AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

door
AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

AA Gent kende tot dusver een zeer lucratieve wintermercato, want met de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon rinkelde de kassa stevig. Die zorgde er wel voor dat de nood aan bijkomende versterking zeer hoog was en dus is de slotfase van de wintermercato nog zeer druk voor de Buffalo's.

LEES OOK: Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Smets definitief niet naar AA Gent

Er zitten nog verschillende transfers in de pijplijn. De recordtransfer van Momodou Sonko lijkt snel afgerond te kunnen worden, maar in een ander dossier krijgt Gent minder goed nieuws. Kort nadat gemeld werd dat de komst van Matte Smets afgesprongen zou zijn, komt ook de officiële bevestiging van dat nieuws.

Dat laat de 20-jarige zelf weten in een boodschap op de officiële kanalen van STVV. "Ik blijf tot het einde van het seizoen", vertelde hij daar. "Ik denk dat iedereen gisteren (zondag, nvdr) kon zien dat het me heel erg raakte dat het mijn laatste match voor STVV kon zijn. Dat is het toch uiteindelijk niet. Ik wil nog voor deze club vechten en mij elke match 100 procent geven."

Gent strikt wel jeugdinternational

Door het afhaken van Smets grijpt Gent voorlopig naast een broodnodige defensieve versterking. Al valt er ook goed nieuws te rapen, want ze zijn er anderzijds wel in geslaagd om een andere talentvolle verdediger te strikken. Gent laat immers weten dat Jeremy Mbambi een eerste profcontract getekend heeft.

De 15-jarige linksvoetige centrale verdediger is een vaste waarde bij de U16 van AA Gent en is ook jeugdinternational in diezelfde leeftijdscategorie. Hij zette nu zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2027. Gent hoopt dat hij zich nu verder kan ontwikkelen tot hij eventueel doorbreekt.

Zal AA Gent nog een verdediger vinden?

Meest recent

Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

23
23
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

28
28
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

113
113
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

39
39
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

162
162
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

86
86
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

82
82
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

210
210
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

196
196
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

133
133
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

66
66
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

163
163
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

52
52
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

57
57
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

229
229
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

362
362
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

128
128
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

243
243
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

95
95
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

150
150
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

175
175
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

67
67
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

297
297
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

180
180
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

339
339

Meer sportnieuws