Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

door
Fredberg haalt verschroeiend uit in penalty-affaire Genk

De penalty-soap na de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KRC Genk blijft maar verder aanslepen. Zo kondigde RSCA vrijdag aan dat het officieel in beroep gaat tegen het herspelen van de match. CEO Sports Jesper Fredberg is dan ook niet te spreken over de gang van zaken.

De feiten zijn inmiddels bekend. Genk zag op Anderlecht een doelpunt afgekeurd worden omdat aanvaller Yira Sor na een strafschop te snel in de zestien liep. Maar op dat moment stonden ook enkele spelers van de thuisploeg al in de grote baklijn. In principe had de strafschop dus hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap toe te kennen voor Anderlecht.

Daarop besloot Genk een klacht neer te leggen. Bij het Referee Department vingen de Limburgers in eerste instantie nog bot. Maar vervolgens kreeg de vice-kampioen alsnog gelijk bij de Disciplinaire Raad. Men oordeelde dat er wel degelijk sprake was van een dwaling tegen de reglementen. Bijgevolg zal de wedstrijd dus herspeeld moeten worden.

LEES OOK: Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

Anderlecht in tegenaanval

Dat is dan weer niet naar de zin van Anderlecht. De Brusselaars maakten vrijdag immers bekend dat ze in beroep gaan tegen deze beslissing bij zowel de Evocatiecommissie als het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). "Mocht deze beslissing overeind blijven, zet dat de deur open naar een reeks klachten die de integriteit van onze competities ernstig op de helling zouden zetten", klonk het.

In een exclusief gesprek met Het Laatste Nieuws heeft nu ook Fredberg zich uitgelaten over de hele affaire. "Ik weet heel goed hoe het voelt, want Anderlecht is tot dusver het vaakst benadeeld door de VAR. Maar daarvoor een wedstrijd laten herspelen? Dat is nérgens in de wereld de oplossing", is de Deen scherp. "Waar zijn wij in hemelsnaam mee bezig? Als we op dit pad verder gaan, is er geen weg meer terug."

Verantwoordelijkheid nemen

Fredberg ontkent ook dat Anderlecht enkel in beroep gaat omdat het zijn drie punten wil behouden. Hij benadrukt dat het louter een procedure in het 'belang van het Belgische voetbal' is. "Ik ben ervan overtuigd dat, áls we die wedstrijd tegen KRC Genk opnieuw moeten spelen, we die opnieuw zullen winnen", maakt hij zich sterk. "Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid nemen en weldoordachte beslissingen nemen in het belang van het Belgisch voetbal. Het antwoord is alvast níet om bij elke fout een wedstrijd te laten herspelen."

De match herspelen is nefast voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

'Kompany verwend: Bayern schakelt Kane voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

12
12
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

23
23
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

98
98
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

34
34
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

50
50
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

83
83
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

169
169
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

78
78
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

184
184
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

40
40
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

107
107
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

125
125
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

214
214
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

70
70
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

484
484
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

385
385
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

339
339
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

301
301
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

239
239
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

74
74
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

48
48
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

180
180

Meer sportnieuws