Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

stemmen
Antwerp kleurt bloedrood: kampioen boekt recordverlies

Antwerp FC heeft één van de succesvolste jaren uit zijn clubgeschiedenis tegenover. Desondanks kampt de regerende kampioen met de nodige financiële problemen. Zo wist Het Laatste Nieuws te achterhalen dat RAFC een verlies van ruim 46 miljoen (!) euro boekte in het voorbije seizoen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Aan die successen hing echter wel een serieus prijskaartje.

Die kosten werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysen. Maar de preses kan natuurlijk niet blijven bijpassen, zeker niet gezien de verstrengde financiële regels van de FIFA en UEFA. Vorige maand raakte dan ook bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: “Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Gigantisch verlies

En dat had uiteraard zijn gevolgen voor de transferacties. Zo werd Arthur Vermeeren enkele maanden vroeger dan gepland voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. In de zoektocht naar een geschikte opvolger werden de uitgaven dan weer zeer beperkt gehouden.

Nu blijkt ook hoe accuut de situatie was. Zo meldt HLN dat vorig seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.5 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Dat verlies was vooral te wijten aan de bedrijfskosten zoals salarissen en (winst)premies. Bijgevolg moest Gheysens opnieuw een forse inspanning doen.

Hopen op toekomst

De financiële situatie verklaart dus waarom RAFC amper slagkracht had op de wintermercato. Desondanks hoeft men nog niet te wanhopen. De jaarrekening van volgend seizoen zal er immers veel beter uitzien. Dan wordt een groot deel van de sportieve verdiensten, zoals de Champions League-jackpot, in rekening gebracht. Ook de transferinkomsten van Vermeeren en co worden dan meegerekend.

Antwerp is té afhankelijk van de familie Gheysens ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

82
82
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

107
107
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

481
481
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

118
118
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

384
384
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

37
37
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

438
438
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

238
238
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

233
233
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

130
130
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1231
1231
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

316
316
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

192
192
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

246
246
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

503
503
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

900
900
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

705
705
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws