV leveren ze al jaren zeer goed werk. Een gezond financieel beleid zorgt ervoor dat de Kanaries, zeker niet de rijkste ploeg in de Jupiler Pro League, zeer stabiel presteeert. Komende zomer zullen er wellicht belangrijke pionnen vertrekken.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Matte Smets

STVV kent een geweldig seizoen en is een van de leukst voetballende ploegen van het land. Dat zal ongetwijfeld veel interesse lokken van Belgische topclubs en ook vanuit het buitenland. Matte Smets is er daar een van. Sportief directeur André Pinto gaf in HBvL aan dat de club mogelijk met hem wil praten omtrent een flink verbeterd contract om zo de clausule van 1,5 miljoen euro hoger te stellen in het contract.

Smets weigerde AA Gent. Maar de kans lijkt groot te zijn dat de Buffalo’s in de zomer terugkeren. Club Brugge zoekt ook een verdediger, net als RSC Anderlecht. Smets is jong, Belgisch, kan voetballen, er staat een goede kop op en heeft nog een grote progressiemarge. Hij zou wel eens dé meest gewilde speler uit de JPL kunnen worden de komende maanden. Het was Bernd Hollerbach die hem klaarstoomde en Thorsten Fink is de man die hem nog veel beter heeft gemaakt. 

Thorsten Fink

De Duitse trainer charmeert ook. Hij is een enorme meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Het zou ons niet verbazen als Fink op de radar staat van Belgische topclubs. De man is een en al klasse. Hij geeft vertrouwen aan zijn spelers. STVV had duidelijk een probleem in de aanval, maar Fink bleef zijn vertrouwen uitspreken in zijn aanvallers. Hij jammerde nooit, andere trainers bij bepaalde topclubs kunnen daar wel wat van, en dat loonde. Kahveh Zahiroleslam, die op zijn aanraden naar STVV kwam, wist in 749 minuten 4 keer te scoren en 1 assist uit te delen. Spelers gaan voor zo een man door het vuur.

Bovendien beloonde het bestuur hem ook met de komst van Adriano Bertaccini. Fink geeft ook kansen aan jonge talenten. Nochtans dachten spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers aan vertrekken in de zomer. Hij overtuigde hen om te blijven. Fink gaf aan dat hij hen kansen zou geven en dat was ook zo. Hij toont zich als een man van zijn woord. Ook zeer belangrijk. Daarnaast is er zijn visie: aanvallend voetbal via balbezit, maar toch ook de nodige diepgang. STVV is bij momenten een lust voor het oog. 

Ervaring en drukbestendig

Fink is met zijn 56 jaar zeker geen jonge coach meer, maar hij maakt veel indruk. Hij was als speler actief bij Bayern München en werkte als coach bij topclubs als FC Basel, Hamburger SV, Austria Wenen en Vissel Kobe. Daar heerst ook de nodige druk, dus hij weet als geen ander welke soort druk er heerst bij een topteam. 

"Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is”, vertelde voorzitter David Meekers onlangs aan onze redactie.

Het is duidelijk dat Fink indruk maakt. Zal er na het seizoen ook interesse komen in zijn diensten? Als er wat gebeurt bij de topclubs, zou het ons niet verbazen als ze op Stayen een telefoontje mogen verwachten voor de sympathieke Duitser.

Claudio Reulens

Gaat Fink interesse lokken?

Meest recent

Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

9
9
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

41
41
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

35
35
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

36
36
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

61
61
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

233
233
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

199
199
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

369
369
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

287
287
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

970
970
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

607
607
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

229
229
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

170
170
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

367
367
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

333
333
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

249
249
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

216
216
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

419
419
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

286
286
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

435
435
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

211
211
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

196
196

Meer sportnieuws