Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

door
Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

Hoewel het een opvallend rustige wintermercato was, werden vlak voor de transferdeadline nog behoorlijk wat deals beklonken. Zo pakte Sporting Charleroi nog uit met een fraaie dubbelslag. OH Leuven ging dan weer shoppen in de Challenger Pro League.

LEES OOK: Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OHL haalt middenvelder bij KVO

In de strijd om het behoud boekten de Leuvenaars woensdag een gouden zege tegen KRC Genk. Daags nadien werd coach Oscar Garcia dan weer van extra versterking voorzien. Zo maakte OHL de komst van verdediger Franco Russo officieel bekend. En ook de tweede deadline day-aanwinst is inmiddels binnen. 

Manuel Osifo gaat immers aan de slag bij de Vlaams-Brabanders. De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van KV Oostende, waar hij dit seizoen helemaal doorbrak. Nu zet hij dus de stap naar de Jupiler Pro League. In Leuven tekende Osifo tot medio 2027.

Overigens zou OHL nog niet klaar zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri wordt immers gewerkt aan een soort van ruildeal met FC Metz. Jonathan Braut Brunes zou al na enkele maanden richting de Franse club trekken. Benjamin Tetteh (ex-Standard) moet dan weer de omgekeerde beweging maken.

WK-ganger voor Charleroi

Een andere ploeg die momenteel nog volop voor het behoud knokt, is Sporting Charleroi. En ook daar werd coach Felice Mazzu van extra mankracht voorzien. Zo pakten de Carolo's uit met de komst van Achraf Dari. De verdediger, vorig seizoen nog op het WK actief met Marokko, wordt gehuurd van Stade Brestois.

Daarnaast werd het middenveld versterkt met Etienne Camarra. De voormalige jeugd-international van Frankrijk komt over van Udinese en tekende voor 3.5 seizoenen. Met de komst van deze twee last-minute aanwinsten hoopt Charleroi dat de selectie voldoende versterkt is om het behoud te vrijwaren.

Welke ploeg eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

19
19
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

52
52
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

206
206
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

164
164
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

296
296
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

107
107
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

197
197
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

219
219
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

155
155
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

63
63
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

171
171
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

170
170
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

47
47
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

596
596
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

96
96
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

524
524
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

216
216
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

333
333
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

198
198
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

145
145
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

727
727
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

124
124
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

252
252

Meer sportnieuws