Union vreest voor drama: "Het zag er niet goed uit"

305 stemmen
Union vreest voor drama:

Union SG heeft zijn eerste officiële wedstrijd van het nieuwe kalenderjaar al winnend kunnen afsluiten. De competitieleider haalde het zondag met 2-1 van STVV na een winnend doelpunt in de 97ste minuut. Desondanks heerste achteraf geen uitgelaten sfeer in het Brusselse kamp.

De Unionisten leken lange tijd op weg naar een dure slipper op eigen veld. STVV was in de aanvangsfase immers op voorsprong gekomen en ondanks de gelijkmaker vlak voor rust, had Union het lastig om erover te gaan. Tot invaller Kevin Rodriguez in de absolute slotminuten alsnog voor 2-1 kon zorgen.

Vlak voor die winnende treffer had de thuisploeg echter een flinke domper moeten verwerken. Cameron Puertas, afgelopen donderdag nog tweede op de verkiezing van de Gouden Schoen, viel immers geblesseerd uit. En meteen werd duidelijk dat de draaischijf niet meer verder kon.

LEES OOK: ‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Angst voor ligamenten

De spelmaker had zelfs ondersteuning van de verzorgers nodig om tot in de kleedkamers te geraken. Hij kwam ook niet meer buiten om de supporters te groeten na de overwinning. Voorzitter Alex Muzio ging zelfs persoonlijk naar de clubdokter om zich van de situatie te vergewissen.

Weinig hoopgevende signalen dus. "Zijn enkel is momenteel te gezwollen om te weten wat er echt aan de hand is. We moeten de komende 48 uur afwachten. Eenmaal de zwelling weg is, moeten we hopen dat zijn ligamenten niet geraakt zijn", reageerde coach Alexander Blessin bij Het Nieuwsblad.

Slecht moment

In het slechtste geval staat Puertas enkele weken buiten strijd. En dat op het slechts mogelijke moment nu verschillende andere sterkhouders op de Africa en Asian Cup vertoeven. "Het zag er alleszins niet goed uit. Hij had veel pijn. Brute pech. We gaan hem zo goed mogelijk behandelen en er alles aan doen om hem zo snel mogelijk weer speelklaar te krijgen", aldus Blessin, die wel benadrukt dat hij over een sterke selectie in de breedte beschikt.

Union heeft voldoende kwaliteiten in de breedte om kampioen te worden ...

Meest recent

Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

62
62
Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

94
94
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

199
199
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

302
302
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

336
336
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

277
277
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

237
237
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

849
849
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

387
387
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

258
258
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

434
434
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

147
147
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

278
278
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

301
301
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

528
528
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

88
88
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

110
110
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

326
326
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

267
267
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

184
184
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1127
1127
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

70
70
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

384
384
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

314
314
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

168
168

Meer sportnieuws