'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

door
'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

Het wordt nog een zeer bewogen Deadline Day voor AA Gent, dat ook nog Hugo Cuypers lijkt te gaan verliezen. Woensdag sijpelden al berichten door dat de topschutter van vorig seizoen voor een totaalbedrag van zo'n 12 miljoen euro naar Chicago Fire zou trekken. Daardoor werd de Gentse aanval deze maand helemaal onthoofd.

Eerder verloor Gent immers ook al Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, dat in ruil wel een slordige 30 miljoen euro aan de Buffalo's overmaakte. Dat betekent echter wel dat Hein Vanhaezebrouck als spitsen momenteel enkel nog Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali overhoudt - al een geluk dat die laatste met Marokko vroegtijdig uitgeschakeld werd op de Africa Cup.

AA Gent denkt nu ook aan Thomas Henry

Er moet dringend dus nog minstens één diepe spits bij en liefst nog meer. Gent verkent dan ook heel wat pistes en werd al gelinkt aan Mickaël Biron (RWDM) en Philippe Keny (Basaksehir). Maar nu blijkt er nog een andere, zeer opmerkelijke naam op het Gentse lijstje te staan.

In Italië meldt Gianluca Di Marzio immers dat Gent zou doordrukken voor de komst van Thomas Henry. De 29-jarige Fransman mag vertrekken bij Hellas Verona, waar hij dit seizoen slechts invaller is. Met drie goals in 215 speelminuten laat hij er nochtans een zeer aardig doelpuntengemiddelde optekenen. Ook Cremonese trekt aan zijn mouw.

Vanhaezebrouck brak Henry helemaal af

We zijn echter benieuwd wat Hein Vanhaezebrouck van die transfer zou vinden. Gent had Henry immers in het verleden al meermaals op de korrel, onder meer nadat hij in het seizoen 2020/21 namens OH Leuven maar liefst 21 keer gescoord had in de Jupiler Pro League.

Vanhaezebrouck stelde toen echter zijn veto voor de komst van Henry, die hij nadien in de media ook nog met de grond gelijk maakte. "Hij weegt niet op een verdediging, verliest alle duels op lange ballen én de kopduels op voorzetten", liet hij in 2022 bijvoorbeeld nog laatdunkend noteren in een interview met Het Laatste Nieuws.

POLL: Zou Henry een goede spits zijn voor AA Gent?

Meest recent

Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

69
69
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

8
8
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

95
95
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

216
216
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

799
799
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

114
114
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

315
315
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

186
186
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

281
281
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

90
90
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

285
285
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

383
383
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

410
410
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

107
107
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

632
632
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

150
150
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1244
1244
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

517
517
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

443
443
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

233
233

Meer sportnieuws