Fredberg geeft oorzaak voor zware terugval Anderlecht

door
Fredberg geeft oorzaak voor zware terugval Anderlecht

RSC Anderlecht was bezig aan een goed seizoen en rondde de eerste seizoenshelft af op een knappe tweede plaats. Maar de recordkampioen is bijzonder tegenvallend uit de winterstop gekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg meent weten daar dat aan ligt.

Paars-Wit eindigde vorig seizoen slechts 11de in de eindstand van de reguliere competitie, goed voor de slechtste eindnotering in vele jaren tijd. Bijgevolg werden tijdens de zomercato dan ook alle zeilen bijgezet. Zo wist Anderlecht zijn spelersselectie van een aanzienlijke kwaliteitsimpuls voorzien.

Die ingrepen wierpen hun vruchten af tijdens de eerste maanden van het seizoen. Anderlecht was voor nieuwjaar veruit de enige ploeg die ietwat in de buurt van leider Union SG kon blijven. En in de Croky Cup werden de kwartfinales gehaald. Eindelijk leek RSCA nog eens voor de prijzen te gaan meedoen.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Slechte start van 2024

Maar de ambities kregen in de eerste weken van 2024 meteen een stevige knauw. Zo werd de recordkampioen uit de beker geknikkerd door kwelduivel Union. En ook in de competitie kon de stadsgenoot verder uitlopen nadat Anderlecht achterbleef met een tegenvallende 3 op 9.

Bovendien was ook het geleverde spel ondermaats in de voorbije duels. Paars-Wit heeft weliswaar te maken met een pak blessureleed, maar moet zeker aanvallend meer kunnen brengen. In de defensie worden dan weer te veel foutjes gemaakt en doelman Kasper Schmeichel kon de goede lijn van vlak voor nieuwjaar niet doortrekken.

Ongelegen winterstop

Volgens Fredberg heeft die terugval voor een groot deel te maken met de winterstop, die dit jaar erg ongelegen viel voor zijn club. "Hoe het komt dat Schmeichel minder presteert? Omdat er een stomme break was. Daardoor heeft de rest van het team ook een stap achteruit gezet. Het is dus niet alleen Kasper. Weinig spelers halen sinds de herneming het niveau dat we hoopten. Nochtans is het verlangen om te slagen bij deze club enorm", klinkt het in een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws.

Anderlecht is nog steeds een kanshebber op de titel ...

Meest recent

De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

20
20
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

153
153
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

117
117
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

247
247
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

327
327
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

430
430
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

562
562
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

271
271
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

197
197
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

253
253
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

65
65
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

219
219
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

120
120
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

267
267
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

482
482
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

320
320
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

278
278
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

247
247
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

347
347
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

326
326
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

132
132
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

384
384
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

95
95
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

332
332

Meer sportnieuws