AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

609 stemmen
AA Gent strikt jonge verdediger, Smets haakt definitief af

AA Gent kende tot dusver een zeer lucratieve wintermercato, want met de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon rinkelde de kassa stevig. Die zorgde er wel voor dat de nood aan bijkomende versterking zeer hoog was en dus is de slotfase van de wintermercato nog zeer druk voor de Buffalo's.

LEES OOK: 'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Smets definitief niet naar AA Gent

Er zitten nog verschillende transfers in de pijplijn. De recordtransfer van Momodou Sonko lijkt snel afgerond te kunnen worden, maar in een ander dossier krijgt Gent minder goed nieuws. Kort nadat gemeld werd dat de komst van Matte Smets afgesprongen zou zijn, komt ook de officiële bevestiging van dat nieuws.

Dat laat de 20-jarige zelf weten in een boodschap op de officiële kanalen van STVV. "Ik blijf tot het einde van het seizoen", vertelde hij daar. "Ik denk dat iedereen gisteren (zondag, nvdr) kon zien dat het me heel erg raakte dat het mijn laatste match voor STVV kon zijn. Dat is het toch uiteindelijk niet. Ik wil nog voor deze club vechten en mij elke match 100 procent geven."

Gent strikt wel jeugdinternational

Door het afhaken van Smets grijpt Gent voorlopig naast een broodnodige defensieve versterking. Al valt er ook goed nieuws te rapen, want ze zijn er anderzijds wel in geslaagd om een andere talentvolle verdediger te strikken. Gent laat immers weten dat Jeremy Mbambi een eerste profcontract getekend heeft.

De 15-jarige linksvoetige centrale verdediger is een vaste waarde bij de U16 van AA Gent en is ook jeugdinternational in diezelfde leeftijdscategorie. Hij zette nu zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2027. Gent hoopt dat hij zich nu verder kan ontwikkelen tot hij eventueel doorbreekt.

Zal AA Gent nog een verdediger vinden?

Meest recent

'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

24
24
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor ..."

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

66
66
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

309
309
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

288
288
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

24
24
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

205
205
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

573
573
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

54
54
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

235
235
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

301
301
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

201
201
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

195
195
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

213
213
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

604
604
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

118
118
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

275
275
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

338
338
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

353
353
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

605
605
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

422
422
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

160
160
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

204
204
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

452
452
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

588
588
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

398
398

Meer sportnieuws