Privileges bij Anderlecht? "Als hij Deen was, startte hij altijd"

door
Privileges bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat aanstaande donderdag tegen KV Mechelen op zoek naar zijn eerste zege van het nieuwe kalenderjaar. Het wordt uitkijken naar hoe coach Brian Riemer dan zijn basispionnen zal posteren. Afgelopen weekend sleutelde hij alvast opnieuw aan zijn ploeg.

Het moet gezegd dat de Deense trainer het momenteel niet makkelijk heeft. Zo wordt Anderlecht geplaagd door een pak blessureleed. Met Killian Sardella, Francis Amuzu, Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye liggen liefst vijf potentiële starters in de lappenmand.

Vooral de defensie is momenteel erg gehavend. Bij gebrek aan een fitte linksback, moest Riemer afgelopen weekend zelfs middenvelder Kristian Arnstad in de achterhoede posteren. Dat werd geen geslaagd experiment. De verwachte defensieve versterking moet dan ook zo snel mogelijk volgen.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Invaller Hazard

Daarnaast sleutelde Riemer ook aan zijn aanvalslinie. Zo bracht hij Mario Stroeykens opnieuw aan de aftrap en het jeugdproduct speelde een aardige match. Dat ging wel ten koste van Thorgan Hazard. Die scoorde tegen Union uiteindelijk wel de late gelijkmaker, maar mocht pas in de 70ste minuut invallen.

Hoewel Hazard fysiek gezien nog niet helemaal top lijkt, vond analist Stefan Streker echter dat hij toch meer minuten moest krijgen. "Was het niet beter als hij vroeger inkwam of meer speelde? Ik denk dat er spelers zijn die een speciale status moeten krijgen op basis van wie ze zijn. Ik bewonder Thorgan enorm, het doet me pijn hem op de bank te zien", klonk het bij La Tribune.

Denen bevoordeeld

Collega-analist Philippe Albert pikte daar op hem. Volgens de ex-Rode Duivel zou Hazard meer kansen krijgen indien hij de Deense nationaliteit had. "Als Thorgan een Deen was, zou hij elke match starten. Of de Denen bevoordeeld worden? Dat denk ik echt. Het beste voorbeeld is Kasper Dolberg. Die raakt al weken geen bal meer, maar is altijd titularis", aldus Albert.

De Denen worden bevoordeeld bij Anderlecht ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

11
11
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

62
62
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

36
36
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

178
178
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

224
224
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

488
488
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

228
228
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

33
33
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

444
444
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

126
126
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

270
270
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

106
106
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

515
515
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

64
64
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

38
38
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

183
183
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

87
87
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws