Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

308 stemmen
Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

Het water begin Standard nu echt aan de lippen te staan. De Rouches voetbalden vanavond lange tijd goed tegen de landskampioen maar gingen onderuit door een fenomenaal doelpunt van een nieuwe 'Antwerp-diamant'. Leko blijft zo zonder zege en ziet de onderste ploegen steeds dichter komen.

Op Sclessin stonden Standard en Antwerp vanavond tegenover mekaar. De Rouches pakten onder Ivan Leko nog maar één punt uit twee duels, The Great Old ging afgelopen weekend dan weer pijnlijk onderuit aan de Kehrweg. Opvallend: bij beide ploegen maakte Doumbia vanavond zijn debuut.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Balikwisha tovert in spektakelarme strijd

In een intense maar weinig hoogstaande eerste helft was het lange tijd wachten op een doelrijpe kans. Zowel Antwerp als Standard zochten veelvuldig de aanval op maar in de zone van de waarheid was het steevast net niet. Pas op slag van rust zagen we eindelijk wat animo. Eerst slalomde Balikwisha langs een paar verdedigers, ook zijn schot was prima maar vloog nipt naast de verkeerde kant van de paal.

De Rouches tankten vertrouwen en niet veel later besloot Kanga vanuit een scherpe hoek op Butez, eindelijk moest een doelman in actie komen vanavond. Halfweg stond het nog 0-0 in een partij die nooit verveelde maar toch wat spektakelwaarde miste.

Fenomenale pegel laat vuurwerk losbarsten op Sclessin

Bij de start van de tweede helft was het opnieuw Standard dat aandrong. Na dik vijf minuten spelen pakte Djenepo uit met een heerlijke actie en dito schot, Butez zweefde de bal knap uit doel. Het was lang wachten op Antwerps doelgevaar, iets voorbij het uur viel er toch een appel of beter een schicht uit de lucht. Een afvallende bal kwam bij Doumbia en de debutant pegelde de bal staalhard in de winkelhaak: 0-1.

Het sein voor het Standard-publiek om met vuurpijlen te gooien. Scheidsrechter Van Driessche pakte het goed aan, legde het spel tijdelijk stil maar hervatte van zodra het weer mogelijk was. De thuisploeg bleef nadien moedig strijden, op dik vijf minuten van het einde ging een schot van Kanga tegen de paal. Standard kreeg in het slot nog een extra levenslijn toen Keita terecht een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer kregen de Rouches uiteindelijk geen kans meer en zo doemt het degradatiespook nu echt op boven Sclessin.

Scoreverloop:

0-1 (63') Doumbia

Bijzonderheid:

Keita (Antwerp) krijgt een rode kaart (88').

Is Standard voor u echt een degradatiekandidaat?

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

7
7
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

66
66
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

433
433
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

72
72
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

72
72
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

89
89
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

115
115
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

111
111
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

817
817
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

378
378
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

118
118
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

846
846
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

407
407
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

478
478
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

518
518
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

704
704
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws