Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

308 stemmen
Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

Het water begin Standard nu echt aan de lippen te staan. De Rouches voetbalden vanavond lange tijd goed tegen de landskampioen maar gingen onderuit door een fenomenaal doelpunt van een nieuwe 'Antwerp-diamant'. Leko blijft zo zonder zege en ziet de onderste ploegen steeds dichter komen.

Op Sclessin stonden Standard en Antwerp vanavond tegenover mekaar. De Rouches pakten onder Ivan Leko nog maar één punt uit twee duels, The Great Old ging afgelopen weekend dan weer pijnlijk onderuit aan de Kehrweg. Opvallend: bij beide ploegen maakte Doumbia vanavond zijn debuut.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Balikwisha tovert in spektakelarme strijd

In een intense maar weinig hoogstaande eerste helft was het lange tijd wachten op een doelrijpe kans. Zowel Antwerp als Standard zochten veelvuldig de aanval op maar in de zone van de waarheid was het steevast net niet. Pas op slag van rust zagen we eindelijk wat animo. Eerst slalomde Balikwisha langs een paar verdedigers, ook zijn schot was prima maar vloog nipt naast de verkeerde kant van de paal.

De Rouches tankten vertrouwen en niet veel later besloot Kanga vanuit een scherpe hoek op Butez, eindelijk moest een doelman in actie komen vanavond. Halfweg stond het nog 0-0 in een partij die nooit verveelde maar toch wat spektakelwaarde miste.

Fenomenale pegel laat vuurwerk losbarsten op Sclessin

Bij de start van de tweede helft was het opnieuw Standard dat aandrong. Na dik vijf minuten spelen pakte Djenepo uit met een heerlijke actie en dito schot, Butez zweefde de bal knap uit doel. Het was lang wachten op Antwerps doelgevaar, iets voorbij het uur viel er toch een appel of beter een schicht uit de lucht. Een afvallende bal kwam bij Doumbia en de debutant pegelde de bal staalhard in de winkelhaak: 0-1.

Het sein voor het Standard-publiek om met vuurpijlen te gooien. Scheidsrechter Van Driessche pakte het goed aan, legde het spel tijdelijk stil maar hervatte van zodra het weer mogelijk was. De thuisploeg bleef nadien moedig strijden, op dik vijf minuten van het einde ging een schot van Kanga tegen de paal. Standard kreeg in het slot nog een extra levenslijn toen Keita terecht een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer kregen de Rouches uiteindelijk geen kans meer en zo doemt het degradatiespook nu echt op boven Sclessin.

Scoreverloop:

0-1 (63') Doumbia

Bijzonderheid:

Keita (Antwerp) krijgt een rode kaart (88').

Is Standard voor u echt een degradatiekandidaat?

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

34
34
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

26
26
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

213
213
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

361
361
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

244
244
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

252
252
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

244
244
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

211
211
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

225
225
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

35
35
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

80
80
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

131
131
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

188
188
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

860
860
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

179
179
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

217
217
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

212
212
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

303
303
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

210
210

Meer sportnieuws