'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

1010 stemmen
'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

Het zijn voor AA Gent nog zeer drukke slotdagen in deze wintermercato. De Buffalo's hebben immers nog verschillende deals in de pijplijn zitten, want het was voor de winterstop al duidelijk dat hun kern breder en sterker moest. Na het vertrek van Fofana en Orban is die nood alleen maar groter geworden.

De voorbije weken mocht Hein Vanhaezebrouck wel al de nodige offensieve versterkingen verwelkomen. Met Yokota en Surdez kwamen er twee flankaanvallers bij en Gent lijkt ook op het punt te staan om zijn transferrecord te verbreken voor de komst van het Zweedse toptalent Momodou Sonko.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

AA Gent grijpt naast Smets

Maar Vanhaezebrouck wou er ook nog vers bloed bij in zijn defensie, waar hij de voorbije weken Watanabe en Nurio moest missen. Daardoor moest hij regelmatig teruggrijpen naar jonkies Agbor en Lagae. Gent schoot de laatste dagen echter in actie en richtte zijn pijlen op Matte Smets.

Ze bereikten ook snel een akkoord met STVV over een transfer van de 20-jarige revelatie, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. De jeugdinternational twijfelde nog, maar heeft volgens Het Nieuwsblad nu toch de knoop doorgehakt. Hij zou laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft.

Smets wil STVV nog niet verlaten

Dat is uiteraard een enorme domper voor Gent, dat nu zal moeten doorschakelen naar andere pistes. Voor STVV is het afspringen van de transfer op financieel vlak misschien wel een tegenvaller, al zal de clubkas wel snel gespijsd worden met de verkoop van Daiki Hashioka aan Luton Town.

Thorsten Fink zal zich dan weer in de handen wrijven, want de trainer van de Kanaries kan blijven rekenen op één van zijn belangrijkste spelers. Smets wil zich minstens nog tot de zomer op Stayen blijven ontwikkelen, nadat hij pas vorig seizoen helemaal doorbrak.

🚀

Goede beslissing van Smets?

Meest recent

‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

65
65
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

71
71
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

69
69
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

98
98
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

24
24
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

67
67
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

658
658
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

414
414
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

180
180
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

56
56
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

260
260
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

93
93
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

96
96
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

107
107
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

176
176
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

159
159
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

223
223
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

339
339
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

824
824
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

241
241
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

91
91

Meer sportnieuws