Vandenbempt verklapt stemmen GS: géén Alderweireld op één

door
Vandenbempt verklapt stemmen GS: géén Alderweireld op één

Donderdagavond wordt voor de 70ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Toby Alderweireld geldt alvast als de absolute favoriet om Simon Mignolet op te volgen op de erelijst, maar een verrassing is nooit uitgesloten. Peter Vandenbempt maakte bij Sporza alvast zijn stemmen bekend.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Bijgevolg stemt men telkens over twee rondes: eentje met betrekking van de tweede helft van het voorbije seizoen en eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Spelers die tijdens de zomermercato vertrokken, maken dus amper kans om te winnen.

LEES OOK: Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

Ook supporters stemmen mee

Hierdoor werd deze procedure al meermaals bekritiseerd, maar de organisatie blijft er aan vasthouden. Al wordt voor de 70ste editie toch ook een nieuwigheid voorzien. Zo krijgen de supporters vanaf heden ook een bepaalde inspraak.

Concreet zal op basis van de stemmen van onder meer de ex-winnaars en de sportjournalisten een top 10 samengesteld worden. Maar tijdens de uitzending van het gala zullen de supporters kunnen stemmen welke speler uit de top 3 moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen in de eindafrekening.

Vandenbempt gaat voor Union

Het blijven dus wel de keuzes van de stemgerechtigden die het meest doorwegen. Zo ook die van Vandenbempt. Opvallend genoeg zet hij Alderweireld in geen van beide rondes op één. In de eerste ronde is die eer weggelegd voor Teddy Teuma, voor Mike Trésor en Alderweireld.

In de tweede ronde koos Vandenbempt opnieuw voor een speler van Union SG op één, namelijk Cameron Puertas. Gevolgd door Arthur Vermeeren en Mohamed Amoura. "Een stem uit sympathie, dat doe ik niet. Ik ben daar vrij klinisch in en stem gewoon op de spelers die ik in de competitiehelften de beste vond", verklaart de analist/commentator zijn keuzes.

Iemand van Union zou de Gouden Schoen moeten krijgen ...

Meest recent

Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

13
13
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

13
13
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

44
44
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

38
38
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

137
137
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

282
282
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

177
177
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

180
180
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

142
142
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

286
286
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

257
257
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

116
116
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

338
338
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

82
82
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

296
296
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

115
115
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

81
81
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

194
194
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

223
223
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

514
514
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

119
119
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

87
87
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

213
213
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

783
783

Meer sportnieuws