Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

door
Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

Antwerp FC heeft één van de succesvolste jaren uit zijn clubgeschiedenis tegenover. Desondanks kampt de regerende kampioen met de nodige financiële problemen. Zo wist Het Laatste Nieuws te achterhalen dat RAFC een verlies van ruim 46 miljoen (!) euro boekte in het voorbije seizoen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Aan die successen hing echter wel een serieus prijskaartje.

Die kosten werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysen. Maar de preses kan natuurlijk niet blijven bijpassen, zeker niet gezien de verstrengde financiële regels van de FIFA en UEFA. Vorige maand raakte dan ook bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Gigantisch verlies

En dat had uiteraard zijn gevolgen voor de transferacties. Zo werd Arthur Vermeeren enkele maanden vroeger dan gepland voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. In de zoektocht naar een geschikte opvolger werden de uitgaven dan weer zeer beperkt gehouden.

Nu blijkt ook hoe accuut de situatie was. Zo meldt HLN dat vorig seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.5 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Dat verlies was vooral te wijten aan de bedrijfskosten zoals salarissen en (winst)premies. Bijgevolg moest Gheysens opnieuw een forse inspanning doen.

Hopen op toekomst

De financiële situatie verklaart dus waarom RAFC amper slagkracht had op de wintermercato. Desondanks hoeft men nog niet te wanhopen. De jaarrekening van volgend seizoen zal er immers veel beter uitzien. Dan wordt een groot deel van de sportieve verdiensten, zoals de Champions League-jackpot, in rekening gebracht. Ook de transferinkomsten van Vermeeren en co worden dan meegerekend.

Antwerp is té afhankelijk van de familie Gheysens ...

Meest recent

KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

11
11
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

150
150
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

36
36
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

49
49
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

317
317
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

60
60
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

177
177
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

219
219
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

120
120
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

377
377
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

293
293
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

280
280
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

77
77
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

115
115
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

52
52
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

346
346
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

249
249
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

313
313
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

40
40
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

207
207
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

347
347
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

300
300
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

75
75

Meer sportnieuws