Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

660
Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

De penalty-soap na de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KRC Genk blijft maar verder aanslepen. Zo kondigde RSCA vrijdag aan dat het officieel in beroep gaat tegen het herspelen van de match. CEO Sports Jesper Fredberg is dan ook niet te spreken over de gang van zaken.

De feiten zijn inmiddels bekend. Genk zag op Anderlecht een doelpunt afgekeurd worden omdat aanvaller Yira Sor na een strafschop te snel in de zestien liep. Maar op dat moment stonden ook enkele spelers van de thuisploeg al in de grote baklijn. In principe had de strafschop dus hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap toe te kennen voor Anderlecht.

Daarop besloot Genk een klacht neer te leggen. Bij het Referee Department vingen de Limburgers in eerste instantie nog bot. Maar vervolgens kreeg de vice-kampioen alsnog gelijk bij de Disciplinaire Raad. Men oordeelde dat er wel degelijk sprake was van een dwaling tegen de reglementen. Bijgevolg zal de wedstrijd dus herspeeld moeten worden.

LEES OOK: Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

Anderlecht in tegenaanval

Dat is dan weer niet naar de zin van Anderlecht. De Brusselaars maakten vrijdag immers bekend dat ze in beroep gaan tegen deze beslissing bij zowel de Evocatiecommissie als het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). "Mocht deze beslissing overeind blijven, zet dat de deur open naar een reeks klachten die de integriteit van onze competities ernstig op de helling zouden zetten", klonk het.

In een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws heeft nu ook Fredberg zich uitgelaten over de hele affaire. "Ik weet heel goed hoe het voelt, want Anderlecht is tot dusver het vaakst benadeeld door de VAR. Maar daarvoor een wedstrijd laten herspelen? Dat is nérgens in de wereld de oplossing", is de Deen scherp. "Waar zijn wij in hemelsnaam mee bezig? Als we op dit pad verder gaan, is er geen weg meer terug."

Verantwoordelijkheid nemen

Fredberg ontkent ook dat Anderlecht enkel in beroep gaat omdat het zijn drie punten wil behouden. Hij benadrukt dat het louter een procedure in het 'belang van het Belgische voetbal' is. "Ik ben ervan overtuigd dat, áls we die wedstrijd tegen KRC Genk opnieuw moeten spelen, we die opnieuw zullen winnen", maakt hij zich sterk. "Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid nemen en weldoordachte beslissingen nemen in het belang van het Belgisch voetbal. Het antwoord is alvast níet om bij elke fout een wedstrijd te laten herspelen."

De match herspelen is nefast voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

24
24
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

58
58
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

16
16
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

14
14
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

111
111
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

8
8
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

23
23
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

213
213
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

61
61
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

117
117
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

56
56
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

251
251
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

120
120
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

347
347
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

537
537
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

275
275
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

406
406
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

402
402
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

473
473
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

621
621
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

509
509
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

496
496
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

80
80

Meer sportnieuws