Riemer sluit verrassing niet uit: "Zijn opties"

213 stemmen
Riemer sluit verrassing niet uit:

RSC Anderlecht neemt het morgenavond op tegen Union SG. Paars-Wit wil eindelijk komaf maken met de reeks van zeven nederlagen op een rij. Trainer Brian Riemer moet het wel zonder een onthoofde defensie doen. Wie speelt?

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Anderlecht mist 5 defensieve krachten

Jan Vertonghen, Thomas Delaney, Lucas Lissens, Killian Sardella en Moussa N’Diaye liggen allen in de lappenmand. Vertonghen en Lissens zouden snel terugkeren, maar de match van morgen komt te vroeg. Théo Leoni start wellicht centraal achteraan. Riemer gaf meer uitleg over de optie om Leoni daar te posteren.

"Je kan zeggen dat het mogelijk moeilijk zal gaan tegen Nilsson omwille van het verschil in lengte. Zeno (Debast, nvdr.) en Théo speelden al meer dan tien keer samen bij de beloften als verdedigers. Ze deden het dus al en dat ging goed."

Lapage en Bouchouari

Riemer ziet geen problemen voor Leoni. "Théo is bovendien een van onze meest slimme spelers. Dat is zeer belangrijk als verdediger. Hij is een van de opties. Als centrale verdediger weet je dat hij de kopduels met Nilsson zal verliezen, maar voetballend zal hij een enorme meerwaarde zijn." 

Daarnaast kan de coach ook voor een verrassing zorgen. Amando Lapage is een linksvoetige centrale verdediger. Mohamed Bouchouari kan eventueel depanneren op de flank als Ludwig Augustinsson naar het centrum trekt.

“Lapage is er ook nog en Augustinsson is ook een optie, zoals hij tegen Cercle Brugge toonde. Bouchouari deed het goed op stage en kan eventueel links spelen. Hij heeft mij heel erg verrast. Hij was nog weg op huurbasis toen ik hier aankwam. Ik zou hem gerust op links durven uitspelen, dat deden we vorig jaar ook al met Sardella", aldus de coach.

Moet Rieper Lapage of Bouchouari een kans geven?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

46
46
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

73
73
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

94
94
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

45
45
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

47
47
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

88
88
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

256
256
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

179
179
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

646
646
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

140
140
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

477
477
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

670
670
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

519
519

Meer sportnieuws