Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

door
Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

De penalty-soap na de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KRC Genk blijft maar verder aanslepen. Zo kondigde RSCA vrijdag aan dat het officieel in beroep gaat tegen het herspelen van de match. CEO Sports Jesper Fredberg is dan ook niet te spreken over de gang van zaken.

De feiten zijn inmiddels bekend. Genk zag op Anderlecht een doelpunt afgekeurd worden omdat aanvaller Yira Sor na een strafschop te snel in de zestien liep. Maar op dat moment stonden ook enkele spelers van de thuisploeg al in de grote baklijn. In principe had de strafschop dus hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap toe te kennen voor Anderlecht.

Daarop besloot Genk een klacht neer te leggen. Bij het Referee Department vingen de Limburgers in eerste instantie nog bot. Maar vervolgens kreeg de vice-kampioen alsnog gelijk bij de Disciplinaire Raad. Men oordeelde dat er wel degelijk sprake was van een dwaling tegen de reglementen. Bijgevolg zal de wedstrijd dus herspeeld moeten worden.

LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Anderlecht in tegenaanval

Dat is dan weer niet naar de zin van Anderlecht. De Brusselaars maakten vrijdag immers bekend dat ze in beroep gaan tegen deze beslissing bij zowel de Evocatiecommissie als het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). "Mocht deze beslissing overeind blijven, zet dat de deur open naar een reeks klachten die de integriteit van onze competities ernstig op de helling zouden zetten", klonk het.

In een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws heeft nu ook Fredberg zich uitgelaten over de hele affaire. "Ik weet heel goed hoe het voelt, want Anderlecht is tot dusver het vaakst benadeeld door de VAR. Maar daarvoor een wedstrijd laten herspelen? Dat is nérgens in de wereld de oplossing", is de Deen scherp. "Waar zijn wij in hemelsnaam mee bezig? Als we op dit pad verder gaan, is er geen weg meer terug."

Verantwoordelijkheid nemen

Fredberg ontkent ook dat Anderlecht enkel in beroep gaat omdat het zijn drie punten wil behouden. Hij benadrukt dat het louter een procedure in het 'belang van het Belgische voetbal' is. "Ik ben ervan overtuigd dat, áls we die wedstrijd tegen KRC Genk opnieuw moeten spelen, we die opnieuw zullen winnen", maakt hij zich sterk. "Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid nemen en weldoordachte beslissingen nemen in het belang van het Belgisch voetbal. Het antwoord is alvast níet om bij elke fout een wedstrijd te laten herspelen."

De match herspelen is nefast voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

31
31
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

61
61
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

76
76
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

36
36
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

233
233
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

415
415
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

209
209
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

444
444
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

684
684
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

315
315
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

680
680
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

374
374
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

537
537
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

329
329
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws