'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

door
'AA Gent gaat voor door Hein volledig afgekraakte spits'

Het wordt nog een zeer bewogen Deadline Day voor AA Gent, dat ook nog Hugo Cuypers lijkt te gaan verliezen. Woensdag sijpelden al berichten door dat de topschutter van vorig seizoen voor een totaalbedrag van zo'n 12 miljoen euro naar Chicago Fire zou trekken. Daardoor werd de Gentse aanval deze maand helemaal onthoofd.

Eerder verloor Gent immers ook al Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, dat in ruil wel een slordige 30 miljoen euro aan de Buffalo's overmaakte. Dat betekent echter wel dat Hein Vanhaezebrouck als spitsen momenteel enkel nog Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali overhoudt - al een geluk dat die laatste met Marokko vroegtijdig uitgeschakeld werd op de Africa Cup.

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

AA Gent denkt nu ook aan Thomas Henry

Er moet dringend dus nog minstens één diepe spits bij en liefst nog meer. Gent verkent dan ook heel wat pistes en werd al gelinkt aan Mickaël Biron (RWDM) en Philippe Keny (Basaksehir). Maar nu blijkt er nog een andere, zeer opmerkelijke naam op het Gentse lijstje te staan.

In Italië meldt Gianluca Di Marzio immers dat Gent zou doordrukken voor de komst van Thomas Henry. De 29-jarige Fransman mag vertrekken bij Hellas Verona, waar hij dit seizoen slechts invaller is. Met drie goals in 215 speelminuten laat hij er nochtans een zeer aardig doelpuntengemiddelde optekenen. Ook Cremonese trekt aan zijn mouw.

Vanhaezebrouck brak Henry helemaal af

We zijn echter benieuwd wat Hein Vanhaezebrouck van die transfer zou vinden. Gent had Henry immers in het verleden al meermaals op de korrel, onder meer nadat hij in het seizoen 2020/21 namens OH Leuven maar liefst 21 keer gescoord had in de Jupiler Pro League.

Vanhaezebrouck stelde toen echter zijn veto voor de komst van Henry, die hij nadien in de media ook nog met de grond gelijk maakte. "Hij weegt niet op een verdediging, verliest alle duels op lange ballen én de kopduels op voorzetten", liet hij in 2022 bijvoorbeeld nog laatdunkend noteren in een interview met Het Laatste Nieuws.

Zou Henry een goede spits zijn voor AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

24
24
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

49
49
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

289
289
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

64
64
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

86
86
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

201
201
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

48
48
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

211
211
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

167
167
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

103
103
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

170
170
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

250
250
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

146
146
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

221
221
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

585
585
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

335
335
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

353
353
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

311
311
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

362
362

Meer sportnieuws