Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

308 stemmen
Nieuwe Antwerp-held laat degradatiespook ontwaken op Sclessin

Het water begin Standard nu echt aan de lippen te staan. De Rouches voetbalden vanavond lange tijd goed tegen de landskampioen maar gingen onderuit door een fenomenaal doelpunt van een nieuwe 'Antwerp-diamant'. Leko blijft zo zonder zege en ziet de onderste ploegen steeds dichter komen.

Op Sclessin stonden Standard en Antwerp vanavond tegenover mekaar. De Rouches pakten onder Ivan Leko nog maar één punt uit twee duels, The Great Old ging afgelopen weekend dan weer pijnlijk onderuit aan de Kehrweg. Opvallend: bij beide ploegen maakte Doumbia vanavond zijn debuut.

LEES OOK: Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Balikwisha tovert in spektakelarme strijd

In een intense maar weinig hoogstaande eerste helft was het lange tijd wachten op een doelrijpe kans. Zowel Antwerp als Standard zochten veelvuldig de aanval op maar in de zone van de waarheid was het steevast net niet. Pas op slag van rust zagen we eindelijk wat animo. Eerst slalomde Balikwisha langs een paar verdedigers, ook zijn schot was prima maar vloog nipt naast de verkeerde kant van de paal.

De Rouches tankten vertrouwen en niet veel later besloot Kanga vanuit een scherpe hoek op Butez, eindelijk moest een doelman in actie komen vanavond. Halfweg stond het nog 0-0 in een partij die nooit verveelde maar toch wat spektakelwaarde miste.

Fenomenale pegel laat vuurwerk losbarsten op Sclessin

Bij de start van de tweede helft was het opnieuw Standard dat aandrong. Na dik vijf minuten spelen pakte Djenepo uit met een heerlijke actie en dito schot, Butez zweefde de bal knap uit doel. Het was lang wachten op Antwerps doelgevaar, iets voorbij het uur viel er toch een appel of beter een schicht uit de lucht. Een afvallende bal kwam bij Doumbia en de debutant pegelde de bal staalhard in de winkelhaak: 0-1.

Het sein voor het Standard-publiek om met vuurpijlen te gooien. Scheidsrechter Van Driessche pakte het goed aan, legde het spel tijdelijk stil maar hervatte van zodra het weer mogelijk was. De thuisploeg bleef nadien moedig strijden, op dik vijf minuten van het einde ging een schot van Kanga tegen de paal. Standard kreeg in het slot nog een extra levenslijn toen Keita terecht een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer kregen de Rouches uiteindelijk geen kans meer en zo doemt het degradatiespook nu echt op boven Sclessin.

Scoreverloop:

0-1 (63') Doumbia

Bijzonderheid:

Keita (Antwerp) krijgt een rode kaart (88').

Is Standard voor u echt een degradatiekandidaat?

Meest recent

'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

19
19
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

179
179
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

33
33
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

77
77
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

151
151
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

22
22
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

396
396
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

138
138
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

126
126
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

46
46
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

80
80
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

61
61
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

393
393
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

533
533
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

171
171
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

112
112
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

134
134
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

200
200
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

171
171
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

147
147
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

525
525
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

627
627
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

1006
1006

Meer sportnieuws