'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

door
'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

Het zijn voor AA Gent nog zeer drukke slotdagen in deze wintermercato. De Buffalo's hebben immers nog verschillende deals in de pijplijn zitten, want het was voor de winterstop al duidelijk dat hun kern breder en sterker moest. Na het vertrek van Fofana en Orban is die nood alleen maar groter geworden.

De voorbije weken mocht Hein Vanhaezebrouck wel al de nodige offensieve versterkingen verwelkomen. Met Yokota en Surdez kwamen er twee flankaanvallers bij en Gent lijkt ook op het punt te staan om zijn transferrecord te verbreken voor de komst van het Zweedse toptalent Momodou Sonko.

LEES OOK: De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent grijpt naast Smets

Maar Vanhaezebrouck wou er ook nog vers bloed bij in zijn defensie, waar hij de voorbije weken Watanabe en Nurio moest missen. Daardoor moest hij regelmatig teruggrijpen naar jonkies Agbor en Lagae. Gent schoot de laatste dagen echter in actie en richtte zijn pijlen op Matte Smets.

Ze bereikten ook snel een akkoord met STVV over een transfer van de 20-jarige revelatie, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. De jeugdinternational twijfelde nog, maar heeft volgens Het Nieuwsblad nu toch de knoop doorgehakt. Hij zou laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft.

Smets wil STVV nog niet verlaten

Dat is uiteraard een enorme domper voor Gent, dat nu zal moeten doorschakelen naar andere pistes. Voor STVV is het afspringen van de transfer op financieel vlak misschien wel een tegenvaller, al zal de clubkas wel snel gespijsd worden met de verkoop van Daiki Hashioka aan Luton Town.

Thorsten Fink zal zich dan weer in de handen wrijven, want de trainer van de Kanaries kan blijven rekenen op één van zijn belangrijkste spelers. Smets wil zich minstens nog tot de zomer op Stayen blijven ontwikkelen, nadat hij pas vorig seizoen helemaal doorbrak.

Goede beslissing van Smets?

Meest recent

Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

26
26
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

40
40
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

45
45
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

125
125
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

122
122
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

65
65
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

305
305
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

145
145
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

274
274
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

216
216
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

265
265
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

176
176
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

59
59
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

202
202
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

138
138
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

179
179
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

165
165
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

66
66
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

251
251
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

297
297
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

57
57
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

409
409
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

239
239
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

319
319

Meer sportnieuws