Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

967 stemmen
Van Bommel noemt één speler bij naam in analyse Club

In de Jupiler Pro League staan dit weekend heel wat fraaie affiches op het programma. Vicekampioen KRC Genk krijgt bijvoorbeeld het bezoek van leider Union SG, terwijl RSC Anderlecht het opneemt tegen AA Gent. Daarnaast springt de clash tussen Antwerp FC en Club Brugge in het oog.

Sinds Antwerp opnieuw zijn opwachting maakte in de hoogste divisie en in een razend tempo uitgroeide tot een topclub, nam ook de rivaliteit met de Bruggelingen gevoelig toe. Onder meer op bestuurlijk niveau, maar ook onder de supporters is deze rivaliteit steeds duidelijker zichtbaar.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Druk bij Club

Bovendien was het de Great Old die vorig seizoen een einde maakte aan de titelreeks van Blauw-Zwart. Maar van een definitieve machtsovername is voorlopig geen sprake. Momenteel staat Club zelfs weer boven de landskampioen in het klassement. Het belooft zondag dan ook een spannende clash te worden.

RAFC-coach Mark van Bommel liet het in ieder geval niet na om de druk in het Brugse kamp te leggen. "Club beschikt over een uitstekende, ervaren selectie. Als je ziet wat er bij hen op het veld staat, zijn ze het aan hun stand verplicht om mee te doen voor de landstitel. Wij daarentegen proberen, na een uniek jaar, aan te haken", werd hij geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Gevaar Thiago

Voor één man zullen de Antwerpenaren in ieder geval extra op hun hoede zijn. Igor Thiago kan de laatste maanden niet stoppen met scoren en is momenteel zelfs één van de meest productieve spitsen op de Europese velden. "Hoe je hem stopt? Door met twee centrale verdedigers te spelen. Neen, Thiago is een spits die makkelijk scoort, groot en kopbalsterk is. Je moet hem als team afstoppen: enerzijds de toevoer afsnijden, anderzijds goed verdedigen in de box", aldus Van Bommel.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

323
323
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

137
137
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

413
413
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

500
500
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1074
1074
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

243
243
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws