Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

door
Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

Tijdens het voorbije Gala van de Gouden Schoen was het al Antwerp FC wat de klok sloeg. Club Brugge kwam dit keer amper aan bod tijdens de prijsuitereiking. Ook draaischijf Hans Vanaken raakte niet verder dan amper 3 puntjes in de einduitslag.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Hans Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En vorig jaar zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Tegenvallende prestaties

Maar tijdens de meest recente uitreiking betaalde Blauw-Zwart zijn mindere prestaties cash. De hoogst genoteerde Bruggeling werd Andreas Skov Olsen op een gedeelde 14de plaats met slechts 23 punten, bijna 450 punten minder dan dat winnaar Toby Alderweireld kreeg van de stemgerechtigden.

Tweevoudige laureaat Vanaken deed zelfs nog minder en haalde amper 3 schamele puntjes. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws reageerde hij op die matige score. "Ik vind dat ik wel een goed seizoen speel", aldus de spelmaker, die wel verwees naar de mindere resultaten van Club. "Dit is mijn negende seizoen in Club en we zijn tot vorig seizoen altijd eerste of tweede geëindigd. Alles bij elkaar verschiet ik er niet van dat ik maar drie punten kreeg."

Tol van de winnaar

Bovendien benadrukt Vanaken dat het als tweevoudig winnaar minder makkelijk is om punten te sprokkelen. Voor een derde eindzege zal hij dan ook een uitzonderlijke prestatie nodig hebben. "Het feit dat ik de Gouden Schoen al twee keer heb gewonnen, zoiets verandert het stemgedrag. Als mensen mij nu naast Toby, Vermeeren, Trésor, de jongens van Union… zetten, dan wordt sneller gezegd: 'Hij heeft hem al twee keer gewonnen, we gaan nu op die en die stemmen'. Om nog een derde Gouden Schoen te kunnen winnen, zal ik echt een uitzonderlijk jaar moeten spelen", aldus de middenvelder.

Denkt u dat Vanaken ooit nog een derde Gouden Schoen wint?

Meest recent

UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

28
28
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

84
84
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

121
121
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

281
281
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

88
88
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

458
458
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

283
283
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

252
252
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

161
161
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

266
266
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

408
408
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

127
127
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

201
201
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

68
68
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

423
423

Meer sportnieuws