Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

248
Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

Tijdens het voorbije Gala van de Gouden Schoen was het al Antwerp FC wat de klok sloeg. Club Brugge kwam dit keer amper aan bod tijdens de prijsuitereiking. Ook draaischijf Hans Vanaken raakte niet verder dan amper 3 puntjes in de einduitslag.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Hans Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En vorig jaar zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Tegenvallende prestaties

Maar tijdens de meest recente uitreiking betaalde Blauw-Zwart zijn mindere prestaties cash. De hoogst genoteerde Bruggeling werd Andreas Skov Olsen op een gedeelde 14de plaats met slechts 23 punten, bijna 450 punten minder dan dat winnaar Toby Alderweireld kreeg van de stemgerechtigden.

Tweevoudige laureaat Vanaken deed zelfs nog minder en haalde amper 3 schamele puntjes. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws reageerde hij op die matige score. "Ik vind dat ik wel een goed seizoen speel", aldus de spelmaker, die wel verwees naar de mindere resultaten van Club. "Dit is mijn negende seizoen in Club en we zijn tot vorig seizoen altijd eerste of tweede geëindigd. Alles bij elkaar verschiet ik er niet van dat ik maar drie punten kreeg."

Tol van de winnaar

Bovendien benadrukt Vanaken dat het als tweevoudig winnaar minder makkelijk is om punten te sprokkelen. Voor een derde eindzege zal hij dan ook een uitzonderlijke prestatie nodig hebben. "Het feit dat ik de Gouden Schoen al twee keer heb gewonnen, zoiets verandert het stemgedrag. Als mensen mij nu naast Toby, Vermeeren, Trésor, de jongens van Union… zetten, dan wordt sneller gezegd: 'Hij heeft hem al twee keer gewonnen, we gaan nu op die en die stemmen'. Om nog een derde Gouden Schoen te kunnen winnen, zal ik echt een uitzonderlijk jaar moeten spelen", aldus de middenvelder.

Denkt u dat Vanaken ooit nog een derde Gouden Schoen wint?

Meest recent

Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

2
2
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

38
38
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

77
77
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

178
178
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

516
516
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

41
41
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

324
324
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

48
48
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

32
32
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

138
138
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

283
283
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

58
58
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

57
57
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

192
192
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

229
229
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

219
219
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1234
1234
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

126
126
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

50
50
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

338
338
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

91
91
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

76
76
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

36
36
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

78
78
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48

Meer sportnieuws