TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Fellaini beslist over Club, droomtransfer Openda'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Jupiler Pro League

Nadat hij afzwaaide bij het Chinese Shaidong Taishan, kwam Marouane Fellaini transfervrij op de markt. Een aantal ploegen wou daarvan profiteren. Zo zou Club Brugge hem volgens La Dernière Heure een concreet voorstel hebben gedaan. Ook Standard deed naar verluidt navraag. De kans dat Fellaini weer op de Belgische velden te bewonderen zal zijn, is echter bijzonder klein. De genoemde bron stelt immers dat de voormalige Rode Duivel na een korte bedenkingsperiode heeft beslist om een punt te zetten achter zijn actieve spelersloopbaan.

RSC Anderlecht liet Maxime Dupé tijdens de wintermercato naar OGC Nice trekken. Volgens Het Nieuwsblad hield de Brusselse club daar geen transfersom aan over. Op die manier kon de club extra salaris besparen. Bovendien heeft Paars-Wit zicht op bepaalde bonussen. Indien Nice zich kwalificeert voor Europees voetbal zou Anderlecht bijvoorbeeld 500.000 euro vangen indien Dupé een bepaald aantal wedstrijden speelt. Daarnaast vangt RSCA ook 20% van de transfersom bij een mogelijke doorverkoop.

AA Gent haalde in januari verschillende aanwinsten in huis, maar greep ook naast een aantal targets. "We boden meermaals op een heel goede verdediger van 23-24 jaar. De prijs ging elke dag omhoog. Totdat ze 6 miljoen euro vroegen, maar dat wilden we niet betalen. Dan stopt het. Omtrent Gustaf Nilsson (Union SG) waren we heel ver, maar finaal zei de speler neen", vertelde manager Michel Louwagie op zijn persconferentie.

Buitenland

Loïs Openda is bezig aan een puik eerste seizoen bij RB Leipzig en dat leverde hem de nodige interesse op. Tot een wintertransfer kwam het nog niet, maar transferwatcher Christian Falk stelt bij Caught Offside dat vooral in de Premier League de clubs nog steeds in de rij staan voor onze landgenoot. Met name Brighton, West Ham, Chelsea, Liverpool en Newcastle zouden Openda van zeer nabij in de gaten houden. De kans lijkt groot dat minstens enkele van hen komende zomer een poging zullen wagen, maar dan zullen ze wel uit hun pijp moeten komen. Leipzig wil de Belg immers behouden en vraagt dan ook een aanzienlijk bedrag.

FC Barcelona leek zo goed als rond met het Zweedse toptalent Lucas Bergvall van Djurgårdens IF. Maar op het laatste moment werden de Catalanen alsnog gedribbeld. Zo is het uiteindelijk Tottenham Hotspur dat met Bergvall aan de haal gaat. De Engelse club maakte zijn transfer zelfs al officieel. Komende zomer zet Bergvall de stap naar de Premier League, hij tekende voor vijf seizoenen.

Openda is momenteel een betere optie voor de Duivels dan Lukaku ...

Meest recent

Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

39
39
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

50
50
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

80
80
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

141
141
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

49
49
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

108
108
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

376
376
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

34
34
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

333
333
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

111
111
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

116
116
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

294
294
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

208
208
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

101
101
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

243
243
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

21
21
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

101
101
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

494
494
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

237
237
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

100
100
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

350
350
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

196
196
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

178
178
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

549
549

Meer sportnieuws