Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

door
Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

In de Jupiler Pro League staan dit weekend heel wat fraaie affiches op het programma. Vicekampioen KRC Genk krijgt bijvoorbeeld het bezoek van leider Union SG, terwijl RSC Anderlecht het opneemt tegen AA Gent. Daarnaast springt de clash tussen Antwerp FC en Club Brugge in het oog.

Sinds Antwerp opnieuw zijn opwachting maakte in de hoogste divisie en in een razend tempo uitgroeide tot een topclub, nam ook de rivaliteit met de Bruggelingen gevoelig toe. Onder meer op bestuurlijk niveau, maar ook onder de supporters is deze rivaliteit steeds duidelijker zichtbaar.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Druk bij Club

Bovendien was het de Great Old die vorig seizoen een einde maakte aan de titelreeks van Blauw-Zwart. Maar van een definitieve machtsovername is voorlopig geen sprake. Momenteel staat Club zelfs weer boven de landskampioen in het klassement. Het belooft zondag dan ook een spannende clash te worden.

RAFC-coach Mark van Bommel liet het in ieder geval niet na om de druk in het Brugse kamp te leggen. "Club beschikt over een uitstekende, ervaren selectie. Als je ziet wat er bij hen op het veld staat, zijn ze het aan hun stand verplicht om mee te doen voor de landstitel. Wij daarentegen proberen, na een uniek jaar, aan te haken", werd hij geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Gevaar Thiago

Voor één man zullen de Antwerpenaren in ieder geval extra op hun hoede zijn. Igor Thiago kan de laatste maanden niet stoppen met scoren en is momenteel zelfs één van de meest productieve spitsen op de Europese velden. "Hoe je hem stopt? Door met twee centrale verdedigers te spelen. Neen, Thiago is een spits die makkelijk scoort, groot en kopbalsterk is. Je moet hem als team afstoppen: enerzijds de toevoer afsnijden, anderzijds goed verdedigen in de box", aldus Van Bommel.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

54
54
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

466
466
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

81
81
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

300
300
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

105
105
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

259
259
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

361
361
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

37
37
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

396
396
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

44
44
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

229
229
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

307
307
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

445
445
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

117
117
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

288
288
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

310
310
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

180
180
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

349
349
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

698
698
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

231
231
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

473
473
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

275
275
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

496
496
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

70
70

Meer sportnieuws