Done deal: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

door
Done deal: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het competitieduel van aanstaande zaterdag tegen Sporting Charleroi. Ondertussen is Blauw-Zwart ook nog op de winterse transfermarkt actief. Zo werd donderdagavond een uitgaande deal aangekondigd.

In aanloop naar de winterse transferperiode werd een relatief kalme mercato voorspeld bij de Bruggelingen. Toch werd al één grote deal afgerond. Zo werd Tajon Buchanan inmiddels voor een aardig bedrag aan Internazionale verkocht. Daarnaast zouden momenteel gesprekken met Tottenham Hotspur lopen over de transfer van Antonio Nusa.

Het blijft evenwel de bedoeling dat het Noorse goudhaantje het seizoen in Brugge zal afwerken, mogelijk in de vorm van een huurconstructie. De onderhandelingen over deze deal zijn lopende, al is het voorlopig afwachten of de betrokken partijen nog voor het einde van de transferperiode tot een akkoord zullen komen.

LEES OOK: Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

Derde uitgaande deal

Maandag werd wel alvast een oplossing gevonden voor Romeo Vermant. Die wou elders meer speelminuten gaan vergaren en kreeg ook zijn zin. Zo wordt de jonge spits verhuurd aan KVC Westerlo. En inmiddels is ook de derde uitgaande transfer van de wintermercato in kannen en kruiken.

Zo maakte Blauw-Zwart via de officiële kanalen bekend dat het een nieuwe oplossing heeft gevonden voor Faitout Maouassa. De Franse flankverdediger waagt zich aan een Spaans avontuur en wordt tot het einde van dit seizoen verhuurd aan Granada FC.

Uitleenbeurt na uitleenbeurt

Club legde in de zomer van 2021 de nodige miljoenen neer om Maouassa over te nemen van Stade Rennais. Maar zijn eerste optredens waren allesbehalve een succes en al snel belandde hij op een zijspoor. Na een jaartje werd hij dan ook verhuurd aan Montpellier. Hoewel hij het daar meer dan behoorlijk deed, kreeg Maouassa geen nieuwe kans bij Club.

En dus werd hij afgelopen zomer opnieuw verhuurd, dit keer aan RC Lens. Die passage werd echter geen succes. Na enkele maanden werd de huurovereenkomst dan ook stopgezet en gaat de Fransman het nu proberen bij de voorlaatste in La Liga. Zijn contract in Brugge loopt nog tot medio 2025.

Club heeft Maouassa te snel laten vallen ...

Meest recent

Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

60
60
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

127
127
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

144
144
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

37
37
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

433
433
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

85
85
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

348
348
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

274
274
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

139
139
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

736
736
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

144
144
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

58
58
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

145
145
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

895
895
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

161
161
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

244
244
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

108
108
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

244
244
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1171
1171
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

306
306
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

259
259
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

207
207
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

249
249

Meer sportnieuws