Privileges bij Anderlecht? "Als hij Deen was, startte hij altijd"

door
Privileges bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat aanstaande donderdag tegen KV Mechelen op zoek naar zijn eerste zege van het nieuwe kalenderjaar. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brian Riemer dan zijn basispionnen zal posteren. Afgelopen weekend sleutelde hij alvast opnieuw aan zijn ploeg.

Het moet gezegd dat de Deense trainer het momenteel niet makkelijk heeft. Zo wordt Anderlecht geplaagd door een pak blessureleed. Met Killian Sardella, Francis Amuzu, Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye liggen liefst vijf potentiële starters in de lappenmand.

Vooral de defensie is momenteel erg gehavend. Bij gebrek aan een fitte linksback, moest Riemer afgelopen weekend zelfs middenvelder Kristian Arnstad in de achterhoede posteren. Dat werd geen geslaagd experiment. De verwachte defensieve versterking moet dan ook zo snel mogelijk volgen.

LEES OOK: Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

Invaller Hazard

Daarnaast sleutelde Riemer ook aan zijn aanvalslinie. Zo bracht hij Mario Stroeykens opnieuw aan de aftrap en het jeugdproduct speelde een aardige match. Dat ging wel ten koste van Thorgan Hazard. Die scoorde tegen Union uiteindelijk wel de late gelijkmaker, maar mocht pas in de 70ste minuut invallen.

Hoewel Hazard fysiek gezien nog niet helemaal top lijkt, vond analist Stefan Streker echter dat hij toch meer minuten moest krijgen. "Was het niet beter als hij vroeger inkwam of meer speelde? Ik denk dat er spelers zijn die een speciale status moeten krijgen op basis van wie ze zijn. Ik bewonder Thorgan enorm, het doet me pijn hem op de bank te zien", klonk het bij La Tribune.

Denen bevoordeeld

Collega-analist Philippe Albert pikte daar op hem. Volgens de ex-Rode Duivel zou Hazard meer kansen krijgen indien hij de Deense nationaliteit had. "Als Thorgan een Deen was, zou hij elke match starten. Of de Denen bevoordeeld worden? Dat denk ik echt. Het beste voorbeeld is Kasper Dolberg. Die raakt al weken geen bal meer, maar is altijd titularis", aldus Albert.

De Denen worden bevoordeeld bij Anderlecht ...

Meest recent

Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

0
0
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

63
63
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

65
65
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

26
26
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

90
90
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

96
96
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

165
165
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

941
941
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

62
62
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

213
213
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

266
266
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

63
63
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

177
177
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

319
319
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

96
96
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

599
599
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

370
370
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

322
322
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

614
614
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

69
69
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

191
191

Meer sportnieuws