TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Openda heeft transfer helemaal beet'

Jupiler Pro League

Nadat hij afzwaaide bij het Chinese Shaidong Taishan, kwam Marouane Fellaini transfervrij op de markt. Een aantal ploegen wou daarvan profiteren. Zo zou Club Brugge hem volgens La Dernière Heure een concreet voorstel hebben gedaan. Ook Standard deed naar verluidt navraag. De kans dat Fellaini weer op de Belgische velden te bewonderen zal zijn, is echter bijzonder klein. De genoemde bron stelt immers dat de voormalige Rode Duivel na een korte bedenkingsperiode heeft beslist om een punt te zetten achter zijn actieve spelersloopbaan.

RSC Anderlecht liet Maxime Dupé tijdens de wintermercato naar OGC Nice trekken. Volgens Het Nieuwsblad hield de Brusselse club daar geen transfersom aan over. Op die manier kon de club extra salaris besparen. Bovendien heeft Paars-Wit zicht op bepaalde bonussen. Indien Nice zich kwalificeert voor Europees voetbal zou Anderlecht bijvoorbeeld 500.000 euro vangen indien Dupé een bepaald aantal wedstrijden speelt. Daarnaast vangt RSCA ook 20% van de transfersom bij een mogelijke doorverkoop.

AA Gent haalde in januari verschillende aanwinsten in huis, maar greep ook naast een aantal targets. "We boden meermaals op een heel goede verdediger van 23-24 jaar. De prijs ging elke dag omhoog. Totdat ze 6 miljoen euro vroegen, maar dat wilden we niet betalen. Dan stopt het. Omtrent Gustaf Nilsson (Union SG) waren we heel ver, maar finaal zei de speler neen", vertelde manager Michel Louwagie op zijn persconferentie.

Buitenland

Loïs Openda is bezig aan een puik eerste seizoen bij RB Leipzig en dat leverde hem de nodige interesse op. Tot een wintertransfer kwam het nog niet, maar transferwatcher Christian Falk stelt bij Caught Offside dat vooral in de Premier League de clubs nog steeds in de rij staan voor onze landgenoot. Met name Brighton, West Ham, Chelsea, Liverpool en Newcastle zouden Openda van zeer nabij in de gaten houden. De kans lijkt groot dat minstens enkele van hen komende zomer een poging zullen wagen, maar dan zullen ze wel uit hun pijp moeten komen. Leipzig wil de Belg immers behouden en vraagt dan ook een aanzienlijk bedrag.

FC Barcelona leek zo goed als rond met het Zweedse toptalent Lucas Bergvall van Djurgårdens IF. Maar op het laatste moment werden de Catalanen alsnog gedribbeld. Zo is het uiteindelijk Tottenham Hotspur dat met Bergvall aan de haal gaat. De Engelse club maakte zijn transfer zelfs al officieel. Komende zomer zet Bergvall de stap naar de Premier League, hij tekende voor vijf seizoenen.

Openda is momenteel een betere optie voor de Duivels dan Lukaku ...

Meest recent

Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

0
0
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

85
85
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

95
95
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

104
104
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

150
150
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

54
54
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

289
289
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

68
68
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

208
208
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

279
279
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

127
127
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

323
323
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

182
182
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

630
630
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

123
123
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

112
112
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

418
418
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

156
156
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

282
282
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

204
204
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

51
51
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

125
125
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

119
119

Meer sportnieuws