Barça furieus na Real-comeback: "Het is een schande"

door
Barça furieus na Real-comeback:

Real Madrid deed afgelopen weekend een goede zaak in La Liga na een onwaarschijnlijke comeback tegen UD Almeria. Maar in die bewuste wedstrijd werden de Madrilenen bevoordeeld met enkele bedenkelijke scheidsrechterlijke beslissingen. Bij aartsrivaal FC Barcelona spreekt men dan ook schande.

Daags na de bekeruitschakeling tegen Atlético Madrid, leek Real ook in de competitie een blauwtje te gaan oplopen. Aan de rust stond het immers 0-2 achter tegen hekkensluiter Almeria, na onder meer een doelpunt van de jonge Belg Largie Ramazani. Maar uiteindelijk won de Koninklijke de wedstrijd alsnog met 3-2.

LEES OOK: 'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

Bizarre beslissingen

Aan die sensationele comeback hing wel een geurtje. Aan de strafschop die leidde tot de aansluitingstreffer ging bijvoorbeeld een onbestrafte duwfout van Real-spits Joselu vooraf. Vervolgens werd de 1-3 van de bezoekers afgekeurd wegens een wel heel lichte fout van Almeria die aan het doelpunt vooraf ging. 

Maar vooral de 2-2 deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Vinicius Junior leek de bal immers met de arm in doel te werken. Zijn doelpunt werd in eerste instantie ook afgekeurd door de scheidsrechter. Maar op aangeven van de VAR werd alsnog beslist om de treffer toe te kennen (zie video onderaan). 

Barça spreekt schande

Die scheidsrechterlijke beslissing zorgden in Spanje voor heel wat commotie. En ook bij Barça was men allerminst te spreken. "Iedereen heeft het gezien. Het wordt heel moeilijk om kampioen te worden. Ik zei het al na de wedstrijd tegen Getafe, ook daar gebeurden dingen die ik niet begreep", alludeerde coach Xavi Hernandez op een soort van complot.

Ook voorzitter Joan Laporta kon zich amper bedwingen. "Wat in Bernabéu gebeurde, was een schande", aldus de preses, die ook een uitleg eist van de scheidsrechterscommissie. "Als ze niet met een reactie komen, laten ze ons heel ongemakkelijk achter. Want op deze manier komen ze hun verplichtingen niet na."

Gelooft u dat bepaalde clubs systematisch bevoordeeld worden?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

66
66
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

91
91
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

59
59
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

45
45
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

172
172
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

45
45
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

433
433
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

141
141
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

175
175
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

54
54
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

101
101
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

122
122
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

95
95
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

210
210
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

354
354
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

555
555
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

464
464
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

385
385
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

436
436
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

428
428
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

685
685
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

646
646
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

151
151

Meer sportnieuws