In de kwartfinale van de Croky Cup neemt Antwerp het woensdag op tegen OH Leuven. Tijdens het onderonsje met de pers van Mark van Bommel in aanloop naar dat duel kwam uiteraard ook de situatie van Marc Overmars, wiens schorsing wegens grensoverschrijdend gedrag wereldwijd werd overgenomen door de FIFA, uitvoerig aan bod.
In afwachting van meer nieuws over de exacte inhoud van zijn straf blijft de directeur voetbalzaken uit voorzorg weg van de Bosuil, weet zijn landgenoot te vertellen. "We kunnen het risico niet lopen dat Marc hier wordt gespot. Dat willen we voor zijn. We willen gewoon zo snel mogelijk duidelijkheid. Meer kan ik er niet over zeggen", aldus Van Bommel.
LEES OOK: 'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'
Overmars onmisbaar?De kans lijkt alvast groot dat de Great Old in beroep zal gaan tegen de uitspraak van de FIFA. Op korte tijd maakte Overmars tenslotte haast onsterfelijk in Deurne-Noord. Het de komende maanden zonder de Nederlandse architect achter de dubbel en diens netwerk moeten rooien zou daar dus ontegensprekelijk een aderlating van formaat betekenen.
Al hield Paul Gheysens bij diens aanstelling ongetwijfeld wel rekening met dit scenario. Zo bevestigt Van Bommel dat CEO Sven Jaecques, die eerder de overgang van Luciano D'Onofrio naar Overmars in goede banen leidde, de wintermercato nu dan maar voor zijn rekening nemen. Al dan niet stiekem met wat hulp van Overmars achter de schermen.
Afscheid van Antwerp?
Mocht het niet lukken om hem vrij te pleiten valt het daarentegen niet uit te sluiten dat de sportieve baas aan de kant wordt geschoven. Hoewel zulk een ontslag volgens diverse bronnen niet aan de orde is zou het stamnummer één Overmars volgens Patrick Goots ongeacht de afloop in dit dossier sowieso wel eens sneller dan verwacht kwijt kunnen zijn.
"Misschien staat hij straks wel open voor een nieuw project in Engeland of in de woestijn", oppert hij namelijk in Gazet van Antwerpen. Al verwacht ook Goots dat Overmars, die zich thuisvoelt in Antwerpen, erkentelijk is voor de kans die hij er kreeg na alle commotie en het wat rustiger aan wil doen na zijn gezondheidsproblemen, nergens naartoe gaat.
Arne Decraene