‘Nieuwe spektakeltransfer schudt JPL op zijn grondvesten’

1029
‘Nieuwe spektakeltransfer schudt JPL op zijn grondvesten’

KRC Genk stoomt Bilal El Khannouss klaar voor de Europese top en zijn verbeterd rendement dit seizoen heeft zijn marktwaarde in één jaar tijd verdubbeld tot 22 miljoen euro. El Khannouss geniet daarmee de concrete belangstelling van Atlético Madrid en Liverpool.

Voor een mogelijke transfer stelt KRC Genk echter strenge eisen: geen vertrek in januari en het uitgaande transferrecord van de Jupiler Pro League moet verbroken worden.

LEES OOK: Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

Genk stelt strenge eisen aan Atlético Madrid en Liverpool

De buitenlandse interesse in Bilal El Khannouss (19) groeit gestaag en wordt steeds concreter. De Marokkaanse international staat hoog op het verlanglijstje van Atlético Madrid, dat bereid is hem een contract van vijf jaar aan te bieden.

Ook Liverpool heeft hem meermaals bekeken tijdens wedstrijden, en de huidige koploper van de Premier League is overtuigd geraakt van de kwaliteiten van El Khannouss. Liverpool heeft zelfs al verdere informatie opgevraagd om een mogelijke transfer te bespreken.

Zowel Atlético Madrid als Liverpool zullen echter moeten voldoen aan de strenge eisen van KRC Genk. Een transfer in januari is onbespreekbaar; El Khannouss zal pas tijdens de komende zomermercato Genk verlaten.

Bovendien rekent de club op een recordbedrag bij de verkoop van hun sterspeler. El Khannouss moet de duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club én van de Jupiler Pro League worden.

Dit betekent dat er meer geld nodig zal zijn dan de 32 miljoen euro die AC Milan afgelopen zomer heeft betaald voor Charles De Ketelaere. Rik De Mil, de huidige coach van KVC Westerlo, is er alvast van overtuigd dat dit zal gebeuren.

Vorig seizoen, toen Het Nieuwsblad hem vroeg welke speler in België het transferrecord zou kunnen breken, noemde De Mil zonder aarzeling El Khannouss. “Als hij het geduld kan opbrengen en nog een paar stappen zet.”

El Khannouss mankeert statistieken voor een absolute toptransfer

Vorige zomer werd er door makelaars al gepolst naar de voorwaarden en de prijs voor Bilal El Khannouss, maar toen was een transfer onbespreekbaar want KRC Genk was enkel bereid te onderhandelen over een vertrek in de zomer van 2024.

Bovendien stond de aanvallende middenvelder voor een cruciale uitdaging: het aanscherpen van zijn statistieken en het verbeteren van zijn rendement.

Wesley Sonck stelde onlangs in Het Laatste Nieuws dat El Khannouss, ondanks zijn leeftijd, meer doelpunten zou moeten maken op zijn positie. Steven Defour voegde eraan toe dat hij te verliefd is op de bal.

El Khannouss gaf zelf ook aan dat hij dit seizoen zijn statistieken sterk wilde verbeteren. Vorig seizoen lukte hij slechts één doelpunt en vijf assists in 41 wedstrijden, wat ontoereikend was voor een speler met zijn enorme kwaliteiten en pure klasse.

Het Genkse goudhaantje moest dit seizoen dan ook afrekenen met één belangrijk aandachtspunt: vaker scoren en meer assists geven. “Hij zal dat doen”, voorspelde Wouter Vrancken eind juli aan De Morgen.

Daarvoor moet El Khannouss sommige dingen tegen zijn natuur doen, want de Marokkaan is graag aan de bal, maar soms is het beter om de bal minder te voelen en een loopactie naar een hogere positie te maken om dáár beslissend te zijn.

El Khannouss verbetert stats: marktwaarde verdubbelt

Met momenteel 3 doelpunten en 5 assists in 34 wedstrijden in het huidige seizoen is Bilal El Khannouss nu al veel beslissender dan in het vorige seizoen. Het is zelfs mogelijk dat hij in de tweede helft van dit seizoen zijn statistieken van het vorige seizoen kan verdubbelen.

De jonge aanvallende middenvelder laat duidelijk vooruitgang zien en werkt hard aan het verbeteren van zijn aantal doelpunten en assists. Hij blijft maar beter worden.

“Bilal is de lat voor zichzelf nog hoger gaan leggen. Het is sterk voor iemand van zijn leeftijd om op te staan en de ploeg bij de hand te nemen”, beaamde Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws.

El Khannouss eindigde ook op een mooie 28e plaats in de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste speler jonger dan 21 jaar in Europa, uitgereikt door de Italiaanse sportkrant Tuttosport.

Bovendien heeft hij sinds kort de tweede hoogste marktwaarde van alle spelers in de Jupiler Pro League. Zijn huidige waardering bedraagt nu 22 miljoen euro en is in amper één jaar tijd verdubbeld.

Bilal El Khannouss is minder pingelaar en meer efficiënt geworden

Hoewel de statistieken van Bilal El Khannouss met 3 doelpunten en 5 assists in 34 wedstrijden merkelijk beter zijn dan vorig seizoen, zijn dat ook geen topcijfers voor een speler op zijn positie en met zijn grote kwaliteiten. Er zit nog veel groeimarge op zijn rendement, maar Europese topclubs lijken voorbij te kijken aan deze statistieken.

“Ze beschikken vandaag de dag over dataspecialisten die op zoek gaan naar onderliggende statistieken. Ze richten zich veelal op het potentieel van de speler, zegt Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Laatste Nieuws.

El Khannouss is namelijk puur en onversneden talent. Het Genkse goudhaantje blinkt uit met zijn fenomenale techniek en balbeheersing, hoogwaardige kwaliteiten die hij aanleerde en perfectioneerde in het zaalvoetbal.

El Khannouss durfde vroeger nogal moeilijke acties te ondernemen, waardoor er veel risico lag in zijn spel, maar het is duidelijk dat hij in de loop der jaren simpel en efficiënt probeert te voetballen.

In de laatste twee jaar ontwikkelde El Khannouss zich sterk bij KRC Genk. Hij werd minder een pingelaar en meer een efficiënte nummer tien, die minder balverlies lijdt en meer dynamiek in zijn spel legt.

aar enkele zaken verdwenen niet en maken deel uit van zijn USP: zijn onverbeterlijke techniek, indrukwekkende vista, goede positionering en áltijd de bal opvragen.

El Khannouss is dirigent, leider, draaischijf en patron

Dit seizoen wordt er met een vergrootglas naar Bilal El Khannouss gekeken en dat heeft precies een positieve invloed op zijn spel. Hij krijgt Genk weer aan het voetballen nadat Mike Trésor is vertrokken naar Burnley FC, is onvermoeibaar en schuwt het verdedigend werk niet.

El Khannouss is dirigent, leider, draaischijf en patron. Hij neemt alle stilstaande fases op zich, strooit met passes, gaat altijd voorop in de strijd en blijft maar lopen.

Wat betreft puur voetbaltechnisch talent, wordt hij zelfs beschouwd als een van de beste in België. Het is dan ook geen verrassing dat El Khannouss eind september, op eigen verzoek, het nummer 10 van Trésor overnam bij Genk.

“Een gegeerd nummer, enkel weggelegd voor de meest creatieve geesten”, luidde het op de clubwebsite van Genk.

El Khannous gaat het uitgaand JPL-transferrecord verbreken

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

21
21
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

40
40
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

14
14
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

13
13
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

90
90
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

7
7
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

23
23
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

199
199
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

57
57
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

109
109
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

55
55
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

247
247
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

119
119
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

345
345
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

23
23
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

528
528
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

271
271
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

395
395
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

396
396
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

470
470
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

618
618
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

502
502
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

494
494
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

80
80

Meer sportnieuws