Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

door
Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een winterbreak van een drietal weken. Dat gebeurt met Union nog altijd als fiere leider met een stevige voorsprong op zijn concurrenten. Anderlecht volgt op zes punten, de andere titelpretendenten moeten al minstens tien punten toegeven.

Natuurlijk zou die achterstand bij de start van de play-offs wel gehalveerd worden, maar toch wachten een aantal clubs nog een stevige inhaalrace om Union nog bij te benen. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor KRC Genk. Zij sloten de heenronde af als nummer vier in de stand, maar volgen al op veertien punten van Union.

LEES OOK: 'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Titel wordt moeilijk voor Genk

Voor aanvoerder Bryan Heynen blijven de Brusselaars dan ook de uitgesproken titelfavoriet. De kansen van zijn eigen ploeg schat hij veel minder hoog in. "Zeg nooit nooit, maar het zal heel moeilijk worden", oordeelt Heynen bij Eleven Sports.

De opdracht van Genk zou bovendien nog moeilijker kunnen worden als ze deze maand nog enkele sterkhouders zouden verliezen. Die kans bestaat, want LA Galaxy blijft aan de mouw van Joseph Paintsil trekken en Genk onderhandelt nog altijd met Monterrey over een transfer van Gerardo Arteaga.

Opvolger Muñoz verbaast iedereen

Daarnaast wordt er vanuit Engeland aan de mouw getrokken van Daniel Muñoz, die naar Crystal Palace zou kunnen. Al heeft Genk volgens Heynen voor hem wel al de geknipte opvolger klaarstaan. Hij duidt immers Zakaria El Ouahdi aan als de ploegmaat die hem de voorbije maanden het meest verbaasd heeft in positieve zin.

De 22-jarige El Ouahdi werd door Genk begin september voor 2,5 miljoen euro weggeplukt bij RWDM, waar hij vorig seizoen een groot aandeel had in de promotie. Bij Genk kwam de jonge Marokkaan tot dusver nog maar zeven keer in actie, maar op training maakt hij klaarblijkelijk toch indruk.

Kan Genk dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

54
54
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

79
79
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

7
7
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

98
98
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

27
27
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

142
142
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

157
157
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

191
191
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

69
69
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

266
266
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

157
157
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

297
297
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

255
255
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

222
222
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

336
336
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

279
279
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

78
78
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

362
362
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

304
304
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

212
212
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

270
270
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

152
152
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

544
544
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

164
164

Meer sportnieuws