Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

door
Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

Het water begin Standard nu echt aan de lippen te staan. De Rouches voetbalden vanavond lange tijd goed tegen de landskampioen maar gingen onderuit door een fenomenaal doelpunt van een nieuwe 'Antwerp-diamant'. Leko blijft zo zonder zege en ziet de onderste ploegen steeds dichter komen.

Op Sclessin stonden Standard en Antwerp vanavond tegenover mekaar. De Rouches pakten onder Ivan Leko nog maar één punt uit twee duels, The Great Old ging afgelopen weekend dan weer pijnlijk onderuit aan de Kehrweg. Opvallend: bij beide ploegen maakte Doumbia vanavond zijn debuut.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Balikwisha tovert in spektakelarme strijd

In een intense maar weinig hoogstaande eerste helft was het lange tijd wachten op een doelrijpe kans. Zowel Antwerp als Standard zochten veelvuldig de aanval op maar in de zone van de waarheid was het steevast net niet. Pas op slag van rust zagen we eindelijk wat animo. Eerst slalomde Balikwisha langs een paar verdedigers, ook zijn schot was prima maar vloog nipt naast de verkeerde kant van de paal.

De Rouches tankten vertrouwen en niet veel later besloot Kanga vanuit een scherpe hoek op Butez, eindelijk moest een doelman in actie komen vanavond. Halfweg stond het nog 0-0 in een partij die nooit verveelde maar toch wat spektakelwaarde miste.

Fenomenale pegel laat vuurwerk losbarsten op Sclessin

Bij de start van de tweede helft was het opnieuw Standard dat aandrong. Na dik vijf minuten spelen pakte Djenepo uit met een heerlijke actie en dito schot, Butez zweefde de bal knap uit doel. Het was lang wachten op Antwerps doelgevaar, iets voorbij het uur viel er toch een appel of beter een schicht uit de lucht. Een afvallende bal kwam bij Doumbia en de debutant pegelde de bal staalhard in de winkelhaak: 0-1.

Het sein voor het Standard-publiek om met vuurpijlen te gooien. Scheidsrechter Van Driessche pakte het goed aan, legde het spel tijdelijk stil maar hervatte van zodra het weer mogelijk was. De thuisploeg bleef nadien moedig strijden, op dik vijf minuten van het einde ging een schot van Kanga tegen de paal. Standard kreeg in het slot nog een extra levenslijn toen Keita terecht een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer kregen de Rouches uiteindelijk geen kans meer en zo doemt het degradatiespook nu echt op boven Sclessin.

Scoreverloop:

0-1 (63') Doumbia

Bijzonderheid:

Keita (Antwerp) krijgt een rode kaart (88').

Is Standard voor u echt een degradatiekandidaat?

Meest recent

Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

13
13
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

67
67
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

90
90
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

54
54
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

39
39
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

155
155
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

160
160
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

32
32
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

343
343
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

213
213
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

461
461
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

422
422
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

49
49
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

448
448
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

139
139
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

351
351
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

248
248
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

319
319
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

493
493
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

520
520
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

663
663
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

319
319

Meer sportnieuws