'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

1010 stemmen
'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

Het zijn voor AA Gent nog zeer drukke slotdagen in deze wintermercato. De Buffalo's hebben immers nog verschillende deals in de pijplijn zitten, want het was voor de winterstop al duidelijk dat hun kern breder en sterker moest. Na het vertrek van Fofana en Orban is die nood alleen maar groter geworden.

De voorbije weken mocht Hein Vanhaezebrouck wel al de nodige offensieve versterkingen verwelkomen. Met Yokota en Surdez kwamen er twee flankaanvallers bij en Gent lijkt ook op het punt te staan om zijn transferrecord te verbreken voor de komst van het Zweedse toptalent Momodou Sonko.

LEES OOK: Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

AA Gent grijpt naast Smets

Maar Vanhaezebrouck wou er ook nog vers bloed bij in zijn defensie, waar hij de voorbije weken Watanabe en Nurio moest missen. Daardoor moest hij regelmatig teruggrijpen naar jonkies Agbor en Lagae. Gent schoot de laatste dagen echter in actie en richtte zijn pijlen op Matte Smets.

Ze bereikten ook snel een akkoord met STVV over een transfer van de 20-jarige revelatie, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. De jeugdinternational twijfelde nog, maar heeft volgens Het Nieuwsblad nu toch de knoop doorgehakt. Hij zou laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft.

Smets wil STVV nog niet verlaten

Dat is uiteraard een enorme domper voor Gent, dat nu zal moeten doorschakelen naar andere pistes. Voor STVV is het afspringen van de transfer op financieel vlak misschien wel een tegenvaller, al zal de clubkas wel snel gespijsd worden met de verkoop van Daiki Hashioka aan Luton Town.

Thorsten Fink zal zich dan weer in de handen wrijven, want de trainer van de Kanaries kan blijven rekenen op één van zijn belangrijkste spelers. Smets wil zich minstens nog tot de zomer op Stayen blijven ontwikkelen, nadat hij pas vorig seizoen helemaal doorbrak.

Goede beslissing van Smets?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

36
36
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

30
30
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

14
14
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

42
42
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

114
114
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

383
383
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

97
97
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

123
123
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

106
106
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

83
83
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

148
148
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

825
825
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

140
140
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

279
279
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

96
96
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

770
770
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

152
152
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

178
178
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

217
217
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

72
72
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

228
228
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1083
1083
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

99
99
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

357
357
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

967
967

Meer sportnieuws