SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

door
SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

SK Beveren blijft ook in 2024 als een sneltrein door de Challenger Pro League gaan. De Waaslanders kenden dit seizoen een dramatische start maar staan ondertussen slechts op een handvol punten van een rechtstreekse promotieplaats.

Voor onze hoogste afdeling is het nog een weekje wachten, in de Challenger Pro League begon men er gisteren al terug aan. Leider Beerschot liet meteen dure punten liggen (1-1) tegen een onuitgegeven RSCA Futures, Club Luik bevestigde dan weer al het goede door die andere revelatie: Patro met 1-0 te kloppen.

Vandaag hoopte ook SK Beveren zijn wagonnetje aan te haken bovenin, daarvoor moest het wel voorbij het verraderlijke SL16. De youngsters van Standard begonnen dramatisch aan het seizoen (net zoals de Waaslanders trouwens) maar met Goreux als coach zette het een heuse remonte in.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Dominante Waaslanders versmachten youngsters

Na een kleine tien minuten spelen was het Beveren dat een eerste grote kans kreeg: Koyalipou werkte zich fluks voorbij zijn tegenstander, verscheen voor Epolo maar besloot nog ruim voorlangs. Een paar minuten later redde de Luikse doelman opnieuw prima bij een halve volley van de bezoekende aanvaller. De Waaslanders waren duidelijk de betere ploeg, al bleef een voorsprong voorlopig uit.

Aan de overzijde wurmde Ziani zich halfweg de eerste helft voorbij zijn tegenstander, Reus pakte prima in de korte hoek. Uiteindelijk zou de voorsprong voor SK Beveren er even later toch komen, een prima flankvoorzet vanop rechts bereikte Koyalipou en die kopte via de paal binnen: 0-1. Het team van Wim De Decker bleef ook nadien zijn prima vorm etaleren, iets voorbij het halfuur werd een hoekschop aan de eerste paal doorgekopt, aan de tweede werkte Hrncar de 0-2 in doel. Halfweg leek het alsof de bezoekers hun schaapjes al op het droge hadden, met een uitblinkende Geusens op het middenveld.

SL16 vecht moedig maar incasseert doodsteek

Met een dubbele voorsprong op zak begon SK Beveren aan de tweede helft, al werd die even snel weer gehalveerd. Van bij de aftrap stormde Olivier op Reus af en vanuit een scherpe hoek vloerde hij de bezoekende doelman: 1-2 en opnieuw spanning. Aan de overzijde reageerde het team van Wim De Decker een paar minuten later met een dubbele poging van Koyalipou, Epolo kroop andermaal in de heldenrol.

Door de krappe voorsprong van SK Beveren bleef het een nagelbijter in het stadion van Visé. Pas op een kwartier van het einde beslisten de bezoekers de wedstrijd helemaal: vanop links werd de bal perfect voorgebracht en Ismaheel knikte de 1-3 tegen de touwen. De fraaie flankvoorzetten bleven het ideale recept voor de Waaslandse zege deze namiddag, een paar minuten later bracht Hrncar vanop rechts perfect voor en Koyalipou kopte zijn tweede tegen de touwen: 1-4. Zo werd het een leuke namiddag voor De Decker en zijn manschappen, in de rangschikking nadert het tot op 3 punten van Zulte Waregem (dat morgen nog speelt) en 4 van Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (21') Koyalipou, 0-2 (34') Hrncar, 1-2 (46') Olivier, 1-3 (75') Ismaheel, 1-4 (78') Koyalipou

Denkt u dat SK Beveren één van de twee directe promotieplaatsen gaat pakken?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

23
23
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

49
49
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

26
26
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

121
121
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

172
172
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

562
562
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

243
243
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

99
99
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

719
719
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

193
193
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

689
689
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws