TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Jupiler Pro League

Nadat hij afzwaaide bij het Chinese Shaidong Taishan, kwam Marouane Fellaini transfervrij op de markt. Een aantal ploegen wou daarvan profiteren. Zo zou Club Brugge hem volgens La Dernière Heure een concreet voorstel hebben gedaan. Ook Standard deed naar verluidt navraag. De kans dat Fellaini weer op de Belgische velden te bewonderen zal zijn, is echter bijzonder klein. De genoemde bron stelt immers dat de voormalige Rode Duivel na een korte bedenkingsperiode heeft beslist om een punt te zetten achter zijn actieve spelersloopbaan.

RSC Anderlecht liet Maxime Dupé tijdens de wintermercato naar OGC Nice trekken. Volgens Het Nieuwsblad hield de Brusselse club daar geen transfersom aan over. Op die manier kon de club extra salaris besparen. Bovendien heeft Paars-Wit zicht op bepaalde bonussen. Indien Nice zich kwalificeert voor Europees voetbal zou Anderlecht bijvoorbeeld 500.000 euro vangen indien Dupé een bepaald aantal wedstrijden speelt. Daarnaast vangt RSCA ook 20% van de transfersom bij een mogelijke doorverkoop.

AA Gent haalde in januari verschillende aanwinsten in huis, maar greep ook naast een aantal targets. "We boden meermaals op een heel goede verdediger van 23-24 jaar. De prijs ging elke dag omhoog. Totdat ze 6 miljoen euro vroegen, maar dat wilden we niet betalen. Dan stopt het. Omtrent Gustaf Nilsson (Union SG) waren we heel ver, maar finaal zei de speler neen", vertelde manager Michel Louwagie op zijn persconferentie.

Buitenland

Loïs Openda is bezig aan een puik eerste seizoen bij RB Leipzig en dat leverde hem de nodige interesse op. Tot een wintertransfer kwam het nog niet, maar transferwatcher Christian Falk stelt bij Caught Offside dat vooral in de Premier League de clubs nog steeds in de rij staan voor onze landgenoot. Met name Brighton, West Ham, Chelsea, Liverpool en Newcastle zouden Openda van zeer nabij in de gaten houden. De kans lijkt groot dat minstens enkele van hen komende zomer een poging zullen wagen, maar dan zullen ze wel uit hun pijp moeten komen. Leipzig wil de Belg immers behouden en vraagt dan ook een aanzienlijk bedrag.

FC Barcelona leek zo goed als rond met het Zweedse toptalent Lucas Bergvall van Djurgårdens IF. Maar op het laatste moment werden de Catalanen alsnog gedribbeld. Zo is het uiteindelijk Tottenham Hotspur dat met Bergvall aan de haal gaat. De Engelse club maakte zijn transfer zelfs al officieel. Komende zomer zet Bergvall de stap naar de Premier League, hij tekende voor vijf seizoenen.

Openda is momenteel een betere optie voor de Duivels dan Lukaku ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

78
78
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

132
132
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

49
49
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

97
97
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

35
35
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

270
270
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

191
191
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

262
262
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

266
266
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

177
177
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

223
223
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

163
163
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

421
421
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

154
154
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

175
175
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

304
304

Meer sportnieuws