TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Jupiler Pro League

Nadat hij afzwaaide bij het Chinese Shaidong Taishan, kwam Marouane Fellaini transfervrij op de markt. Een aantal ploegen wou daarvan profiteren. Zo zou Club Brugge hem volgens La Dernière Heure een concreet voorstel hebben gedaan. Ook Standard deed naar verluidt navraag. De kans dat Fellaini weer op de Belgische velden te bewonderen zal zijn, is echter bijzonder klein. De genoemde bron stelt immers dat de voormalige Rode Duivel na een korte bedenkingsperiode heeft beslist om een punt te zetten achter zijn actieve spelersloopbaan.

RSC Anderlecht liet Maxime Dupé tijdens de wintermercato naar OGC Nice trekken. Volgens Het Nieuwsblad hield de Brusselse club daar geen transfersom aan over. Op die manier kon de club extra salaris besparen. Bovendien heeft Paars-Wit zicht op bepaalde bonussen. Indien Nice zich kwalificeert voor Europees voetbal zou Anderlecht bijvoorbeeld 500.000 euro vangen indien Dupé een bepaald aantal wedstrijden speelt. Daarnaast vangt RSCA ook 20% van de transfersom bij een mogelijke doorverkoop.

AA Gent haalde in januari verschillende aanwinsten in huis, maar greep ook naast een aantal targets. "We boden meermaals op een heel goede verdediger van 23-24 jaar. De prijs ging elke dag omhoog. Totdat ze 6 miljoen euro vroegen, maar dat wilden we niet betalen. Dan stopt het. Omtrent Gustaf Nilsson (Union SG) waren we heel ver, maar finaal zei de speler neen", vertelde manager Michel Louwagie op zijn persconferentie.

Buitenland

Loïs Openda is bezig aan een puik eerste seizoen bij RB Leipzig en dat leverde hem de nodige interesse op. Tot een wintertransfer kwam het nog niet, maar transferwatcher Christian Falk stelt bij Caught Offside dat vooral in de Premier League de clubs nog steeds in de rij staan voor onze landgenoot. Met name Brighton, West Ham, Chelsea, Liverpool en Newcastle zouden Openda van zeer nabij in de gaten houden. De kans lijkt groot dat minstens enkele van hen komende zomer een poging zullen wagen, maar dan zullen ze wel uit hun pijp moeten komen. Leipzig wil de Belg immers behouden en vraagt dan ook een aanzienlijk bedrag.

FC Barcelona leek zo goed als rond met het Zweedse toptalent Lucas Bergvall van Djurgårdens IF. Maar op het laatste moment werden de Catalanen alsnog gedribbeld. Zo is het uiteindelijk Tottenham Hotspur dat met Bergvall aan de haal gaat. De Engelse club maakte zijn transfer zelfs al officieel. Komende zomer zet Bergvall de stap naar de Premier League, hij tekende voor vijf seizoenen.

Openda is momenteel een betere optie voor de Duivels dan Lukaku ...

Meest recent

'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

30
30
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

232
232
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

207
207
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

386
386
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

510
510
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

767
767
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

56
56
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

926
926
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

164
164
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

609
609
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

375
375
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

401
401
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

635
635
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

371
371
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

555
555
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

422
422
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

933
933
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

439
439
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

441
441
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

465
465
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1261
1261
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

31
31
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

263
263
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

469
469

Meer sportnieuws