Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

660
Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

De penalty-soap na de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KRC Genk blijft maar verder aanslepen. Zo kondigde RSCA vrijdag aan dat het officieel in beroep gaat tegen het herspelen van de match. CEO Sports Jesper Fredberg is dan ook niet te spreken over de gang van zaken.

De feiten zijn inmiddels bekend. Genk zag op Anderlecht een doelpunt afgekeurd worden omdat aanvaller Yira Sor na een strafschop te snel in de zestien liep. Maar op dat moment stonden ook enkele spelers van de thuisploeg al in de grote baklijn. In principe had de strafschop dus hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap toe te kennen voor Anderlecht.

Daarop besloot Genk een klacht neer te leggen. Bij het Referee Department vingen de Limburgers in eerste instantie nog bot. Maar vervolgens kreeg de vice-kampioen alsnog gelijk bij de Disciplinaire Raad. Men oordeelde dat er wel degelijk sprake was van een dwaling tegen de reglementen. Bijgevolg zal de wedstrijd dus herspeeld moeten worden.

LEES OOK: 'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Anderlecht in tegenaanval

Dat is dan weer niet naar de zin van Anderlecht. De Brusselaars maakten vrijdag immers bekend dat ze in beroep gaan tegen deze beslissing bij zowel de Evocatiecommissie als het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). "Mocht deze beslissing overeind blijven, zet dat de deur open naar een reeks klachten die de integriteit van onze competities ernstig op de helling zouden zetten", klonk het.

In een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws heeft nu ook Fredberg zich uitgelaten over de hele affaire. "Ik weet heel goed hoe het voelt, want Anderlecht is tot dusver het vaakst benadeeld door de VAR. Maar daarvoor een wedstrijd laten herspelen? Dat is nérgens in de wereld de oplossing", is de Deen scherp. "Waar zijn wij in hemelsnaam mee bezig? Als we op dit pad verder gaan, is er geen weg meer terug."

Verantwoordelijkheid nemen

Fredberg ontkent ook dat Anderlecht enkel in beroep gaat omdat het zijn drie punten wil behouden. Hij benadrukt dat het louter een procedure in het 'belang van het Belgische voetbal' is. "Ik ben ervan overtuigd dat, áls we die wedstrijd tegen KRC Genk opnieuw moeten spelen, we die opnieuw zullen winnen", maakt hij zich sterk. "Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid nemen en weldoordachte beslissingen nemen in het belang van het Belgisch voetbal. Het antwoord is alvast níet om bij elke fout een wedstrijd te laten herspelen."

De match herspelen is nefast voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

57
57
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

51
51
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

30
30
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

35
35
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

175
175
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

307
307
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

98
98
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

149
149
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

588
588
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

525
525
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

238
238
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

357
357
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

398
398
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

37
37
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

301
301
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

626
626
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

52
52
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

563
563
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

289
289
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

176
176
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

42
42
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

53
53
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

933
933
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

211
211
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

457
457

Meer sportnieuws