SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

door
SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

SK Beveren blijft ook in 2024 als een sneltrein door de Challenger Pro League gaan. De Waaslanders kenden dit seizoen een dramatische start maar staan ondertussen slechts op een handvol punten van een rechtstreekse promotieplaats.

Voor onze hoogste afdeling is het nog een weekje wachten, in de Challenger Pro League begon men er gisteren al terug aan. Leider Beerschot liet meteen dure punten liggen (1-1) tegen een onuitgegeven RSCA Futures, Club Luik bevestigde dan weer al het goede door die andere revelatie: Patro met 1-0 te kloppen.

Vandaag hoopte ook SK Beveren zijn wagonnetje aan te haken bovenin, daarvoor moest het wel voorbij het verraderlijke SL16. De youngsters van Standard begonnen dramatisch aan het seizoen (net zoals de Waaslanders trouwens) maar met Goreux als coach zette het een heuse remonte in.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Dominante Waaslanders versmachten youngsters

Na een kleine tien minuten spelen was het Beveren dat een eerste grote kans kreeg: Koyalipou werkte zich fluks voorbij zijn tegenstander, verscheen voor Epolo maar besloot nog ruim voorlangs. Een paar minuten later redde de Luikse doelman opnieuw prima bij een halve volley van de bezoekende aanvaller. De Waaslanders waren duidelijk de betere ploeg, al bleef een voorsprong voorlopig uit.

Aan de overzijde wurmde Ziani zich halfweg de eerste helft voorbij zijn tegenstander, Reus pakte prima in de korte hoek. Uiteindelijk zou de voorsprong voor SK Beveren er even later toch komen, een prima flankvoorzet vanop rechts bereikte Koyalipou en die kopte via de paal binnen: 0-1. Het team van Wim De Decker bleef ook nadien zijn prima vorm etaleren, iets voorbij het halfuur werd een hoekschop aan de eerste paal doorgekopt, aan de tweede werkte Hrncar de 0-2 in doel. Halfweg leek het alsof de bezoekers hun schaapjes al op het droge hadden, met een uitblinkende Geusens op het middenveld.

SL16 vecht moedig maar incasseert doodsteek

Met een dubbele voorsprong op zak begon SK Beveren aan de tweede helft, al werd die even snel weer gehalveerd. Van bij de aftrap stormde Olivier op Reus af en vanuit een scherpe hoek vloerde hij de bezoekende doelman: 1-2 en opnieuw spanning. Aan de overzijde reageerde het team van Wim De Decker een paar minuten later met een dubbele poging van Koyalipou, Epolo kroop andermaal in de heldenrol.

Door de krappe voorsprong van SK Beveren bleef het een nagelbijter in het stadion van Visé. Pas op een kwartier van het einde beslisten de bezoekers de wedstrijd helemaal: vanop links werd de bal perfect voorgebracht en Ismaheel knikte de 1-3 tegen de touwen. De fraaie flankvoorzetten bleven het ideale recept voor de Waaslandse zege deze namiddag, een paar minuten later bracht Hrncar vanop rechts perfect voor en Koyalipou kopte zijn tweede tegen de touwen: 1-4. Zo werd het een leuke namiddag voor De Decker en zijn manschappen, in de rangschikking nadert het tot op 3 punten van Zulte Waregem (dat morgen nog speelt) en 4 van Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (21') Koyalipou, 0-2 (34') Hrncar, 1-2 (46') Olivier, 1-3 (75') Ismaheel, 1-4 (78') Koyalipou

Denkt u dat SK Beveren één van de twee directe promotieplaatsen gaat pakken?

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

84
84
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

118
118
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

126
126
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

71
71
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

83
83
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

52
52
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

108
108
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

125
125
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

183
183
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

63
63
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

145
145
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

413
413
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

80
80
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

93
93
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

105
105
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

863
863
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

121
121
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

113
113
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

419
419
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1261
1261
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

411
411
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws