SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

door
SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

SK Beveren blijft ook in 2024 als een sneltrein door de Challenger Pro League gaan. De Waaslanders kenden dit seizoen een dramatische start maar staan ondertussen slechts op een handvol punten van een rechtstreekse promotieplaats.

Voor onze hoogste afdeling is het nog een weekje wachten, in de Challenger Pro League begon men er gisteren al terug aan. Leider Beerschot liet meteen dure punten liggen (1-1) tegen een onuitgegeven RSCA Futures, Club Luik bevestigde dan weer al het goede door die andere revelatie: Patro met 1-0 te kloppen.

Vandaag hoopte ook SK Beveren zijn wagonnetje aan te haken bovenin, daarvoor moest het wel voorbij het verraderlijke SL16. De youngsters van Standard begonnen dramatisch aan het seizoen (net zoals de Waaslanders trouwens) maar met Goreux als coach zette het een heuse remonte in.

LEES OOK: 'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Dominante Waaslanders versmachten youngsters

Na een kleine tien minuten spelen was het Beveren dat een eerste grote kans kreeg: Koyalipou werkte zich fluks voorbij zijn tegenstander, verscheen voor Epolo maar besloot nog ruim voorlangs. Een paar minuten later redde de Luikse doelman opnieuw prima bij een halve volley van de bezoekende aanvaller. De Waaslanders waren duidelijk de betere ploeg, al bleef een voorsprong voorlopig uit.

Aan de overzijde wurmde Ziani zich halfweg de eerste helft voorbij zijn tegenstander, Reus pakte prima in de korte hoek. Uiteindelijk zou de voorsprong voor SK Beveren er even later toch komen, een prima flankvoorzet vanop rechts bereikte Koyalipou en die kopte via de paal binnen: 0-1. Het team van Wim De Decker bleef ook nadien zijn prima vorm etaleren, iets voorbij het halfuur werd een hoekschop aan de eerste paal doorgekopt, aan de tweede werkte Hrncar de 0-2 in doel. Halfweg leek het alsof de bezoekers hun schaapjes al op het droge hadden, met een uitblinkende Geusens op het middenveld.

SL16 vecht moedig maar incasseert doodsteek

Met een dubbele voorsprong op zak begon SK Beveren aan de tweede helft, al werd die even snel weer gehalveerd. Van bij de aftrap stormde Olivier op Reus af en vanuit een scherpe hoek vloerde hij de bezoekende doelman: 1-2 en opnieuw spanning. Aan de overzijde reageerde het team van Wim De Decker een paar minuten later met een dubbele poging van Koyalipou, Epolo kroop andermaal in de heldenrol.

Door de krappe voorsprong van SK Beveren bleef het een nagelbijter in het stadion van Visé. Pas op een kwartier van het einde beslisten de bezoekers de wedstrijd helemaal: vanop links werd de bal perfect voorgebracht en Ismaheel knikte de 1-3 tegen de touwen. De fraaie flankvoorzetten bleven het ideale recept voor de Waaslandse zege deze namiddag, een paar minuten later bracht Hrncar vanop rechts perfect voor en Koyalipou kopte zijn tweede tegen de touwen: 1-4. Zo werd het een leuke namiddag voor De Decker en zijn manschappen, in de rangschikking nadert het tot op 3 punten van Zulte Waregem (dat morgen nog speelt) en 4 van Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (21') Koyalipou, 0-2 (34') Hrncar, 1-2 (46') Olivier, 1-3 (75') Ismaheel, 1-4 (78') Koyalipou

Denkt u dat SK Beveren één van de twee directe promotieplaatsen gaat pakken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

104
104
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

9
9
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

5
5
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

17
17
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

71
71
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

75
75
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

105
105
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

188
188
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

162
162
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

669
669
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

129
129
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

80
80
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

120
120
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

159
159
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

48
48
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

280
280
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

48
48
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

400
400
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

311
311
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

210
210
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

567
567
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

238
238
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

255
255
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

421
421

Meer sportnieuws