SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

143 stemmen
SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

SK Beveren blijft ook in 2024 als een sneltrein door de Challenger Pro League gaan. De Waaslanders kenden dit seizoen een dramatische start maar staan ondertussen slechts op een handvol punten van een rechtstreekse promotieplaats.

Voor onze hoogste afdeling is het nog een weekje wachten, in de Challenger Pro League begon men er gisteren al terug aan. Leider Beerschot liet meteen dure punten liggen (1-1) tegen een onuitgegeven RSCA Futures, Club Luik bevestigde dan weer al het goede door die andere revelatie: Patro met 1-0 te kloppen.

Vandaag hoopte ook SK Beveren zijn wagonnetje aan te haken bovenin, daarvoor moest het wel voorbij het verraderlijke SL16. De youngsters van Standard begonnen dramatisch aan het seizoen (net zoals de Waaslanders trouwens) maar met Goreux als coach zette het een heuse remonte in.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Dominante Waaslanders versmachten youngsters

Na een kleine tien minuten spelen was het Beveren dat een eerste grote kans kreeg: Koyalipou werkte zich fluks voorbij zijn tegenstander, verscheen voor Epolo maar besloot nog ruim voorlangs. Een paar minuten later redde de Luikse doelman opnieuw prima bij een halve volley van de bezoekende aanvaller. De Waaslanders waren duidelijk de betere ploeg, al bleef een voorsprong voorlopig uit.

Aan de overzijde wurmde Ziani zich halfweg de eerste helft voorbij zijn tegenstander, Reus pakte prima in de korte hoek. Uiteindelijk zou de voorsprong voor SK Beveren er even later toch komen, een prima flankvoorzet vanop rechts bereikte Koyalipou en die kopte via de paal binnen: 0-1. Het team van Wim De Decker bleef ook nadien zijn prima vorm etaleren, iets voorbij het halfuur werd een hoekschop aan de eerste paal doorgekopt, aan de tweede werkte Hrncar de 0-2 in doel. Halfweg leek het alsof de bezoekers hun schaapjes al op het droge hadden, met een uitblinkende Geusens op het middenveld.

SL16 vecht moedig maar incasseert doodsteek

Met een dubbele voorsprong op zak begon SK Beveren aan de tweede helft, al werd die even snel weer gehalveerd. Van bij de aftrap stormde Olivier op Reus af en vanuit een scherpe hoek vloerde hij de bezoekende doelman: 1-2 en opnieuw spanning. Aan de overzijde reageerde het team van Wim De Decker een paar minuten later met een dubbele poging van Koyalipou, Epolo kroop andermaal in de heldenrol.

Door de krappe voorsprong van SK Beveren bleef het een nagelbijter in het stadion van Visé. Pas op een kwartier van het einde beslisten de bezoekers de wedstrijd helemaal: vanop links werd de bal perfect voorgebracht en Ismaheel knikte de 1-3 tegen de touwen. De fraaie flankvoorzetten bleven het ideale recept voor de Waaslandse zege deze namiddag, een paar minuten later bracht Hrncar vanop rechts perfect voor en Koyalipou kopte zijn tweede tegen de touwen: 1-4. Zo werd het een leuke namiddag voor De Decker en zijn manschappen, in de rangschikking nadert het tot op 3 punten van Zulte Waregem (dat morgen nog speelt) en 4 van Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (21') Koyalipou, 0-2 (34') Hrncar, 1-2 (46') Olivier, 1-3 (75') Ismaheel, 1-4 (78') Koyalipou

Denkt u dat SK Beveren één van de twee directe promotieplaatsen gaat pakken?

Meest recent

Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

304
304
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

64
64
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

35
35
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

54
54
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

49
49
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

7
7
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

60
60
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

175
175
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

76
76
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

275
275
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

82
82
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

483
483
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

158
158
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

305
305
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

230
230
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

176
176
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

451
451
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

82
82
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

546
546
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

125
125
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

317
317

Meer sportnieuws