TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Jupiler Pro League

Nadat hij afzwaaide bij het Chinese Shaidong Taishan, kwam Marouane Fellaini transfervrij op de markt. Een aantal ploegen wou daarvan profiteren. Zo zou Club Brugge hem volgens La Dernière Heure een concreet voorstel hebben gedaan. Ook Standard deed naar verluidt navraag. De kans dat Fellaini weer op de Belgische velden te bewonderen zal zijn, is echter bijzonder klein. De genoemde bron stelt immers dat de voormalige Rode Duivel na een korte bedenkingsperiode heeft beslist om een punt te zetten achter zijn actieve spelersloopbaan.

RSC Anderlecht liet Maxime Dupé tijdens de wintermercato naar OGC Nice trekken. Volgens Het Nieuwsblad hield de Brusselse club daar geen transfersom aan over. Op die manier kon de club extra salaris besparen. Bovendien heeft Paars-Wit zicht op bepaalde bonussen. Indien Nice zich kwalificeert voor Europees voetbal zou Anderlecht bijvoorbeeld 500.000 euro vangen indien Dupé een bepaald aantal wedstrijden speelt. Daarnaast vangt RSCA ook 20% van de transfersom bij een mogelijke doorverkoop.

AA Gent haalde in januari verschillende aanwinsten in huis, maar greep ook naast een aantal targets. "We boden meermaals op een heel goede verdediger van 23-24 jaar. De prijs ging elke dag omhoog. Totdat ze 6 miljoen euro vroegen, maar dat wilden we niet betalen. Dan stopt het. Omtrent Gustaf Nilsson (Union SG) waren we heel ver, maar finaal zei de speler neen", vertelde manager Michel Louwagie op zijn persconferentie.

Buitenland

Loïs Openda is bezig aan een puik eerste seizoen bij RB Leipzig en dat leverde hem de nodige interesse op. Tot een wintertransfer kwam het nog niet, maar transferwatcher Christian Falk stelt bij Caught Offside dat vooral in de Premier League de clubs nog steeds in de rij staan voor onze landgenoot. Met name Brighton, West Ham, Chelsea, Liverpool en Newcastle zouden Openda van zeer nabij in de gaten houden. De kans lijkt groot dat minstens enkele van hen komende zomer een poging zullen wagen, maar dan zullen ze wel uit hun pijp moeten komen. Leipzig wil de Belg immers behouden en vraagt dan ook een aanzienlijk bedrag.

FC Barcelona leek zo goed als rond met het Zweedse toptalent Lucas Bergvall van Djurgårdens IF. Maar op het laatste moment werden de Catalanen alsnog gedribbeld. Zo is het uiteindelijk Tottenham Hotspur dat met Bergvall aan de haal gaat. De Engelse club maakte zijn transfer zelfs al officieel. Komende zomer zet Bergvall de stap naar de Premier League, hij tekende voor vijf seizoenen.

Openda is momenteel een betere optie voor de Duivels dan Lukaku ...

Meest recent

Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

5
5
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

13
13
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

71
71
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

69
69
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

115
115
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

56
56
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

71
71
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

50
50
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

282
282
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

62
62
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

40
40
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

231
231
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

80
80
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

62
62
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

168
168
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

212
212
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

585
585
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

137
137
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

99
99
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

455
455
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

129
129
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

170
170
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

520
520

Meer sportnieuws