Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

660 stemmen
Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

De penalty-soap na de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KRC Genk blijft maar verder aanslepen. Zo kondigde RSCA vrijdag aan dat het officieel in beroep gaat tegen het herspelen van de match. CEO Sports Jesper Fredberg is dan ook niet te spreken over de gang van zaken.

De feiten zijn inmiddels bekend. Genk zag op Anderlecht een doelpunt afgekeurd worden omdat aanvaller Yira Sor na een strafschop te snel in de zestien liep. Maar op dat moment stonden ook enkele spelers van de thuisploeg al in de grote baklijn. In principe had de strafschop dus hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap toe te kennen voor Anderlecht.

Daarop besloot Genk een klacht neer te leggen. Bij het Referee Department vingen de Limburgers in eerste instantie nog bot. Maar vervolgens kreeg de vice-kampioen alsnog gelijk bij de Disciplinaire Raad. Men oordeelde dat er wel degelijk sprake was van een dwaling tegen de reglementen. Bijgevolg zal de wedstrijd dus herspeeld moeten worden.

LEES OOK: Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

Anderlecht in tegenaanval

Dat is dan weer niet naar de zin van Anderlecht. De Brusselaars maakten vrijdag immers bekend dat ze in beroep gaan tegen deze beslissing bij zowel de Evocatiecommissie als het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). "Mocht deze beslissing overeind blijven, zet dat de deur open naar een reeks klachten die de integriteit van onze competities ernstig op de helling zouden zetten", klonk het.

In een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws heeft nu ook Fredberg zich uitgelaten over de hele affaire. "Ik weet heel goed hoe het voelt, want Anderlecht is tot dusver het vaakst benadeeld door de VAR. Maar daarvoor een wedstrijd laten herspelen? Dat is nérgens in de wereld de oplossing", is de Deen scherp. "Waar zijn wij in hemelsnaam mee bezig? Als we op dit pad verder gaan, is er geen weg meer terug."

Verantwoordelijkheid nemen

Fredberg ontkent ook dat Anderlecht enkel in beroep gaat omdat het zijn drie punten wil behouden. Hij benadrukt dat het louter een procedure in het 'belang van het Belgische voetbal' is. "Ik ben ervan overtuigd dat, áls we die wedstrijd tegen KRC Genk opnieuw moeten spelen, we die opnieuw zullen winnen", maakt hij zich sterk. "Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid nemen en weldoordachte beslissingen nemen in het belang van het Belgisch voetbal. Het antwoord is alvast níet om bij elke fout een wedstrijd te laten herspelen."

De match herspelen is nefast voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

76
76
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

142
142
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

203
203
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

461
461
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

463
463
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

622
622
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

300
300
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

74
74
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

172
172
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

51
51
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

68
68
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

414
414
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

196
196
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

234
234
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

310
310
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

195
195
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

73
73
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

341
341
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

439
439
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

38
38
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

243
243
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

130
130
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

439
439
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

323
323
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

333
333

Meer sportnieuws