'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

door
'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

Het wordt nog een zeer bewogen Deadline Day voor AA Gent, dat ook nog Hugo Cuypers lijkt te gaan verliezen. Woensdag sijpelden al berichten door dat de topschutter van vorig seizoen voor een totaalbedrag van zo'n 12 miljoen euro naar Chicago Fire zou trekken. Daardoor werd de Gentse aanval deze maand helemaal onthoofd.

Eerder verloor Gent immers ook al Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, dat in ruil wel een slordige 30 miljoen euro aan de Buffalo's overmaakte. Dat betekent echter wel dat Hein Vanhaezebrouck als spitsen momenteel enkel nog Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali overhoudt - al een geluk dat die laatste met Marokko vroegtijdig uitgeschakeld werd op de Africa Cup.

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

AA Gent denkt nu ook aan Thomas Henry

Er moet dringend dus nog minstens één diepe spits bij en liefst nog meer. Gent verkent dan ook heel wat pistes en werd al gelinkt aan Mickaël Biron (RWDM) en Philippe Keny (Basaksehir). Maar nu blijkt er nog een andere, zeer opmerkelijke naam op het Gentse lijstje te staan.

In Italië meldt Gianluca Di Marzio immers dat Gent zou doordrukken voor de komst van Thomas Henry. De 29-jarige Fransman mag vertrekken bij Hellas Verona, waar hij dit seizoen slechts invaller is. Met drie goals in 215 speelminuten laat hij er nochtans een zeer aardig doelpuntengemiddelde optekenen. Ook Cremonese trekt aan zijn mouw.

Vanhaezebrouck brak Henry helemaal af

We zijn echter benieuwd wat Hein Vanhaezebrouck van die transfer zou vinden. Gent had Henry immers in het verleden al meermaals op de korrel, onder meer nadat hij in het seizoen 2020/21 namens OH Leuven maar liefst 21 keer gescoord had in de Jupiler Pro League.

Vanhaezebrouck stelde toen echter zijn veto voor de komst van Henry, die hij nadien in de media ook nog met de grond gelijk maakte. "Hij weegt niet op een verdediging, verliest alle duels op lange ballen én de kopduels op voorzetten", liet hij in 2022 bijvoorbeeld nog laatdunkend noteren in een interview met Het Laatste Nieuws.

Zou Henry een goede spits zijn voor AA Gent?

Meest recent

Taravel houdt adem in: De Cat afwezig tegen Club?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

0
0
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

23
23
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

298
298
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

146
146
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

85
85
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

84
84
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

126
126
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

45
45
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

491
491
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

42
42
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

58
58
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

72
72
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

346
346
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

54
54
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

95
95
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

154
154
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

318
318
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

334
334
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

256
256
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

190
190
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

110
110
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

152
152

Meer sportnieuws