Fredberg geeft oorzaak voor zware terugval Anderlecht

door
Fredberg geeft oorzaak voor zware terugval Anderlecht

RSC Anderlecht was bezig aan een goed seizoen en rondde de eerste seizoenshelft af op een knappe tweede plaats. Maar de recordkampioen is bijzonder tegenvallend uit de winterstop gekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg meent weten daar dat aan ligt.

Paars-Wit eindigde vorig seizoen slechts 11de in de eindstand van de reguliere competitie, goed voor de slechtste eindnotering in vele jaren tijd. Bijgevolg werden tijdens de zomercato dan ook alle zeilen bijgezet. Zo wist Anderlecht zijn spelersselectie van een aanzienlijke kwaliteitsimpuls voorzien.

Die ingrepen wierpen hun vruchten af tijdens de eerste maanden van het seizoen. Anderlecht was voor nieuwjaar veruit de enige ploeg die ietwat in de buurt van leider Union SG kon blijven. En in de Croky Cup werden de kwartfinales gehaald. Eindelijk leek RSCA nog eens voor de prijzen te gaan meedoen.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Slechte start van 2024

Maar de ambities kregen in de eerste weken van 2024 meteen een stevige knauw. Zo werd de recordkampioen uit de beker geknikkerd door kwelduivel Union. En ook in de competitie kon de stadsgenoot verder uitlopen nadat Anderlecht achterbleef met een tegenvallende 3 op 9.

Bovendien was ook het geleverde spel ondermaats in de voorbije duels. Paars-Wit heeft weliswaar te maken met een pak blessureleed, maar moet zeker aanvallend meer kunnen brengen. In de defensie worden dan weer te veel foutjes gemaakt en doelman Kasper Schmeichel kon de goede lijn van vlak voor nieuwjaar niet doortrekken.

Ongelegen winterstop

Volgens Fredberg heeft die terugval voor een groot deel te maken met de winterstop, die dit jaar erg ongelegen viel voor zijn club. "Hoe het komt dat Schmeichel minder presteert? Omdat er een stomme break was. Daardoor heeft de rest van het team ook een stap achteruit gezet. Het is dus niet alleen Kasper. Weinig spelers halen sinds de herneming het niveau dat we hoopten. Nochtans is het verlangen om te slagen bij deze club enorm", klinkt het in een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws.

Anderlecht is nog steeds een kanshebber op de titel ...

Meest recent

‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

310
310
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

92
92
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

19
19
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

43
43
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

51
51
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1350
1350
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

100
100
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

178
178
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

28
28
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

810
810
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

462
462
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

67
67
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

40
40
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

119
119
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

96
96
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

48
48
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

97
97
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

214
214
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

53
53
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

127
127
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

56
56
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

28
28
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

285
285

Meer sportnieuws