KV Mechelen reageert na verlies van 9,5 miljoen euro

427 stemmen
KV Mechelen reageert na verlies van 9,5 miljoen euro

KV Mechelen deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. Het ging vrijdagavond verrassend met 1-2 winnen op het veld van AA Gent en kon op die manier wat meer afstand nemen van de gevarenzone. Het was een welkome opsteker voor Malinwa.

Dat werd de voorbije weken immers getergd door blessures, waardoor Besnik Hasi in Gent een vertimmerd elftal aan de aftrap moest brengen. De trainer smeekte deze maand ook om versterkingen, tot dusver tevergeefs. De reden daarvoor is simpel: er is amper geld om nieuwe spelers te halen.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

KV Mechelen boekt verlies van 9,5 miljoen

Dat blijkt nu nog eens, want Gazet van Antwerpen kon uit de jaarrekening van KV Mechelen afleiden dat de club vorig seizoen enorme verliezen liet optekenen. Alles samen gingen ze net geen 9,5 miljoen euro in het rood in het seizoen 2022/23. In totaal kijkt de club nu al aan tegen meer dan 23 miljoen aan overdraagbaar verlies.

Desondanks blijven ze in Mechelen rustig. "Leuk is dat natuurlijk niet. Maar we maken ons helemaal niet ongerust", reageert CEO Frank Lagast. "In het verleden moesten we in zo’n situatie spelers verkopen om uit de problemen te blijven. Sinds de komst van Philippe Van Esch als hoofdaandeelhouder hoeft dat niet langer."

Geen onrust in Mechelen

Van Esch werd begin 2023 hoofdaandeelhouder van Malinwa en investeerde sindsdien al stevig in de club. Zo voerde hij enkele maanden geleden nog een kapitaalsverhoging van 6 miljoen euro door. Maar bij KVM kunnen ze daar natuurlijk niet eeuwig afhankelijk van blijven.

"Er is een meerjarenplan", verzekert Lagast wel. "Ooit zullen we een omslag moeten maken, dat beseffen we. Je kan niet élk jaar zoveel verlies draaien. Maar er zit op dit moment veel waarde in onze club. Nogmaals: we maken ons niet ongerust."

🚀

Moet KV Mechelen zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

7
7
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

10
10
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

28
28
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

216
216
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

382
382
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

161
161
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

105
105
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

165
165
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

123
123
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

415
415
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

74
74
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

103
103
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

147
147
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

520
520
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

495
495
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

293
293
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

117
117
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

212
212
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

648
648
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

179
179
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

249
249
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

524
524

Meer sportnieuws