Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

260 stemmen
Waarom STVV telefoontje van hele Belgische top mag verwachten

Bij STVV leveren ze al jaren zeer goed werk. Een gezond financieel beleid zorgt ervoor dat de Kanaries, zeker niet de rijkste ploeg in de Jupiler Pro League, zeer stabiel presteeert. Komende zomer zullen er wellicht belangrijke pionnen vertrekken.

LEES OOK: Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Matte Smets

STVV kent een geweldig seizoen en is een van de leukst voetballende ploegen van het land. Dat zal ongetwijfeld veel interesse lokken van Belgische topclubs en ook vanuit het buitenland. Matte Smets is er daar een van. Sportief directeur André Pinto gaf in HBvL aan dat de club mogelijk met hem wil praten omtrent een flink verbeterd contract om zo de clausule van 1,5 miljoen euro hoger te stellen in het contract.

Smets weigerde AA Gent. Maar de kans lijkt groot te zijn dat de Buffalo’s in de zomer terugkeren. Club Brugge zoekt ook een verdediger, net als RSC Anderlecht. Smets is jong, Belgisch, kan voetballen, er staat een goede kop op en heeft nog een grote progressiemarge. Hij zou wel eens dé meest gewilde speler uit de JPL kunnen worden de komende maanden. Het was Bernd Hollerbach die hem klaarstoomde en Thorsten Fink is de man die hem nog veel beter heeft gemaakt. 

Thorsten Fink

De Duitse trainer charmeert ook. Hij is een enorme meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Het zou ons niet verbazen als Fink op de radar staat van Belgische topclubs. De man is een en al klasse. Hij geeft vertrouwen aan zijn spelers. STVV had duidelijk een probleem in de aanval, maar Fink bleef zijn vertrouwen uitspreken in zijn aanvallers. Hij jammerde nooit, andere trainers bij bepaalde topclubs kunnen daar wel wat van, en dat loonde. Kahveh Zahiroleslam, die op zijn aanraden naar STVV kwam, wist in 749 minuten 4 keer te scoren en 1 assist uit te delen. Spelers gaan voor zo een man door het vuur.

Bovendien beloonde het bestuur hem ook met de komst van Adriano Bertaccini. Fink geeft ook kansen aan jonge talenten. Nochtans dachten spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers aan vertrekken in de zomer. Hij overtuigde hen om te blijven. Fink gaf aan dat hij hen kansen zou geven en dat was ook zo. Hij toont zich als een man van zijn woord. Ook zeer belangrijk. Daarnaast is er zijn visie: aanvallend voetbal via balbezit, maar toch ook de nodige diepgang. STVV is bij momenten een lust voor het oog. 

Ervaring en drukbestendig

Fink is met zijn 56 jaar zeker geen jonge coach meer, maar hij maakt veel indruk. Hij was als speler actief bij Bayern München en werkte als coach bij topclubs als FC Basel, Hamburger SV, Austria Wenen en Vissel Kobe. Daar heerst ook de nodige druk, dus hij weet als geen ander welke soort druk er heerst bij een topteam. 

"Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is”, vertelde voorzitter David Meekers onlangs aan onze redactie.

Het is duidelijk dat Fink indruk maakt. Zal er na het seizoen ook interesse komen in zijn diensten? Als er wat gebeurt bij de topclubs, zou het ons niet verbazen als ze op Stayen een telefoontje mogen verwachten voor de sympathieke Duitser.

Claudio Reulens

Gaat Fink interesse lokken?

Meest recent

Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

176
176
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

65
65
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

239
239
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

439
439
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

464
464
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

379
379
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

436
436
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

409
409
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

99
99
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

30
30
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

218
218
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

642
642
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

183
183
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

28
28
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

149
149
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

333
333
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

261
261
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

628
628
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

45
45
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

1015
1015
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

100
100
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

51
51
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

280
280
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

746
746
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

1003
1003

Meer sportnieuws