Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

door
Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

Het water begin Standard nu echt aan de lippen te staan. De Rouches voetbalden vanavond lange tijd goed tegen de landskampioen maar gingen onderuit door een fenomenaal doelpunt van een nieuwe 'Antwerp-diamant'. Leko blijft zo zonder zege en ziet de onderste ploegen steeds dichter komen.

Op Sclessin stonden Standard en Antwerp vanavond tegenover mekaar. De Rouches pakten onder Ivan Leko nog maar één punt uit twee duels, The Great Old ging afgelopen weekend dan weer pijnlijk onderuit aan de Kehrweg. Opvallend: bij beide ploegen maakte Doumbia vanavond zijn debuut.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Balikwisha tovert in spektakelarme strijd

In een intense maar weinig hoogstaande eerste helft was het lange tijd wachten op een doelrijpe kans. Zowel Antwerp als Standard zochten veelvuldig de aanval op maar in de zone van de waarheid was het steevast net niet. Pas op slag van rust zagen we eindelijk wat animo. Eerst slalomde Balikwisha langs een paar verdedigers, ook zijn schot was prima maar vloog nipt naast de verkeerde kant van de paal.

De Rouches tankten vertrouwen en niet veel later besloot Kanga vanuit een scherpe hoek op Butez, eindelijk moest een doelman in actie komen vanavond. Halfweg stond het nog 0-0 in een partij die nooit verveelde maar toch wat spektakelwaarde miste.

Fenomenale pegel laat vuurwerk losbarsten op Sclessin

Bij de start van de tweede helft was het opnieuw Standard dat aandrong. Na dik vijf minuten spelen pakte Djenepo uit met een heerlijke actie en dito schot, Butez zweefde de bal knap uit doel. Het was lang wachten op Antwerps doelgevaar, iets voorbij het uur viel er toch een appel of beter een schicht uit de lucht. Een afvallende bal kwam bij Doumbia en de debutant pegelde de bal staalhard in de winkelhaak: 0-1.

Het sein voor het Standard-publiek om met vuurpijlen te gooien. Scheidsrechter Van Driessche pakte het goed aan, legde het spel tijdelijk stil maar hervatte van zodra het weer mogelijk was. De thuisploeg bleef nadien moedig strijden, op dik vijf minuten van het einde ging een schot van Kanga tegen de paal. Standard kreeg in het slot nog een extra levenslijn toen Keita terecht een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer kregen de Rouches uiteindelijk geen kans meer en zo doemt het degradatiespook nu echt op boven Sclessin.

Scoreverloop:

0-1 (63') Doumbia

Bijzonderheid:

Keita (Antwerp) krijgt een rode kaart (88').

Is Standard voor u echt een degradatiekandidaat?

Meest recent

Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

18
18
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

29
29
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

34
34
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

163
163
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

214
214
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

45
45
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

229
229
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

119
119
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

117
117
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

83
83
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

198
198
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

81
81
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

148
148
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1262
1262
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

82
82
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

551
551
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

249
249
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

126
126
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

160
160
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

144
144
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1096
1096
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

135
135
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64

Meer sportnieuws