Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

door
Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

Antwerp FC heeft één van de succesvolste jaren uit zijn clubgeschiedenis tegenover. Desondanks kampt de regerende kampioen met de nodige financiële problemen. Zo wist Het Laatste Nieuws te achterhalen dat RAFC een verlies van ruim 46 miljoen (!) euro boekte in het voorbije seizoen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Aan die successen hing echter wel een serieus prijskaartje.

Die kosten werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysen. Maar de preses kan natuurlijk niet blijven bijpassen, zeker niet gezien de verstrengde financiële regels van de FIFA en UEFA. Vorige maand raakte dan ook bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Antwerp slikt optater: "Of de rode kaart terecht was?"

Gigantisch verlies

En dat had uiteraard zijn gevolgen voor de transferacties. Zo werd Arthur Vermeeren enkele maanden vroeger dan gepland voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. In de zoektocht naar een geschikte opvolger werden de uitgaven dan weer zeer beperkt gehouden.

Nu blijkt ook hoe accuut de situatie was. Zo meldt HLN dat vorig seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.5 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Dat verlies was vooral te wijten aan de bedrijfskosten zoals salarissen en (winst)premies. Bijgevolg moest Gheysens opnieuw een forse inspanning doen.

Hopen op toekomst

De financiële situatie verklaart dus waarom RAFC amper slagkracht had op de wintermercato. Desondanks hoeft men nog niet te wanhopen. De jaarrekening van volgend seizoen zal er immers veel beter uitzien. Dan wordt een groot deel van de sportieve verdiensten, zoals de Champions League-jackpot, in rekening gebracht. Ook de transferinkomsten van Vermeeren en co worden dan meegerekend.

Antwerp is té afhankelijk van de familie Gheysens ...

Meest recent

Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

0
0
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

44
44
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

63
63
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

118
118
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

237
237
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

93
93
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

73
73
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

35
35
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

46
46
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

25
25
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

124
124
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

93
93
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

366
366
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

129
129
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

531
531
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

589
589
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

382
382
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

248
248
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

313
313
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

77
77
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

603
603

Meer sportnieuws