Nieuwe coach voor Lukaku: Roma gooit Mourinho op straat

303
Nieuwe coach voor Lukaku: Roma gooit Mourinho op straat

De tegenvallende prestaties van AS Roma zijn niet zonder gevolgen gebleven. Zo maakte de Italiaanse topclub dinsdagvoormiddag bekend dat de samenwerking met José Mourinho wordt stopgezet. Romelu Lukaku krijgt dus een nieuwe trainer in de Italiaanse hoofdstad.

De markante Portugees heeft inmiddels een palmares om te duizelen. Mourinho kroonde zich tot landskampioen in Engeland, Italië, Spanje en Portugal. Daarnaast won hij meermaals de Champions League, de Europa League en een pak nationale en internationale bekers/supercups.

Maar zijn laatste Engelse avontuur bij Tottenham Hotspur draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Desondanks zat hij na zijn ontslag in Londen niet lang zonder werkgever. In de zomer van 2021 tekende de Portugees immers een meerjarig contract bij AS Roma.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Zware terugval na dubbele finale

Ook daar werd zijn passage in eerste instantie een succes. Zo leidde hij Roma in zijn eerste seizoen naar de eindwinst in de Conference League. Daarmee werd hij de eerste trainer ooit met alle drie de Europese clubcompetities op zijn erelijst.

Vorig seizoen haalde hij met Roma dan weer de finale van de Europa League. Maar in de huidige jaargang loopt het een pak minder. Zo staan de Romeinen momenteel slechts negende in de Serie A met een matige 29 op 30. De top 4 was nochtans de ambitie.

Ook assistent-trainers ontslagen

In zijn Europa League-poule werd Roma weliswaar nog tweede, vorige week volgde echter een pijnlijke bekeruitschakeling tegen aartsrivaal SS Lazio. En afgelopen weekend werd redelijk kansloos verloren van AC Milan. Dat bleek voor het bestuur de druppel. Zo werd Mourinho dinsdag bedankt voor bewezen diensten. Ook zijn volledige trainersstaf werd aan de kant geschoven. De club laat weten dat ze snel zal communiceren over een nieuwe hoofdtrainer.

Logische beslissing?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

3
3
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

21
21
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

59
59
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

16
16
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

34
34
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

51
51
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

83
83
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

108
108
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

260
260
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

536
536
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

69
69
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

135
135
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

145
145
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

176
176
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

614
614
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

98
98

Meer sportnieuws