AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

door
AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

AA Gent kende tot dusver een zeer lucratieve wintermercato, want met de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon rinkelde de kassa stevig. Die zorgde er wel voor dat de nood aan bijkomende versterking zeer hoog was en dus is de slotfase van de wintermercato nog zeer druk voor de Buffalo's.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Smets definitief niet naar AA Gent

Er zitten nog verschillende transfers in de pijplijn. De recordtransfer van Momodou Sonko lijkt snel afgerond te kunnen worden, maar in een ander dossier krijgt Gent minder goed nieuws. Kort nadat gemeld werd dat de komst van Matte Smets afgesprongen zou zijn, komt ook de officiële bevestiging van dat nieuws.

Dat laat de 20-jarige zelf weten in een boodschap op de officiële kanalen van STVV. "Ik blijf tot het einde van het seizoen", vertelde hij daar. "Ik denk dat iedereen gisteren (zondag, nvdr) kon zien dat het me heel erg raakte dat het mijn laatste match voor STVV kon zijn. Dat is het toch uiteindelijk niet. Ik wil nog voor deze club vechten en mij elke match 100 procent geven."

Gent strikt wel jeugdinternational

Door het afhaken van Smets grijpt Gent voorlopig naast een broodnodige defensieve versterking. Al valt er ook goed nieuws te rapen, want ze zijn er anderzijds wel in geslaagd om een andere talentvolle verdediger te strikken. Gent laat immers weten dat Jeremy Mbambi een eerste profcontract getekend heeft.

De 15-jarige linksvoetige centrale verdediger is een vaste waarde bij de U16 van AA Gent en is ook jeugdinternational in diezelfde leeftijdscategorie. Hij zette nu zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2027. Gent hoopt dat hij zich nu verder kan ontwikkelen tot hij eventueel doorbreekt.

Zal AA Gent nog een verdediger vinden?

Meest recent

‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

1
1
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

36
36
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

11
11
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

17
17
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

48
48
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

181
181
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

238
238
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

141
141
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

110
110
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

36
36
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

177
177
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

61
61
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

44
44
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

72
72
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

109
109
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

85
85
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

70
70
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

585
585
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

57
57
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

169
169

Meer sportnieuws