Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

967 stemmen
Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

In de Jupiler Pro League staan dit weekend heel wat fraaie affiches op het programma. Vicekampioen KRC Genk krijgt bijvoorbeeld het bezoek van leider Union SG, terwijl RSC Anderlecht het opneemt tegen AA Gent. Daarnaast springt de clash tussen Antwerp FC en Club Brugge in het oog.

Sinds Antwerp opnieuw zijn opwachting maakte in de hoogste divisie en in een razend tempo uitgroeide tot een topclub, nam ook de rivaliteit met de Bruggelingen gevoelig toe. Onder meer op bestuurlijk niveau, maar ook onder de supporters is deze rivaliteit steeds duidelijker zichtbaar.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Druk bij Club

Bovendien was het de Great Old die vorig seizoen een einde maakte aan de titelreeks van Blauw-Zwart. Maar van een definitieve machtsovername is voorlopig geen sprake. Momenteel staat Club zelfs weer boven de landskampioen in het klassement. Het belooft zondag dan ook een spannende clash te worden.

RAFC-coach Mark van Bommel liet het in ieder geval niet na om de druk in het Brugse kamp te leggen. "Club beschikt over een uitstekende, ervaren selectie. Als je ziet wat er bij hen op het veld staat, zijn ze het aan hun stand verplicht om mee te doen voor de landstitel. Wij daarentegen proberen, na een uniek jaar, aan te haken", werd hij geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Gevaar Thiago

Voor één man zullen de Antwerpenaren in ieder geval extra op hun hoede zijn. Igor Thiago kan de laatste maanden niet stoppen met scoren en is momenteel zelfs één van de meest productieve spitsen op de Europese velden. "Hoe je hem stopt? Door met twee centrale verdedigers te spelen. Neen, Thiago is een spits die makkelijk scoort, groot en kopbalsterk is. Je moet hem als team afstoppen: enerzijds de toevoer afsnijden, anderzijds goed verdedigen in de box", aldus Van Bommel.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

33
33
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

49
49
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

34
34
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

109
109
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

354
354
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

499
499
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

462
462
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

78
78
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

532
532
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

247
247
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

67
67
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

233
233
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

462
462
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

749
749
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws