Privileges bij Anderlecht? "Als hij Deen was, startte hij altijd"

door
Privileges bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat aanstaande donderdag tegen KV Mechelen op zoek naar zijn eerste zege van het nieuwe kalenderjaar. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brian Riemer dan zijn basispionnen zal posteren. Afgelopen weekend sleutelde hij alvast opnieuw aan zijn ploeg.

Het moet gezegd dat de Deense trainer het momenteel niet makkelijk heeft. Zo wordt Anderlecht geplaagd door een pak blessureleed. Met Killian Sardella, Francis Amuzu, Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye liggen liefst vijf potentiële starters in de lappenmand.

Vooral de defensie is momenteel erg gehavend. Bij gebrek aan een fitte linksback, moest Riemer afgelopen weekend zelfs middenvelder Kristian Arnstad in de achterhoede posteren. Dat werd geen geslaagd experiment. De verwachte defensieve versterking moet dan ook zo snel mogelijk volgen.

LEES OOK: Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

Invaller Hazard

Daarnaast sleutelde Riemer ook aan zijn aanvalslinie. Zo bracht hij Mario Stroeykens opnieuw aan de aftrap en het jeugdproduct speelde een aardige match. Dat ging wel ten koste van Thorgan Hazard. Die scoorde tegen Union uiteindelijk wel de late gelijkmaker, maar mocht pas in de 70ste minuut invallen.

Hoewel Hazard fysiek gezien nog niet helemaal top lijkt, vond analist Stefan Streker echter dat hij toch meer minuten moest krijgen. "Was het niet beter als hij vroeger inkwam of meer speelde? Ik denk dat er spelers zijn die een speciale status moeten krijgen op basis van wie ze zijn. Ik bewonder Thorgan enorm, het doet me pijn hem op de bank te zien", klonk het bij La Tribune.

Denen bevoordeeld

Collega-analist Philippe Albert pikte daar op hem. Volgens de ex-Rode Duivel zou Hazard meer kansen krijgen indien hij de Deense nationaliteit had. "Als Thorgan een Deen was, zou hij elke match starten. Of de Denen bevoordeeld worden? Dat denk ik echt. Het beste voorbeeld is Kasper Dolberg. Die raakt al weken geen bal meer, maar is altijd titularis", aldus Albert.

De Denen worden bevoordeeld bij Anderlecht ...

Meest recent

Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

12
12
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

9
9
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

25
25
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

59
59
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

79
79
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

152
152
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

48
48
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

138
138
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

385
385
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

195
195
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

42
42
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

177
177
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

211
211
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

84
84
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

164
164
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

213
213
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

229
229
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

156
156
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

338
338
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

252
252
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

71
71
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

43
43
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

151
151

Meer sportnieuws