Nieuwe coach voor Lukaku: Roma gooit Mourinho op straat

door
Nieuwe coach voor Lukaku: Roma gooit Mourinho op straat

De tegenvallende prestaties van AS Roma zijn niet zonder gevolgen gebleven. Zo maakte de Italiaanse topclub dinsdagvoormiddag bekend dat de samenwerking met José Mourinho wordt stopgezet. Romelu Lukaku krijgt dus een nieuwe trainer in de Italiaanse hoofdstad.

De markante Portugees heeft inmiddels een palmares om te duizelen. Mourinho kroonde zich tot landskampioen in Engeland, Italië, Spanje en Portugal. Daarnaast won hij meermaals de Champions League, de Europa League en een pak nationale en internationale bekers/supercups.

Maar zijn laatste Engelse avontuur bij Tottenham Hotspur draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Desondanks zat hij na zijn ontslag in Londen niet lang zonder werkgever. In de zomer van 2021 tekende de Portugees immers een meerjarig contract bij AS Roma.

LEES OOK: 'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Zware terugval na dubbele finale

Ook daar werd zijn passage in eerste instantie een succes. Zo leidde hij Roma in zijn eerste seizoen naar de eindwinst in de Conference League. Daarmee werd hij de eerste trainer ooit met alle drie de Europese clubcompetities op zijn erelijst.

Vorig seizoen haalde hij met Roma dan weer de finale van de Europa League. Maar in de huidige jaargang loopt het een pak minder. Zo staan de Romeinen momenteel slechts negende in de Serie A met een matige 29 op 30. De top 4 was nochtans de ambitie.

Ook assistent-trainers ontslagen

In zijn Europa League-poule werd Roma weliswaar nog tweede, vorige week volgde echter een pijnlijke bekeruitschakeling tegen aartsrivaal SS Lazio. En afgelopen weekend werd redelijk kansloos verloren van AC Milan. Dat bleek voor het bestuur de druppel. Zo werd Mourinho dinsdag bedankt voor bewezen diensten. Ook zijn volledige trainersstaf werd aan de kant geschoven. De club laat weten dat ze snel zal communiceren over een nieuwe hoofdtrainer.

Logische beslissing?

Meest recent

Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

62
62
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

85
85
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

107
107
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

36
36
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

55
55
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

158
158
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

352
352
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

346
346
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

264
264
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

219
219
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1603
1603
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

109
109
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

366
366
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

226
226
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

184
184
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

225
225
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

237
237
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

92
92
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

90
90
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

67
67
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

223
223
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

486
486

Meer sportnieuws