'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

door
'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

Het zijn voor AA Gent nog zeer drukke slotdagen in deze wintermercato. De Buffalo's hebben immers nog verschillende deals in de pijplijn zitten, want het was voor de winterstop al duidelijk dat hun kern breder en sterker moest. Na het vertrek van Fofana en Orban is die nood alleen maar groter geworden.

De voorbije weken mocht Hein Vanhaezebrouck wel al de nodige offensieve versterkingen verwelkomen. Met Yokota en Surdez kwamen er twee flankaanvallers bij en Gent lijkt ook op het punt te staan om zijn transferrecord te verbreken voor de komst van het Zweedse toptalent Momodou Sonko.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

AA Gent grijpt naast Smets

Maar Vanhaezebrouck wou er ook nog vers bloed bij in zijn defensie, waar hij de voorbije weken Watanabe en Nurio moest missen. Daardoor moest hij regelmatig teruggrijpen naar jonkies Agbor en Lagae. Gent schoot de laatste dagen echter in actie en richtte zijn pijlen op Matte Smets.

Ze bereikten ook snel een akkoord met STVV over een transfer van de 20-jarige revelatie, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. De jeugdinternational twijfelde nog, maar heeft volgens Het Nieuwsblad nu toch de knoop doorgehakt. Hij zou laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft.

Smets wil STVV nog niet verlaten

Dat is uiteraard een enorme domper voor Gent, dat nu zal moeten doorschakelen naar andere pistes. Voor STVV is het afspringen van de transfer op financieel vlak misschien wel een tegenvaller, al zal de clubkas wel snel gespijsd worden met de verkoop van Daiki Hashioka aan Luton Town.

Thorsten Fink zal zich dan weer in de handen wrijven, want de trainer van de Kanaries kan blijven rekenen op één van zijn belangrijkste spelers. Smets wil zich minstens nog tot de zomer op Stayen blijven ontwikkelen, nadat hij pas vorig seizoen helemaal doorbrak.

Goede beslissing van Smets?

Meest recent

'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

19
19
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

24
24
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

52
52
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

25
25
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

313
313
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

108
108
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

70
70
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

194
194
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

251
251
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

241
241
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

88
88
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

439
439
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

92
92
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

263
263
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

239
239
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

91
91
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

218
218
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

517
517
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

129
129
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

591
591
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

426
426
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

38
38
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

78
78
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

112
112

Meer sportnieuws