Vanhaezebrouck stelt zich grote vragen bij Fofana-deal

355
Vanhaezebrouck stelt zich grote vragen bij Fofana-deal

Helemaal tegen de verwachtingen van Hein Vanhaezebrouck in, heeft Malick Fofana deze week AA Gent verlaten. De coach van de Buffalo’s ziet pro’s en contra’s over de transfer van Fofana naar Olympique Lyon.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

Fofana voor 17 miljoen + 5 miljoen bonussen naar Lyon

Donderdag heeft Fofana zijn transfer naar Lyon volledig afgerond: De 18-jarige verliet AA Gent en heeft een contract van 4,5 jaar getekend bij Olympique Lyon.

De Buffalo’s kunnen rekenen op een transfersom van 17 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen aan bonussen en een mooi doorverkooppercentage. Deze overgang betekende de tweede grootste verkoop in de clubgeschiedenis, na Jonathan David (27 miljoen).

Eind december werd Vanhaezebrouck door Het Nieuwsblad gevraagd of Fofana in januari nog bij AA Gent zou blijven. De coach reageerde duidelijk en hoopvol: “We gaan ze niet allemaal laten vertrekken, hé”, zei de coach.

Vanhaezebrouck in snelheid gepakt door Fofana

Vanhaezebrouck moest dus met lede ogen toekijken hoe zijn sterkhouder toch nog zijn biezen pakte bij AA Gent. “Oké, Malick had nog een jaartje kunnen wachten. Maar kijk naar zijn evolutie: hij is er sportief klaar voor”, zei de coach vanuit het oefenkamp in Spanje aan Het Laatste Nieuws.

Extrasportief stelt Vanhaezebrouck wel vragen bij het vertrek van Fofana. “Hij kan zijn plan trekken. Alleen werd hij hier altijd goed omkaderd door zijn mama en papa. Reist iemand met hem mee naar Frankrijk? Dat weet ik niet. Op je achttiende er privé alleen voor staan, is alleszins niet evident.”

Club in crisis Lyon is de ideale trampolineploeg

Daarnaast wijst Vanhaezebrouck erop dat Fofana bij Lyon, pas vijftiende in de Ligue 1, in een ploeg in crisis terechtkomt, al kan dat ook een voordeel zijn. “Misschien komt hij nu makkelijker aan spelen toe. En vergeet niet: Lyon is een ideale trampolineploeg."

“Net als AA Gent. Wij zijn een kleinere trampoline, Lyon is een grote. Als je ziet welke talenten van daar naar de absolute top in Europa zijn gegaan... Dat kan Malick ook binnen één, twee of drie jaar. Daar heeft hij de kwaliteiten voor.”

LEES OOK: AA Gent op tilt: Vanhaezebrouck wordt knettergek

Zal Fofana slagen bij Lyon?

Meest recent

Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

126
126
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

141
141
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

24
24
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

85
85
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

88
88
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

455
455
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

180
180
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

170
170
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

120
120
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

148
148
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

90
90
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

265
265
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

595
595
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

57
57
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

214
214
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

136
136
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

190
190
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

256
256
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

478
478
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

89
89
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

260
260
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

970
970

Meer sportnieuws