Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

260
Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

Bij STVV leveren ze al jaren zeer goed werk. Een gezond financieel beleid zorgt ervoor dat de Kanaries, zeker niet de rijkste ploeg in de Jupiler Pro League, zeer stabiel presteeert. Komende zomer zullen er wellicht belangrijke pionnen vertrekken.

LEES OOK: STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Matte Smets

STVV kent een geweldig seizoen en is een van de leukst voetballende ploegen van het land. Dat zal ongetwijfeld veel interesse lokken van Belgische topclubs en ook vanuit het buitenland. Matte Smets is er daar een van. Sportief directeur André Pinto gaf in HBvL aan dat de club mogelijk met hem wil praten omtrent een flink verbeterd contract om zo de clausule van 1,5 miljoen euro hoger te stellen in het contract.

Smets weigerde AA Gent. Maar de kans lijkt groot te zijn dat de Buffalo’s in de zomer terugkeren. Club Brugge zoekt ook een verdediger, net als RSC Anderlecht. Smets is jong, Belgisch, kan voetballen, er staat een goede kop op en heeft nog een grote progressiemarge. Hij zou wel eens dé meest gewilde speler uit de JPL kunnen worden de komende maanden. Het was Bernd Hollerbach die hem klaarstoomde en Thorsten Fink is de man die hem nog veel beter heeft gemaakt. 

Thorsten Fink

De Duitse trainer charmeert ook. Hij is een enorme meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Het zou ons niet verbazen als Fink op de radar staat van Belgische topclubs. De man is een en al klasse. Hij geeft vertrouwen aan zijn spelers. STVV had duidelijk een probleem in de aanval, maar Fink bleef zijn vertrouwen uitspreken in zijn aanvallers. Hij jammerde nooit, andere trainers bij bepaalde topclubs kunnen daar wel wat van, en dat loonde. Kahveh Zahiroleslam, die op zijn aanraden naar STVV kwam, wist in 749 minuten 4 keer te scoren en 1 assist uit te delen. Spelers gaan voor zo een man door het vuur.

Bovendien beloonde het bestuur hem ook met de komst van Adriano Bertaccini. Fink geeft ook kansen aan jonge talenten. Nochtans dachten spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers aan vertrekken in de zomer. Hij overtuigde hen om te blijven. Fink gaf aan dat hij hen kansen zou geven en dat was ook zo. Hij toont zich als een man van zijn woord. Ook zeer belangrijk. Daarnaast is er zijn visie: aanvallend voetbal via balbezit, maar toch ook de nodige diepgang. STVV is bij momenten een lust voor het oog. 

Ervaring en drukbestendig

Fink is met zijn 56 jaar zeker geen jonge coach meer, maar hij maakt veel indruk. Hij was als speler actief bij Bayern München en werkte als coach bij topclubs als FC Basel, Hamburger SV, Austria Wenen en Vissel Kobe. Daar heerst ook de nodige druk, dus hij weet als geen ander welke soort druk er heerst bij een topteam. 

"Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is”, vertelde voorzitter David Meekers onlangs aan onze redactie.

Het is duidelijk dat Fink indruk maakt. Zal er na het seizoen ook interesse komen in zijn diensten? Als er wat gebeurt bij de topclubs, zou het ons niet verbazen als ze op Stayen een telefoontje mogen verwachten voor de sympathieke Duitser.

Claudio Reulens

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"
128

Gaat Fink interesse lokken?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

263
263
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

29
29
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

473
473
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

108
108
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

68
68
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

231
231
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

299
299
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

972
972
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

926
926
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

203
203
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

127
127
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

164
164
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

963
963
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

115
115
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

128
128
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

80
80
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

681
681
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

125
125
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

48
48
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

74
74
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

690
690
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

603
603
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

642
642
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

88
88
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1248
1248

Meer sportnieuws