'Sensationele Boniface zorgt voor nieuwe transferbom'

door
'Sensationele Boniface zorgt voor nieuwe transferbom'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal daarvan maakte inmiddels flink indruk in het buitenland. Zo ook Victor Boniface. De Nigeriaanse aanvaller wordt dan ook al gelinkt aan een nieuwe transfer.

In de zomer van 2022 betaalde Union SG de nodige miljoenen om Boniface over te nemen van het Noorse Bodo/Glimt. Hij kreeg in het Dudenpark de lastige taak om topschutter Deniz Undav te doen vergeten. Maar daar slaagde hij met verve in.

De Nigeriaan groeide al snel uit tot één van de bepalende figuren bij Union. Uiteindelijk zou hij er 51 matchen afwerken, daarin was hij goed voor 17 goals en 13 assists. Zo hielp hij de club ei zo na aan de landstitel, terwijl hij ook zijn stempel drukte op de knappe campagne in de Europa League.

LEES OOK: Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Sensatie bij Leverkusen

Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de spits na amper één seizoen al zou vertrekken uit Brussel. Uiteindelijk was het Bayer Leverkusen dat hem wist te strikken voor ruim 20 miljoen euro. Maar Boniface blijkt die investering meer dan waard.

Zo is hij als een wervelwind van start gegaan bij de huidige Bundesliga-koploper. Boniface speelde in Leverkusen al 23 matchen, waarin hij goed was voor 16 goals en 8 assists. Die knappe cijfers zijn ook in de andere topcompetities niet onopgemerkt gebleven.

Recordtransfer in PL

De aanvaller, die momenteel herstelt van een blessure die hem ook een deelname aan de Africa Cup kostte, kan inmiddels rekenen op heel wat interesse. Vooral vanuit de Premier League. Onder meer Newcastle United en Chelsea FC worden genoemd.

Volgens The Sun drukt echter vooral West Ham United door. De Hammers zouden zelfs hun transferrecord willen verbreken voor de Nigeriaan. Momenteel staat dat nog op naam van Sebastian Haller, die destijds voor zo'n 50 miljoen euro werd overgenomen van Eintracht Frankfurt.

Boniface was vorig seizoen de beste spits in de JPL ...

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

13
13
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

51
51
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

52
52
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

64
64
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

146
146
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

51
51
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

33
33
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

129
129
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

259
259
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

72
72
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

41
41
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

169
169
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

233
233
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

186
186
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

339
339
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

579
579
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

215
215
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

298
298
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

417
417
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

129
129

Meer sportnieuws