Vandenbempt verklapt stemmen GS: géén Alderweireld op één

633 stemmen
Vandenbempt verklapt stemmen GS: géén Alderweireld op één

Donderdagavond wordt voor de 70ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Toby Alderweireld geldt alvast als de absolute favoriet om Simon Mignolet op te volgen op de erelijst, maar een verrassing is nooit uitgesloten. Peter Vandenbempt maakte bij Sporza alvast zijn stemmen bekend.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Bijgevolg stemt men telkens over twee rondes: eentje met betrekking van de tweede helft van het voorbije seizoen en eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Spelers die tijdens de zomermercato vertrokken, maken dus amper kans om te winnen.

LEES OOK: Vandenbempt doorprikt euforie rond Club Brugge

Ook supporters stemmen mee

Hierdoor werd deze procedure al meermaals bekritiseerd, maar de organisatie blijft er aan vasthouden. Al wordt voor de 70ste editie toch ook een nieuwigheid voorzien. Zo krijgen de supporters vanaf heden ook een bepaalde inspraak.

Concreet zal op basis van de stemmen van onder meer de ex-winnaars en de sportjournalisten een top 10 samengesteld worden. Maar tijdens de uitzending van het gala zullen de supporters kunnen stemmen welke speler uit de top 3 moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen in de eindafrekening.

Vandenbempt gaat voor Union

Het blijven dus wel de keuzes van de stemgerechtigden die het meest doorwegen. Zo ook die van Vandenbempt. Opvallend genoeg zet hij Alderweireld in geen van beide rondes op één. In de eerste ronde is die eer weggelegd voor Teddy Teuma, voor Mike Trésor en Alderweireld.

In de tweede ronde koos Vandenbempt opnieuw voor een speler van Union SG op één, namelijk Cameron Puertas. Gevolgd door Arthur Vermeeren en Mohamed Amoura. "Een stem uit sympathie, dat doe ik niet. Ik ben daar vrij klinisch in en stem gewoon op de spelers die ik in de competitiehelften de beste vond", verklaart de analist/commentator zijn keuzes.

Iemand van Union zou de Gouden Schoen moeten krijgen ...

Meest recent

De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

15
15
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

17
17
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

43
43
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

124
124
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

65
65
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

181
181
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

371
371
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

475
475
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

248
248
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

230
230
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

337
337
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

43
43
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

130
130
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

62
62
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

124
124
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

318
318
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

276
276
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

62
62
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

237
237
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

199
199
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1333
1333
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

123
123
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

203
203

Meer sportnieuws