Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

door
Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

Antwerp FC heeft één van de succesvolste jaren uit zijn clubgeschiedenis tegenover. Desondanks kampt de regerende kampioen met de nodige financiële problemen. Zo wist Het Laatste Nieuws te achterhalen dat RAFC een verlies van ruim 46 miljoen (!) euro boekte in het voorbije seizoen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Aan die successen hing echter wel een serieus prijskaartje.

Die kosten werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysen. Maar de preses kan natuurlijk niet blijven bijpassen, zeker niet gezien de verstrengde financiële regels van de FIFA en UEFA. Vorige maand raakte dan ook bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Gigantisch verlies

En dat had uiteraard zijn gevolgen voor de transferacties. Zo werd Arthur Vermeeren enkele maanden vroeger dan gepland voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. In de zoektocht naar een geschikte opvolger werden de uitgaven dan weer zeer beperkt gehouden.

Nu blijkt ook hoe accuut de situatie was. Zo meldt HLN dat vorig seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.5 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Dat verlies was vooral te wijten aan de bedrijfskosten zoals salarissen en (winst)premies. Bijgevolg moest Gheysens opnieuw een forse inspanning doen.

Hopen op toekomst

De financiële situatie verklaart dus waarom RAFC amper slagkracht had op de wintermercato. Desondanks hoeft men nog niet te wanhopen. De jaarrekening van volgend seizoen zal er immers veel beter uitzien. Dan wordt een groot deel van de sportieve verdiensten, zoals de Champions League-jackpot, in rekening gebracht. Ook de transferinkomsten van Vermeeren en co worden dan meegerekend.

Antwerp is té afhankelijk van de familie Gheysens ...

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

41
41
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

29
29
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

70
70
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

180
180
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

75
75
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

227
227
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

87
87
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

131
131
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

524
524
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

131
131
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

198
198
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

316
316
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

286
286
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

245
245
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

927
927
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

293
293

Meer sportnieuws