‘Nieuwe spektakeltransfer schudt JPL op zijn grondvesten’

1029 stemmen
‘Nieuwe spektakeltransfer schudt JPL op zijn grondvesten’

KRC Genk stoomt Bilal El Khannouss klaar voor de Europese top en zijn verbeterd rendement dit seizoen heeft zijn marktwaarde in één jaar tijd verdubbeld tot 22 miljoen euro. El Khannouss geniet daarmee de concrete belangstelling van Atlético Madrid en Liverpool.

Voor een mogelijke transfer stelt KRC Genk echter strenge eisen: geen vertrek in januari en het uitgaande transferrecord van de Jupiler Pro League moet verbroken worden.

LEES OOK: 'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

Genk stelt strenge eisen aan Atlético Madrid en Liverpool

De buitenlandse interesse in Bilal El Khannouss (19) groeit gestaag en wordt steeds concreter. De Marokkaanse international staat hoog op het verlanglijstje van Atlético Madrid, dat bereid is hem een contract van vijf jaar aan te bieden.

Ook Liverpool heeft hem meermaals bekeken tijdens wedstrijden, en de huidige koploper van de Premier League is overtuigd geraakt van de kwaliteiten van El Khannouss. Liverpool heeft zelfs al verdere informatie opgevraagd om een mogelijke transfer te bespreken.

Zowel Atlético Madrid als Liverpool zullen echter moeten voldoen aan de strenge eisen van KRC Genk. Een transfer in januari is onbespreekbaar; El Khannouss zal pas tijdens de komende zomermercato Genk verlaten.

Bovendien rekent de club op een recordbedrag bij de verkoop van hun sterspeler. El Khannouss moet de duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club én van de Jupiler Pro League worden.

Dit betekent dat er meer geld nodig zal zijn dan de 32 miljoen euro die AC Milan afgelopen zomer heeft betaald voor Charles De Ketelaere. Rik De Mil, de huidige coach van KVC Westerlo, is er alvast van overtuigd dat dit zal gebeuren.

Vorig seizoen, toen Het Nieuwsblad hem vroeg welke speler in België het transferrecord zou kunnen breken, noemde De Mil zonder aarzeling El Khannouss. “Als hij het geduld kan opbrengen en nog een paar stappen zet.”

El Khannouss mankeert statistieken voor een absolute toptransfer

Vorige zomer werd er door makelaars al gepolst naar de voorwaarden en de prijs voor Bilal El Khannouss, maar toen was een transfer onbespreekbaar want KRC Genk was enkel bereid te onderhandelen over een vertrek in de zomer van 2024.

Bovendien stond de aanvallende middenvelder voor een cruciale uitdaging: het aanscherpen van zijn statistieken en het verbeteren van zijn rendement.

Wesley Sonck stelde onlangs in Het Laatste Nieuws dat El Khannouss, ondanks zijn leeftijd, meer doelpunten zou moeten maken op zijn positie. Steven Defour voegde eraan toe dat hij te verliefd is op de bal.

El Khannouss gaf zelf ook aan dat hij dit seizoen zijn statistieken sterk wilde verbeteren. Vorig seizoen lukte hij slechts één doelpunt en vijf assists in 41 wedstrijden, wat ontoereikend was voor een speler met zijn enorme kwaliteiten en pure klasse.

Het Genkse goudhaantje moest dit seizoen dan ook afrekenen met één belangrijk aandachtspunt: vaker scoren en meer assists geven. “Hij zal dat doen”, voorspelde Wouter Vrancken eind juli aan De Morgen.

Daarvoor moet El Khannouss sommige dingen tegen zijn natuur doen, want de Marokkaan is graag aan de bal, maar soms is het beter om de bal minder te voelen en een loopactie naar een hogere positie te maken om dáár beslissend te zijn.

El Khannouss verbetert stats: marktwaarde verdubbelt

Met momenteel 3 doelpunten en 5 assists in 34 wedstrijden in het huidige seizoen is Bilal El Khannouss nu al veel beslissender dan in het vorige seizoen. Het is zelfs mogelijk dat hij in de tweede helft van dit seizoen zijn statistieken van het vorige seizoen kan verdubbelen.

De jonge aanvallende middenvelder laat duidelijk vooruitgang zien en werkt hard aan het verbeteren van zijn aantal doelpunten en assists. Hij blijft maar beter worden.

“Bilal is de lat voor zichzelf nog hoger gaan leggen. Het is sterk voor iemand van zijn leeftijd om op te staan en de ploeg bij de hand te nemen”, beaamde Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws.

El Khannouss eindigde ook op een mooie 28e plaats in de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste speler jonger dan 21 jaar in Europa, uitgereikt door de Italiaanse sportkrant Tuttosport.

Bovendien heeft hij sinds kort de tweede hoogste marktwaarde van alle spelers in de Jupiler Pro League. Zijn huidige waardering bedraagt nu 22 miljoen euro en is in amper één jaar tijd verdubbeld.

Bilal El Khannouss is minder pingelaar en meer efficiënt geworden

Hoewel de statistieken van Bilal El Khannouss met 3 doelpunten en 5 assists in 34 wedstrijden merkelijk beter zijn dan vorig seizoen, zijn dat ook geen topcijfers voor een speler op zijn positie en met zijn grote kwaliteiten. Er zit nog veel groeimarge op zijn rendement, maar Europese topclubs lijken voorbij te kijken aan deze statistieken.

“Ze beschikken vandaag de dag over dataspecialisten die op zoek gaan naar onderliggende statistieken. Ze richten zich veelal op het potentieel van de speler, zegt Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Laatste Nieuws.

El Khannouss is namelijk puur en onversneden talent. Het Genkse goudhaantje blinkt uit met zijn fenomenale techniek en balbeheersing, hoogwaardige kwaliteiten die hij aanleerde en perfectioneerde in het zaalvoetbal.

El Khannouss durfde vroeger nogal moeilijke acties te ondernemen, waardoor er veel risico lag in zijn spel, maar het is duidelijk dat hij in de loop der jaren simpel en efficiënt probeert te voetballen.

In de laatste twee jaar ontwikkelde El Khannouss zich sterk bij KRC Genk. Hij werd minder een pingelaar en meer een efficiënte nummer tien, die minder balverlies lijdt en meer dynamiek in zijn spel legt.

aar enkele zaken verdwenen niet en maken deel uit van zijn USP: zijn onverbeterlijke techniek, indrukwekkende vista, goede positionering en áltijd de bal opvragen.

El Khannouss is dirigent, leider, draaischijf en patron

Dit seizoen wordt er met een vergrootglas naar Bilal El Khannouss gekeken en dat heeft precies een positieve invloed op zijn spel. Hij krijgt Genk weer aan het voetballen nadat Mike Trésor is vertrokken naar Burnley FC, is onvermoeibaar en schuwt het verdedigend werk niet.

El Khannouss is dirigent, leider, draaischijf en patron. Hij neemt alle stilstaande fases op zich, strooit met passes, gaat altijd voorop in de strijd en blijft maar lopen.

Wat betreft puur voetbaltechnisch talent, wordt hij zelfs beschouwd als een van de beste in België. Het is dan ook geen verrassing dat El Khannouss eind september, op eigen verzoek, het nummer 10 van Trésor overnam bij Genk.

“Een gegeerd nummer, enkel weggelegd voor de meest creatieve geesten”, luidde het op de clubwebsite van Genk.

El Khannous gaat het uitgaand JPL-transferrecord verbreken

Meest recent

De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

5
5
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

105
105
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

128
128
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

286
286
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

566
566
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

103
103
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

341
341
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

199
199
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

116
116
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

120
120
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

100
100
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

111
111
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

48
48
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

346
346
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

87
87
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

240
240
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

170
170
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

410
410
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

124
124
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

221
221
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

842
842
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

284
284
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1437
1437
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

265
265

Meer sportnieuws