Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

door
Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

Bij STVV leveren ze al jaren zeer goed werk. Een gezond financieel beleid zorgt ervoor dat de Kanaries, zeker niet de rijkste ploeg in de Jupiler Pro League, zeer stabiel presteeert. Komende zomer zullen er wellicht belangrijke pionnen vertrekken.

LEES OOK: Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

Matte Smets

STVV kent een geweldig seizoen en is een van de leukst voetballende ploegen van het land. Dat zal ongetwijfeld veel interesse lokken van Belgische topclubs en ook vanuit het buitenland. Matte Smets is er daar een van. Sportief directeur André Pinto gaf in HBvL aan dat de club mogelijk met hem wil praten omtrent een flink verbeterd contract om zo de clausule van 1,5 miljoen euro hoger te stellen in het contract.

Smets weigerde AA Gent. Maar de kans lijkt groot te zijn dat de Buffalo’s in de zomer terugkeren. Club Brugge zoekt ook een verdediger, net als RSC Anderlecht. Smets is jong, Belgisch, kan voetballen, er staat een goede kop op en heeft nog een grote progressiemarge. Hij zou wel eens dé meest gewilde speler uit de JPL kunnen worden de komende maanden. Het was Bernd Hollerbach die hem klaarstoomde en Thorsten Fink is de man die hem nog veel beter heeft gemaakt. 

Thorsten Fink

De Duitse trainer charmeert ook. Hij is een enorme meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Het zou ons niet verbazen als Fink op de radar staat van Belgische topclubs. De man is een en al klasse. Hij geeft vertrouwen aan zijn spelers. STVV had duidelijk een probleem in de aanval, maar Fink bleef zijn vertrouwen uitspreken in zijn aanvallers. Hij jammerde nooit, andere trainers bij bepaalde topclubs kunnen daar wel wat van, en dat loonde. Kahveh Zahiroleslam, die op zijn aanraden naar STVV kwam, wist in 749 minuten 4 keer te scoren en 1 assist uit te delen. Spelers gaan voor zo een man door het vuur.

Bovendien beloonde het bestuur hem ook met de komst van Adriano Bertaccini. Fink geeft ook kansen aan jonge talenten. Nochtans dachten spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers aan vertrekken in de zomer. Hij overtuigde hen om te blijven. Fink gaf aan dat hij hen kansen zou geven en dat was ook zo. Hij toont zich als een man van zijn woord. Ook zeer belangrijk. Daarnaast is er zijn visie: aanvallend voetbal via balbezit, maar toch ook de nodige diepgang. STVV is bij momenten een lust voor het oog. 

Ervaring en drukbestendig

Fink is met zijn 56 jaar zeker geen jonge coach meer, maar hij maakt veel indruk. Hij was als speler actief bij Bayern München en werkte als coach bij topclubs als FC Basel, Hamburger SV, Austria Wenen en Vissel Kobe. Daar heerst ook de nodige druk, dus hij weet als geen ander welke soort druk er heerst bij een topteam. 

"Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is”, vertelde voorzitter David Meekers onlangs aan onze redactie.

Het is duidelijk dat Fink indruk maakt. Zal er na het seizoen ook interesse komen in zijn diensten? Als er wat gebeurt bij de topclubs, zou het ons niet verbazen als ze op Stayen een telefoontje mogen verwachten voor de sympathieke Duitser.

Claudio Reulens

Gaat Fink interesse lokken?

Meest recent

Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

0
0
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

6
6
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

18
18
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

96
96
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

129
129
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

160
160
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

90
90
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

219
219
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

174
174
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

147
147
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

594
594
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

64
64
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

101
101
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

34
34
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

86
86
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

52
52
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

54
54
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

119
119
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

58
58
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

220
220
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

141
141
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

133
133
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

50
50
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

753
753

Meer sportnieuws