Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

door
Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

Antwerp FC heeft één van de succesvolste jaren uit zijn clubgeschiedenis tegenover. Desondanks kampt de regerende kampioen met de nodige financiële problemen. Zo wist Het Laatste Nieuws te achterhalen dat RAFC een verlies van ruim 46 miljoen (!) euro boekte in het voorbije seizoen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Aan die successen hing echter wel een serieus prijskaartje.

Die kosten werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysen. Maar de preses kan natuurlijk niet blijven bijpassen, zeker niet gezien de verstrengde financiële regels van de FIFA en UEFA. Vorige maand raakte dan ook bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: ‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Gigantisch verlies

En dat had uiteraard zijn gevolgen voor de transferacties. Zo werd Arthur Vermeeren enkele maanden vroeger dan gepland voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. In de zoektocht naar een geschikte opvolger werden de uitgaven dan weer zeer beperkt gehouden.

Nu blijkt ook hoe accuut de situatie was. Zo meldt HLN dat vorig seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.5 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Dat verlies was vooral te wijten aan de bedrijfskosten zoals salarissen en (winst)premies. Bijgevolg moest Gheysens opnieuw een forse inspanning doen.

Hopen op toekomst

De financiële situatie verklaart dus waarom RAFC amper slagkracht had op de wintermercato. Desondanks hoeft men nog niet te wanhopen. De jaarrekening van volgend seizoen zal er immers veel beter uitzien. Dan wordt een groot deel van de sportieve verdiensten, zoals de Champions League-jackpot, in rekening gebracht. Ook de transferinkomsten van Vermeeren en co worden dan meegerekend.

Antwerp is té afhankelijk van de familie Gheysens ...

Meest recent

Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

20
20
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

26
26
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

47
47
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

18
18
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

32
32
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

132
132
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

251
251
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

232
232
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

428
428
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

72
72
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

148
148
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

338
338
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

43
43
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

174
174
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

47
47
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

310
310
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

254
254
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

60
60
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

142
142
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

33
33
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

70
70
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

125
125
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

73
73
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

50
50

Meer sportnieuws