Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

door
Charleroi slaat fraaie dubbelslag, OH Leuven shopt in CPL

Hoewel het een opvallend rustige wintermercato was, werden vlak voor de transferdeadline nog behoorlijk wat deals beklonken. Zo pakte Sporting Charleroi nog uit met een fraaie dubbelslag. OH Leuven ging dan weer shoppen in de Challenger Pro League.

LEES OOK: Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

OHL haalt middenvelder bij KVO

In de strijd om het behoud boekten de Leuvenaars woensdag een gouden zege tegen KRC Genk. Daags nadien werd coach Oscar Garcia dan weer van extra versterking voorzien. Zo maakte OHL de komst van verdediger Franco Russo officieel bekend. En ook de tweede deadline day-aanwinst is inmiddels binnen. 

Manuel Osifo gaat immers aan de slag bij de Vlaams-Brabanders. De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van KV Oostende, waar hij dit seizoen helemaal doorbrak. Nu zet hij dus de stap naar de Jupiler Pro League. In Leuven tekende Osifo tot medio 2027.

Overigens zou OHL nog niet klaar zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri wordt immers gewerkt aan een soort van ruildeal met FC Metz. Jonathan Braut Brunes zou al na enkele maanden richting de Franse club trekken. Benjamin Tetteh (ex-Standard) moet dan weer de omgekeerde beweging maken.

WK-ganger voor Charleroi

Een andere ploeg die momenteel nog volop voor het behoud knokt, is Sporting Charleroi. En ook daar werd coach Felice Mazzu van extra mankracht voorzien. Zo pakten de Carolo's uit met de komst van Achraf Dari. De verdediger, vorig seizoen nog op het WK actief met Marokko, wordt gehuurd van Stade Brestois.

Daarnaast werd het middenveld versterkt met Etienne Camarra. De voormalige jeugd-international van Frankrijk komt over van Udinese en tekende voor 3.5 seizoenen. Met de komst van deze twee last-minute aanwinsten hoopt Charleroi dat de selectie voldoende versterkt is om het behoud te vrijwaren.

Welke ploeg eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

1
1
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

62
62
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

84
84
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

56
56
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

105
105
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

69
69
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

58
58
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

76
76
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

166
166
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

98
98
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

94
94
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

131
131
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

53
53
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

306
306
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

326
326
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

155
155
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

89
89
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

322
322
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

103
103
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

132
132
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

368
368
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

199
199
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

221
221
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

70
70

Meer sportnieuws