Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

door
Heynen oordeelt over titelkansen KRC Genk

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een winterbreak van een drietal weken. Dat gebeurt met Union nog altijd als fiere leider met een stevige voorsprong op zijn concurrenten. Anderlecht volgt op zes punten, de andere titelpretendenten moeten al minstens tien punten toegeven.

Natuurlijk zou die achterstand bij de start van de play-offs wel gehalveerd worden, maar toch wachten een aantal clubs nog een stevige inhaalrace om Union nog bij te benen. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor KRC Genk. Zij sloten de heenronde af als nummer vier in de stand, maar volgen al op veertien punten van Union.

LEES OOK: Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

Titel wordt moeilijk voor Genk

Voor aanvoerder Bryan Heynen blijven de Brusselaars dan ook de uitgesproken titelfavoriet. De kansen van zijn eigen ploeg schat hij veel minder hoog in. "Zeg nooit nooit, maar het zal heel moeilijk worden", oordeelt Heynen bij Eleven Sports.

De opdracht van Genk zou bovendien nog moeilijker kunnen worden als ze deze maand nog enkele sterkhouders zouden verliezen. Die kans bestaat, want LA Galaxy blijft aan de mouw van Joseph Paintsil trekken en Genk onderhandelt nog altijd met Monterrey over een transfer van Gerardo Arteaga.

Opvolger Muñoz verbaast iedereen

Daarnaast wordt er vanuit Engeland aan de mouw getrokken van Daniel Muñoz, die naar Crystal Palace zou kunnen. Al heeft Genk volgens Heynen voor hem wel al de geknipte opvolger klaarstaan. Hij duidt immers Zakaria El Ouahdi aan als de ploegmaat die hem de voorbije maanden het meest verbaasd heeft in positieve zin.

De 22-jarige El Ouahdi werd door Genk begin september voor 2,5 miljoen euro weggeplukt bij RWDM, waar hij vorig seizoen een groot aandeel had in de promotie. Bij Genk kwam de jonge Marokkaan tot dusver nog maar zeven keer in actie, maar op training maakt hij klaarblijkelijk toch indruk.

Kan Genk dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

16
16
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

22
22
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

175
175
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

24
24
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

34
34
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

37
37
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

271
271
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

45
45
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

80
80
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

209
209
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

141
141
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

266
266
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

303
303
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

229
229
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

111
111
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

156
156
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

139
139
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

121
121
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

176
176
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

202
202
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

281
281

Meer sportnieuws