'Vertrek Jürgen Klopp zorgt voor leegloop bij Liverpool'

398 stemmen
'Vertrek Jürgen Klopp zorgt voor leegloop bij Liverpool'

Liverpool FC is bezig aan de laatste maanden van een glorierijk tijdperk. Succescoach Jürgen Klopp kondigde vrijdag immers aan dat hij na dit seizoen afzwaait op Anfield. En in zijn zog kunnen ook verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Na jaren zonder prijzen en vol met sportieve teleurstellingen, besloot Liverpool in het najaar van 2015 om zijn lot in handen van Klopp te leggen. Die had in de seizoenen voordien indruk gemaakt in eigen land bij Mainz 05 en vervolgens Borussia Dortmund. Zijn aanstelling bleek een zegen voor de Engelse grootmacht.

Onder het bewind van Klopp werd een ploeg uitgebouwd die Liverpool weer deed aanknopen met de grote successen van weleer. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

LEES OOK: 'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zoektocht naar opvolger

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het staat eerste in de Premier League, zit in de finale van de League Cup en doet terwijl ook nog mee in de FA Cup en Europa League. Desondanks besloot Klopp dat hij zijn geliefde club na het seizoen zal verlaten. Dat nieuws sloeg uiteraard in als een bom.

Klopp liet zelf echter verstaan dat hij de club in november al op de hoogte had gebracht. De zoektocht naar een opvolger is dus ongetwijfeld al aan de gang. Xabi Alonso (Bayer Leverkusen) wordt alvast als favoriet naar voren geschoven, ook Roberto De Zerbi (Brighton) en Ante Postecoglou (Tottenham) worden genoemd.

Leegloop in kleedkamer?

In ieder geval zal de nieuwe trainer moeten bouwen aan een nieuw succestijdperk. En daarvoor dreigt hij enkele belangrijke spelers te verliezen. Volgens TalkSport kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Deze sterkhouders gaan in de zomer hun laatste contractjaar in en de kans is reëel dat de club beslist om op hun te cashen om een volledig nieuw sportief verhaal op te bouwen.

Klopp hoort bij de vijf beste trainers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

50
50
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

13
13
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

32
32
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

92
92
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

200
200
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

52
52
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

688
688
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

170
170
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

233
233
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

383
383
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

476
476
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

104
104
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

250
250
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

141
141
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

84
84
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

266
266
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

84
84
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

225
225
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

71
71
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

71
71

Meer sportnieuws