Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

473
Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een winterbreak van een drietal weken. Dat gebeurt met Union nog altijd als fiere leider met een stevige voorsprong op zijn concurrenten. Anderlecht volgt op zes punten, de andere titelpretendenten moeten al minstens tien punten toegeven.

Natuurlijk zou die achterstand bij de start van de play-offs wel gehalveerd worden, maar toch wachten een aantal clubs nog een stevige inhaalrace om Union nog bij te benen. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor KRC Genk. Zij sloten de heenronde af als nummer vier in de stand, maar volgen al op veertien punten van Union.

LEES OOK: Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

Titel wordt moeilijk voor Genk

Voor aanvoerder Bryan Heynen blijven de Brusselaars dan ook de uitgesproken titelfavoriet. De kansen van zijn eigen ploeg schat hij veel minder hoog in. "Zeg nooit nooit, maar het zal heel moeilijk worden", oordeelt Heynen bij Eleven Sports.

De opdracht van Genk zou bovendien nog moeilijker kunnen worden als ze deze maand nog enkele sterkhouders zouden verliezen. Die kans bestaat, want LA Galaxy blijft aan de mouw van Joseph Paintsil trekken en Genk onderhandelt nog altijd met Monterrey over een transfer van Gerardo Arteaga.

Opvolger Muñoz verbaast iedereen

Daarnaast wordt er vanuit Engeland aan de mouw getrokken van Daniel Muñoz, die naar Crystal Palace zou kunnen. Al heeft Genk volgens Heynen voor hem wel al de geknipte opvolger klaarstaan. Hij duidt immers Zakaria El Ouahdi aan als de ploegmaat die hem de voorbije maanden het meest verbaasd heeft in positieve zin.

De 22-jarige El Ouahdi werd door Genk begin september voor 2,5 miljoen euro weggeplukt bij RWDM, waar hij vorig seizoen een groot aandeel had in de promotie. Bij Genk kwam de jonge Marokkaan tot dusver nog maar zeven keer in actie, maar op training maakt hij klaarblijkelijk toch indruk.

Kan Genk dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

0
0
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

13
13
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

42
42
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

220
220
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

159
159
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

132
132
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

56
56
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

33
33
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

21
21
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

19
19
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

39
39
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

83
83
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

34
34
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

132
132
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

84
84
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

86
86
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

175
175
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

49
49
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

45
45
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

166
166
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

58
58
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

39
39
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

295
295
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

423
423
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

178
178

Meer sportnieuws