Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

door
Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

Hoewel het een opvallend rustige wintermercato was, werden vlak voor de transferdeadline nog behoorlijk wat deals beklonken. Zo pakte Sporting Charleroi nog uit met een fraaie dubbelslag. OH Leuven ging dan weer shoppen in de Challenger Pro League.

LEES OOK: Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OHL haalt middenvelder bij KVO

In de strijd om het behoud boekten de Leuvenaars woensdag een gouden zege tegen KRC Genk. Daags nadien werd coach Oscar Garcia dan weer van extra versterking voorzien. Zo maakte OHL de komst van verdediger Franco Russo officieel bekend. En ook de tweede deadline day-aanwinst is inmiddels binnen. 

Manuel Osifo gaat immers aan de slag bij de Vlaams-Brabanders. De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van KV Oostende, waar hij dit seizoen helemaal doorbrak. Nu zet hij dus de stap naar de Jupiler Pro League. In Leuven tekende Osifo tot medio 2027.

Overigens zou OHL nog niet klaar zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri wordt immers gewerkt aan een soort van ruildeal met FC Metz. Jonathan Braut Brunes zou al na enkele maanden richting de Franse club trekken. Benjamin Tetteh (ex-Standard) moet dan weer de omgekeerde beweging maken.

WK-ganger voor Charleroi

Een andere ploeg die momenteel nog volop voor het behoud knokt, is Sporting Charleroi. En ook daar werd coach Felice Mazzu van extra mankracht voorzien. Zo pakten de Carolo's uit met de komst van Achraf Dari. De verdediger, vorig seizoen nog op het WK actief met Marokko, wordt gehuurd van Stade Brestois.

Daarnaast werd het middenveld versterkt met Etienne Camarra. De voormalige jeugd-international van Frankrijk komt over van Udinese en tekende voor 3.5 seizoenen. Met de komst van deze twee last-minute aanwinsten hoopt Charleroi dat de selectie voldoende versterkt is om het behoud te vrijwaren.

Welke ploeg eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

8
8
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

45
45
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

75
75
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

114
114
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

44
44
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

35
35
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

263
263
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

37
37
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

60
60
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

42
42
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

48
48
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

62
62
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

187
187
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

247
247
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

218
218
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

191
191
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

164
164
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

316
316
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

276
276
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

117
117
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

389
389

Meer sportnieuws