Anderlecht in extase: gek van opwindende aanvaller

door
Anderlecht in extase: gek van opwindende aanvaller

Anderlecht en Nilson Ángulo kenden een start in mineur, nadat de veelbelovende Ecuadoriaanse aanvaller met hoge verwachtingen was binnengehaald, maar die oorspronkelijk helemaal niet waarmaakte.

Na een aanpassingsjaar en een sterke prestatie op het WK U20, bloeit Ángulo volledig op tijdens de winterstage in Tunesië. Anderlecht ziet hem zelfs als een mogelijke vervanger voor de geblesseerde Francis Amuzu en rekent op hem voor de toekomst.

Anderlecht en Ángulo: een start in mineur

Toen Nilson Ángulo in de zomer van 2022 een vijfjarig contract tekende bij Anderlecht, leek het erop dat de club een belangrijke slag had geslagen. De 19-jarige Ecuadoriaan sloot direct aan bij de A-kern, en zijn eerste wedstrijden tijdens de voorbereiding van het seizoen 2022/23 waren veelbelovend.

De onervaren, maar dure zomeraanwinst van bijna twee miljoen euro moest echter zijn veelbelovende start vertragen vanwege kleine fysieke ongemakken. Daarnaast moest hij wennen aan het Belgische voetbal, het leven in België en zelfs aan zijn voeding.

Als gevolg van die terugval kreeg de jonge aanvaller integraal speeltijd bij de RSCA Futures, en kreeg de toen tactisch minder bedreven Ángulo geen kansen meer in het eerste elftal.

Bij het tweede elftal bevestigde hij echter zijn reputatie als uiterst attractieve speler en begaafde dribbelaar, en afgelopen zomer kon hij echter schitteren tijdens het WK U20. Daar was Ángulo een van de spelers waar alle ogen op gericht waren.

“Het verhaal van Ángulo bij Anderlecht lijkt nog niet verloren”, voorspelde Het Nieuwsblad eind vorig seizoen. “Hij is nog jong, zijn contract loopt nog tot 2027. Na zijn aanpassingsjaartje, en een vertrouwensboost op het WK U20, ontploft hij volgend seizoen misschien wel in het shirt van paars-wit?"

Indrukwekkende Ángulo herpakt zich: hij moet vervanger Amuzu worden

Anderlecht hoopte dat Nilson Ángulo dit seizoen eindelijk tot volle bloei zou komen, maar aanvankelijk leek de situatie van de Ecuadoriaan nog zorgwekkender en dramatischer dan vorig jaar.

Na 18 competitiewedstrijden had hij nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal van Anderlecht en was hij zelfs nog niet geselecteerd voor een wedstrijd.

Desondanks liet Ángulo in de Challenger Pro League zijn tegenstanders regelmatig alle kleuren van de regenboog zien met zijn acties en dribbels. Volgens Het Nieuwsblad behoort hij zelfs tot de spelers van de RSCA Futures die het dichtst bij het eerste elftal staan.

Dit komt doordat hij zich steeds beter aanpast aan de A-kern en op tactisch vlak grote vooruitgang heeft geboekt in de afgelopen maanden. Dankzij intensieve Engelse taallessen kan hij nu beter communiceren met zijn teamgenoten en begrijpt hij steeds beter Frans.

De taalbarrière, die eerder een obstakel vormde, lijkt nu geen probleem meer te zijn. Zowel sportief als buiten het veld heeft Ángulo grote stappen vooruit gezet dit seizoen, en deze evolutie is ook niet onopgemerkt gebleven bij Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Anderlecht weigerde Ángulo vrij te geven voor het pre-olympische toernooi in Venezuela met de U23 van Ecuador en nam hem mee op trainingskamp naar Tabarka, Tunesië.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Anderlecht dat Ángulo een mogelijke vervanger kan zijn voor Francis Amuzu, die na een operatie 3 maanden buiten strijd is.

Anderlecht rekent op Ángulo (voor de toekomst)

Hoewel Nilson Ángulo zeer gemotiveerd was om deel te nemen aan het pre-olympisch toernooi met zijn nationale ploeg, beseft de snelle en behendige aanvaller dat hij nu een unieke kans krijgt tijdens de winterstage met de A-kern van Anderlecht.

Brian Riemer liet eind december al weten dat hij Ángulo overweegt als mogelijke vervanger voor de langdurig geblesseerde Francis Amuzu. “Als interne oplossingen denk ik natuurlijk aan Nilson Ángulo. We zullen zien of we hem al in januari, in april of anders volgende zomer kunnen gebruiken”, zei de coach.

“Maar met Ángulo hebben we een soort vleugelaanvaller die al bij ons speelt en eventueel kan doorgroeien naar de eerste ploeg. We zullen de komende weken en maanden zien of hij de grote sprong kan maken. Hij doet het heel goed bij de Futures en bezit veel kwaliteiten waar we echt in geloven.”

De Anderlecht-directie is het volledig eens met de coach en kijkt uit naar de voortgang van Ángulo, waarop ze echt rekenen voor de toekomst.

Nilson Ángulo één van de grote revelaties van Anderlecht-winterstage

Jesper Fredberg heeft onlangs aan Het Nieuwsblad verklaard dat Ángulo bij de RSCA Futures een zeer positieve ontwikkeling heeft doorgemaakt. “Hij verdient een kans en daarom gaan we niet meteen een nieuwe snelle flankspeler halen.”

In een interview met La Dernière Heure ging de CEO Sports nog dieper in op de situatie van Ángulo. “We hebben ervoor gekozen om Ángulo mee te brengen naar Tunesië. Hij heeft snelheid, potentieel en een langdurig contract. Ángulo evolueert heel goed bij de RSCA Futures", zei Fredberg.

"Hij is klaar. Hij is nu in staat om het verschil te maken in het eerste elftal, wat niet het geval was toen we hier aankwamen. Hij heeft verbeteringen laten zien op het gebied van tactische discipline.”

Ángulo groeit uit tot een van de grote verrassingen van Anderlecht tijdens de winterstage in Turkije. Hij heeft een sterke indruk achtergelaten en mag hopen op meer speelkansen in de tweede helft van het seizoen.

POLL: Angulo moet meer kansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

67
67
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

21
21
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

186
186
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

77
77
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

176
176
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

235
235
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

136
136
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1406
1406
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

125
125
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

145
145
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

254
254
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

96
96
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

333
333
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

624
624

Meer sportnieuws