'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

1010 stemmen
'AA Gent krijgt enorme transferdomper te slikken'

Het zijn voor AA Gent nog zeer drukke slotdagen in deze wintermercato. De Buffalo's hebben immers nog verschillende deals in de pijplijn zitten, want het was voor de winterstop al duidelijk dat hun kern breder en sterker moest. Na het vertrek van Fofana en Orban is die nood alleen maar groter geworden.

De voorbije weken mocht Hein Vanhaezebrouck wel al de nodige offensieve versterkingen verwelkomen. Met Yokota en Surdez kwamen er twee flankaanvallers bij en Gent lijkt ook op het punt te staan om zijn transferrecord te verbreken voor de komst van het Zweedse toptalent Momodou Sonko.

LEES OOK: 'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

AA Gent grijpt naast Smets

Maar Vanhaezebrouck wou er ook nog vers bloed bij in zijn defensie, waar hij de voorbije weken Watanabe en Nurio moest missen. Daardoor moest hij regelmatig teruggrijpen naar jonkies Agbor en Lagae. Gent schoot de laatste dagen echter in actie en richtte zijn pijlen op Matte Smets.

Ze bereikten ook snel een akkoord met STVV over een transfer van de 20-jarige revelatie, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. De jeugdinternational twijfelde nog, maar heeft volgens Het Nieuwsblad nu toch de knoop doorgehakt. Hij zou laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft.

Smets wil STVV nog niet verlaten

Dat is uiteraard een enorme domper voor Gent, dat nu zal moeten doorschakelen naar andere pistes. Voor STVV is het afspringen van de transfer op financieel vlak misschien wel een tegenvaller, al zal de clubkas wel snel gespijsd worden met de verkoop van Daiki Hashioka aan Luton Town.

Thorsten Fink zal zich dan weer in de handen wrijven, want de trainer van de Kanaries kan blijven rekenen op één van zijn belangrijkste spelers. Smets wil zich minstens nog tot de zomer op Stayen blijven ontwikkelen, nadat hij pas vorig seizoen helemaal doorbrak.

🚀

Goede beslissing van Smets?

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

0
0
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

26
26
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

141
141
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

58
58
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

31
31
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

190
190
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

139
139
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

129
129
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

361
361
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

396
396
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

104
104
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

298
298
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

166
166
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

398
398
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

469
469
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

465
465
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

569
569
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

198
198
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

669
669
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws