'Toptransfer Antwerp: één naam weerklinkt het luidst'

1173 stemmen
'Toptransfer Antwerp: één naam weerklinkt het luidst'

Antwerp FC wil zich deze week herpakken na de slipper op Eupen, maar staat voor een lastig tweeluik tegen Standard en Club Brugge. En dat terwijl coach Mark van Bommel nog steeds op versterking wacht. Al lijkt zijn geduld weldra beloond te worden.

De Great Old heeft een uiterst succesvolle periode achter de rug, maar aan die successen hing wel een prijskaartje. En mecenas Paul Gheysens kan de gaten in de boekhouding niet blijven dichten. Antwerp kampte dan ook met een 'cashflowprobleem'. En dus moest op de mercato vers kapitaal opgehaald worden.

Dat lukte uiteindelijk ook dankzij jeugdproduct Arthur Vermeeren. Het goudhaantje werd immers aan Atlético Madrid verkocht. Met een transfersom die kan oplopen tot zo'n 22 miljoen euro, pakte RAFC niet de absolute jackpot. Maar het bedrag vormde wel een duidelijke verbetering van het eigen transferrecord.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Vervanger gezocht

Financieel gezien kan RAFC dus opnieuw wat vrijer ademhalen. Maar het vertrek van Vermeeren vormt sportief gezien natuurlijk wel een aanzienlijke aderlating. De landskampioen wil voor het sluiten van de winterse transferperiode dan ook nog versterking voor zijn middenveld aantrekken. En die lijkt ook op komst.

Op zijn persbabbel van dinsdag liet Van Bommel alvast verstaan dat er 'iets in de pijplijn zit'. "Ik hoop dat we ons nog versterken de komende twee dagen. Ik ben altijd ongeduldig, maar ik weet dat de club eraan werkt. Het verlies van Arthur moeten we zo snel mogelijk proberen op te vangen", klonk het bij Sporza.

Hopen op Praet

Inmiddels deden al verschillende namen de ronde om de vacature in te vullen. Razvan Marin bijvoorbeeld, voormalig smaakmaker van Standard. Maar ook Dennis Praet wordt nadrukkelijk genoemd. "De naam die het luidst weerklinkt is die van Praet", klinkt het bijvoorbeeld bij Gazet van Antwerpen. Al voegt het medium daar meteen aan toe dat er van een doorbraak in het dossier nog geen sprake is. Afwachten dus of RAFC erin slaagt de voormalige Gouden Schoen, die zijn laatste contractmaanden is ingegaan bij Leicester City, te strikken voor het sluiten van de mercato.

Antwerp is voorlopig verzwakt uit de mercato gekomen ...

Meest recent

Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

264
264
'Stunt in de maak? Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

29
29
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

62
62
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

143
143
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

42
42
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

301
301
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

72
72
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

123
123
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

80
80
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

57
57
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

201
201
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

76
76
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

179
179
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

160
160
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

67
67
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

402
402
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

203
203
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

276
276
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

173
173
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

162
162

Meer sportnieuws