Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

door
Vanaken stelt voorwaarde voor derde Gouden Schoen

Tijdens het voorbije Gala van de Gouden Schoen was het al Antwerp FC wat de klok sloeg. Club Brugge kwam dit keer amper aan bod tijdens de prijsuitereiking. Ook draaischijf Hans Vanaken raakte niet verder dan amper 3 puntjes in de einduitslag.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Hans Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En vorig jaar zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Tegenvallende prestaties

Maar tijdens de meest recente uitreiking betaalde Blauw-Zwart zijn mindere prestaties cash. De hoogst genoteerde Bruggeling werd Andreas Skov Olsen op een gedeelde 14de plaats met slechts 23 punten, bijna 450 punten minder dan dat winnaar Toby Alderweireld kreeg van de stemgerechtigden.

Tweevoudige laureaat Vanaken deed zelfs nog minder en haalde amper 3 schamele puntjes. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws reageerde hij op die matige score. "Ik vind dat ik wel een goed seizoen speel", aldus de spelmaker, die wel verwees naar de mindere resultaten van Club. "Dit is mijn negende seizoen in Club en we zijn tot vorig seizoen altijd eerste of tweede geëindigd. Alles bij elkaar verschiet ik er niet van dat ik maar drie punten kreeg."

Tol van de winnaar

Bovendien benadrukt Vanaken dat het als tweevoudig winnaar minder makkelijk is om punten te sprokkelen. Voor een derde eindzege zal hij dan ook een uitzonderlijke prestatie nodig hebben. "Het feit dat ik de Gouden Schoen al twee keer heb gewonnen, zoiets verandert het stemgedrag. Als mensen mij nu naast Toby, Vermeeren, Trésor, de jongens van Union… zetten, dan wordt sneller gezegd: 'Hij heeft hem al twee keer gewonnen, we gaan nu op die en die stemmen'. Om nog een derde Gouden Schoen te kunnen winnen, zal ik echt een uitzonderlijk jaar moeten spelen", aldus de middenvelder.

Denkt u dat Vanaken ooit nog een derde Gouden Schoen wint?

Meest recent

Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

27
27
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

48
48
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

226
226
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

197
197
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

58
58
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

135
135
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

325
325
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

91
91
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

216
216
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

93
93
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

448
448
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

68
68
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

462
462
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

895
895
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

261
261
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1164
1164
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

599
599
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

580
580
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

625
625
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

533
533
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408

Meer sportnieuws