Riemer sluit verrassing niet uit: "Zijn opties"

door
Riemer sluit verrassing niet uit:

RSC Anderlecht neemt het morgenavond op tegen Union SG. Paars-Wit wil eindelijk komaf maken met de reeks van zeven nederlagen op een rij. Trainer Brian Riemer moet het wel zonder een onthoofde defensie doen. Wie speelt?

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Anderlecht mist 5 defensieve krachten

Jan Vertonghen, Thomas Delaney, Lucas Lissens, Killian Sardella en Moussa N’Diaye liggen allen in de lappenmand. Vertonghen en Lissens zouden snel terugkeren, maar de match van morgen komt te vroeg. Théo Leoni start wellicht centraal achteraan. Riemer gaf meer uitleg over de optie om Leoni daar te posteren.

"Je kan zeggen dat het mogelijk moeilijk zal gaan tegen Nilsson omwille van het verschil in lengte. Zeno (Debast, nvdr.) en Théo speelden al meer dan tien keer samen bij de beloften als verdedigers. Ze deden het dus al en dat ging goed."

Lapage en Bouchouari

Riemer ziet geen problemen voor Leoni. "Théo is bovendien een van onze meest slimme spelers. Dat is zeer belangrijk als verdediger. Hij is een van de opties. Als centrale verdediger weet je dat hij de kopduels met Nilsson zal verliezen, maar voetballend zal hij een enorme meerwaarde zijn." 

Daarnaast kan de coach ook voor een verrassing zorgen. Amando Lapage is een linksvoetige centrale verdediger. Mohamed Bouchouari kan eventueel depanneren op de flank als Ludwig Augustinsson naar het centrum trekt.

“Lapage is er ook nog en Augustinsson is ook een optie, zoals hij tegen Cercle Brugge toonde. Bouchouari deed het goed op stage en kan eventueel links spelen. Hij heeft mij heel erg verrast. Hij was nog weg op huurbasis toen ik hier aankwam. Ik zou hem gerust op links durven uitspelen, dat deden we vorig jaar ook al met Sardella", aldus de coach.

Moet Rieper Lapage of Bouchouari een kans geven?

Meest recent

Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

0
0
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

42
42
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

47
47
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

99
99
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

70
70
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

111
111
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

38
38
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

78
78
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

232
232
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

49
49
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

240
240
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

222
222
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

110
110
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

300
300
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

56
56
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

140
140
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

273
273
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

368
368
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

142
142
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

78
78
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

64
64
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

184
184
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

162
162

Meer sportnieuws