'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

door
'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

Het wordt nog een zeer bewogen Deadline Day voor AA Gent, dat ook nog Hugo Cuypers lijkt te gaan verliezen. Woensdag sijpelden al berichten door dat de topschutter van vorig seizoen voor een totaalbedrag van zo'n 12 miljoen euro naar Chicago Fire zou trekken. Daardoor werd de Gentse aanval deze maand helemaal onthoofd.

Eerder verloor Gent immers ook al Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, dat in ruil wel een slordige 30 miljoen euro aan de Buffalo's overmaakte. Dat betekent echter wel dat Hein Vanhaezebrouck als spitsen momenteel enkel nog Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali overhoudt - al een geluk dat die laatste met Marokko vroegtijdig uitgeschakeld werd op de Africa Cup.

LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent denkt nu ook aan Thomas Henry

Er moet dringend dus nog minstens één diepe spits bij en liefst nog meer. Gent verkent dan ook heel wat pistes en werd al gelinkt aan Mickaël Biron (RWDM) en Philippe Keny (Basaksehir). Maar nu blijkt er nog een andere, zeer opmerkelijke naam op het Gentse lijstje te staan.

In Italië meldt Gianluca Di Marzio immers dat Gent zou doordrukken voor de komst van Thomas Henry. De 29-jarige Fransman mag vertrekken bij Hellas Verona, waar hij dit seizoen slechts invaller is. Met drie goals in 215 speelminuten laat hij er nochtans een zeer aardig doelpuntengemiddelde optekenen. Ook Cremonese trekt aan zijn mouw.

Vanhaezebrouck brak Henry helemaal af

We zijn echter benieuwd wat Hein Vanhaezebrouck van die transfer zou vinden. Gent had Henry immers in het verleden al meermaals op de korrel, onder meer nadat hij in het seizoen 2020/21 namens OH Leuven maar liefst 21 keer gescoord had in de Jupiler Pro League.

Vanhaezebrouck stelde toen echter zijn veto voor de komst van Henry, die hij nadien in de media ook nog met de grond gelijk maakte. "Hij weegt niet op een verdediging, verliest alle duels op lange ballen én de kopduels op voorzetten", liet hij in 2022 bijvoorbeeld nog laatdunkend noteren in een interview met Het Laatste Nieuws.

Zou Henry een goede spits zijn voor AA Gent?

Meest recent

‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

16
16
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

140
140
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

29
29
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

207
207
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

148
148
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

265
265
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

135
135
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

55
55
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

159
159
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

60
60
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

330
330
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

483
483
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

78
78
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

268
268
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

228
228
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

457
457
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

420
420
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

645
645
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

555
555
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

150
150
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

499
499
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

50
50
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

199
199
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

188
188
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

445
445

Meer sportnieuws