Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

260 stemmen
Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

Bij STVV leveren ze al jaren zeer goed werk. Een gezond financieel beleid zorgt ervoor dat de Kanaries, zeker niet de rijkste ploeg in de Jupiler Pro League, zeer stabiel presteeert. Komende zomer zullen er wellicht belangrijke pionnen vertrekken.

LEES OOK: STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

Matte Smets

STVV kent een geweldig seizoen en is een van de leukst voetballende ploegen van het land. Dat zal ongetwijfeld veel interesse lokken van Belgische topclubs en ook vanuit het buitenland. Matte Smets is er daar een van. Sportief directeur André Pinto gaf in HBvL aan dat de club mogelijk met hem wil praten omtrent een flink verbeterd contract om zo de clausule van 1,5 miljoen euro hoger te stellen in het contract.

Smets weigerde AA Gent. Maar de kans lijkt groot te zijn dat de Buffalo’s in de zomer terugkeren. Club Brugge zoekt ook een verdediger, net als RSC Anderlecht. Smets is jong, Belgisch, kan voetballen, er staat een goede kop op en heeft nog een grote progressiemarge. Hij zou wel eens dé meest gewilde speler uit de JPL kunnen worden de komende maanden. Het was Bernd Hollerbach die hem klaarstoomde en Thorsten Fink is de man die hem nog veel beter heeft gemaakt. 

Thorsten Fink

De Duitse trainer charmeert ook. Hij is een enorme meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Het zou ons niet verbazen als Fink op de radar staat van Belgische topclubs. De man is een en al klasse. Hij geeft vertrouwen aan zijn spelers. STVV had duidelijk een probleem in de aanval, maar Fink bleef zijn vertrouwen uitspreken in zijn aanvallers. Hij jammerde nooit, andere trainers bij bepaalde topclubs kunnen daar wel wat van, en dat loonde. Kahveh Zahiroleslam, die op zijn aanraden naar STVV kwam, wist in 749 minuten 4 keer te scoren en 1 assist uit te delen. Spelers gaan voor zo een man door het vuur.

Bovendien beloonde het bestuur hem ook met de komst van Adriano Bertaccini. Fink geeft ook kansen aan jonge talenten. Nochtans dachten spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers aan vertrekken in de zomer. Hij overtuigde hen om te blijven. Fink gaf aan dat hij hen kansen zou geven en dat was ook zo. Hij toont zich als een man van zijn woord. Ook zeer belangrijk. Daarnaast is er zijn visie: aanvallend voetbal via balbezit, maar toch ook de nodige diepgang. STVV is bij momenten een lust voor het oog. 

Ervaring en drukbestendig

Fink is met zijn 56 jaar zeker geen jonge coach meer, maar hij maakt veel indruk. Hij was als speler actief bij Bayern München en werkte als coach bij topclubs als FC Basel, Hamburger SV, Austria Wenen en Vissel Kobe. Daar heerst ook de nodige druk, dus hij weet als geen ander welke soort druk er heerst bij een topteam. 

"Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is”, vertelde voorzitter David Meekers onlangs aan onze redactie.

Het is duidelijk dat Fink indruk maakt. Zal er na het seizoen ook interesse komen in zijn diensten? Als er wat gebeurt bij de topclubs, zou het ons niet verbazen als ze op Stayen een telefoontje mogen verwachten voor de sympathieke Duitser.

Claudio Reulens

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts
103

Gaat Fink interesse lokken?

Meest recent

Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

2
2
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

75
75
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

8
8
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

47
47
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

123
123
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

256
256
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

149
149
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

64
64
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

103
103
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

98
98
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

131
131
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

166
166
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

503
503
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

406
406
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

497
497
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

130
130
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

420
420
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

568
568
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

116
116
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

527
527
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

409
409
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

199
199
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

1058
1058
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

328
328

Meer sportnieuws