Vanhaezebrouck stelt zich grote vragen bij Fofana-deal

door
Vanhaezebrouck stelt zich grote vragen bij Fofana-deal

Helemaal tegen de verwachtingen van Hein Vanhaezebrouck in, heeft Malick Fofana deze week AA Gent verlaten. De coach van de Buffalo’s ziet pro’s en contra’s over de transfer van Fofana naar Olympique Lyon.

LEES OOK: KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

Fofana voor 17 miljoen + 5 miljoen bonussen naar Lyon

Donderdag heeft Fofana zijn transfer naar Lyon volledig afgerond: De 18-jarige verliet AA Gent en heeft een contract van 4,5 jaar getekend bij Olympique Lyon.

De Buffalo’s kunnen rekenen op een transfersom van 17 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen aan bonussen en een mooi doorverkooppercentage. Deze overgang betekende de tweede grootste verkoop in de clubgeschiedenis, na Jonathan David (27 miljoen).

Eind december werd Vanhaezebrouck door Het Nieuwsblad gevraagd of Fofana in januari nog bij AA Gent zou blijven. De coach reageerde duidelijk en hoopvol: “We gaan ze niet allemaal laten vertrekken, hé”, zei de coach.

Vanhaezebrouck in snelheid gepakt door Fofana

Vanhaezebrouck moest dus met lede ogen toekijken hoe zijn sterkhouder toch nog zijn biezen pakte bij AA Gent. “Oké, Malick had nog een jaartje kunnen wachten. Maar kijk naar zijn evolutie: hij is er sportief klaar voor”, zei de coach vanuit het oefenkamp in Spanje aan Het Laatste Nieuws.

Extrasportief stelt Vanhaezebrouck wel vragen bij het vertrek van Fofana. “Hij kan zijn plan trekken. Alleen werd hij hier altijd goed omkaderd door zijn mama en papa. Reist iemand met hem mee naar Frankrijk? Dat weet ik niet. Op je achttiende er privé alleen voor staan, is alleszins niet evident.”

Club in crisis Lyon is de ideale trampolineploeg

Daarnaast wijst Vanhaezebrouck erop dat Fofana bij Lyon, pas vijftiende in de Ligue 1, in een ploeg in crisis terechtkomt, al kan dat ook een voordeel zijn. “Misschien komt hij nu makkelijker aan spelen toe. En vergeet niet: Lyon is een ideale trampolineploeg."

“Net als AA Gent. Wij zijn een kleinere trampoline, Lyon is een grote. Als je ziet welke talenten van daar naar de absolute top in Europa zijn gegaan... Dat kan Malick ook binnen één, twee of drie jaar. Daar heeft hij de kwaliteiten voor.”

LEES OOK: AA Gent op tilt: Vanhaezebrouck wordt knettergek

Zal Fofana slagen bij Lyon?

Meest recent

‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

0
0
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

17
17
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

171
171
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

162
162
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

34
34
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

114
114
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

446
446
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

50
50
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

79
79
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

30
30
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

386
386
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

311
311
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

108
108
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

203
203
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

782
782

Meer sportnieuws