'Toptransfer Antwerp: één naam weerklinkt het luidst'

1173 stemmen
'Toptransfer Antwerp: één naam weerklinkt het luidst'

Antwerp FC wil zich deze week herpakken na de slipper op Eupen, maar staat voor een lastig tweeluik tegen Standard en Club Brugge. En dat terwijl coach Mark van Bommel nog steeds op versterking wacht. Al lijkt zijn geduld weldra beloond te worden.

De Great Old heeft een uiterst succesvolle periode achter de rug, maar aan die successen hing wel een prijskaartje. En mecenas Paul Gheysens kan de gaten in de boekhouding niet blijven dichten. Antwerp kampte dan ook met een 'cashflowprobleem'. En dus moest op de mercato vers kapitaal opgehaald worden.

Dat lukte uiteindelijk ook dankzij jeugdproduct Arthur Vermeeren. Het goudhaantje werd immers aan Atlético Madrid verkocht. Met een transfersom die kan oplopen tot zo'n 22 miljoen euro, pakte RAFC niet de absolute jackpot. Maar het bedrag vormde wel een duidelijke verbetering van het eigen transferrecord.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Vervanger gezocht

Financieel gezien kan RAFC dus opnieuw wat vrijer ademhalen. Maar het vertrek van Vermeeren vormt sportief gezien natuurlijk wel een aanzienlijke aderlating. De landskampioen wil voor het sluiten van de winterse transferperiode dan ook nog versterking voor zijn middenveld aantrekken. En die lijkt ook op komst.

Op zijn persbabbel van dinsdag liet Van Bommel alvast verstaan dat er 'iets in de pijplijn zit'. "Ik hoop dat we ons nog versterken de komende twee dagen. Ik ben altijd ongeduldig, maar ik weet dat de club eraan werkt. Het verlies van Arthur moeten we zo snel mogelijk proberen op te vangen", klonk het bij Sporza.

Hopen op Praet

Inmiddels deden al verschillende namen de ronde om de vacature in te vullen. Razvan Marin bijvoorbeeld, voormalig smaakmaker van Standard. Maar ook Dennis Praet wordt nadrukkelijk genoemd. "De naam die het luidst weerklinkt is die van Praet", klinkt het bijvoorbeeld bij Gazet van Antwerpen. Al voegt het medium daar meteen aan toe dat er van een doorbraak in het dossier nog geen sprake is. Afwachten dus of RAFC erin slaagt de voormalige Gouden Schoen, die zijn laatste contractmaanden is ingegaan bij Leicester City, te strikken voor het sluiten van de mercato.

Antwerp is voorlopig verzwakt uit de mercato gekomen ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

66
66
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

31
31
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

27
27
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

23
23
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

303
303
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

47
47
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

186
186
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

219
219
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

658
658
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

162
162
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1037
1037
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

656
656
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

829
829
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

821
821
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

486
486
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

391
391

Meer sportnieuws