'Sensationele Boniface zorgt voor nieuwe transferbom'

818
'Sensationele Boniface zorgt voor nieuwe transferbom'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal daarvan maakte inmiddels flink indruk in het buitenland. Zo ook Victor Boniface. De Nigeriaanse aanvaller wordt dan ook al gelinkt aan een nieuwe transfer.

In de zomer van 2022 betaalde Union SG de nodige miljoenen om Boniface over te nemen van het Noorse Bodo/Glimt. Hij kreeg in het Dudenpark de lastige taak om topschutter Deniz Undav te doen vergeten. Maar daar slaagde hij met verve in.

De Nigeriaan groeide al snel uit tot één van de bepalende figuren bij Union. Uiteindelijk zou hij er 51 matchen afwerken, daarin was hij goed voor 17 goals en 13 assists. Zo hielp hij de club ei zo na aan de landstitel, terwijl hij ook zijn stempel drukte op de knappe campagne in de Europa League.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Sensatie bij Leverkusen

Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de spits na amper één seizoen al zou vertrekken uit Brussel. Uiteindelijk was het Bayer Leverkusen dat hem wist te strikken voor ruim 20 miljoen euro. Maar Boniface blijkt die investering meer dan waard.

Zo is hij als een wervelwind van start gegaan bij de huidige Bundesliga-koploper. Boniface speelde in Leverkusen al 23 matchen, waarin hij goed was voor 16 goals en 8 assists. Die knappe cijfers zijn ook in de andere topcompetities niet onopgemerkt gebleven.

Recordtransfer in PL

De aanvaller, die momenteel herstelt van een blessure die hem ook een deelname aan de Africa Cup kostte, kan inmiddels rekenen op heel wat interesse. Vooral vanuit de Premier League. Onder meer Newcastle United en Chelsea FC worden genoemd.

Volgens The Sun drukt echter vooral West Ham United door. De Hammers zouden zelfs hun transferrecord willen verbreken voor de Nigeriaan. Momenteel staat dat nog op naam van Sebastian Haller, die destijds voor zo'n 50 miljoen euro werd overgenomen van Eintracht Frankfurt.

Boniface was vorig seizoen de beste spits in de JPL ...

Meest recent

Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

0
0
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

190
190
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

51
51
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

18
18
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

80
80
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

32
32
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

125
125
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

196
196
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

383
383
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

220
220
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

231
231
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

55
55
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

292
292
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

135
135
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

43
43
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

46
46
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

115
115
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

104
104
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

60
60
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

40
40
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

40
40

Meer sportnieuws