SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

143
SK Beveren zet 'remontada' verder met scalp Standard-youngsters

SK Beveren blijft ook in 2024 als een sneltrein door de Challenger Pro League gaan. De Waaslanders kenden dit seizoen een dramatische start maar staan ondertussen slechts op een handvol punten van een rechtstreekse promotieplaats.

Voor onze hoogste afdeling is het nog een weekje wachten, in de Challenger Pro League begon men er gisteren al terug aan. Leider Beerschot liet meteen dure punten liggen (1-1) tegen een onuitgegeven RSCA Futures, Club Luik bevestigde dan weer al het goede door die andere revelatie: Patro met 1-0 te kloppen.

Vandaag hoopte ook SK Beveren zijn wagonnetje aan te haken bovenin, daarvoor moest het wel voorbij het verraderlijke SL16. De youngsters van Standard begonnen dramatisch aan het seizoen (net zoals de Waaslanders trouwens) maar met Goreux als coach zette het een heuse remonte in.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Dominante Waaslanders versmachten youngsters

Na een kleine tien minuten spelen was het Beveren dat een eerste grote kans kreeg: Koyalipou werkte zich fluks voorbij zijn tegenstander, verscheen voor Epolo maar besloot nog ruim voorlangs. Een paar minuten later redde de Luikse doelman opnieuw prima bij een halve volley van de bezoekende aanvaller. De Waaslanders waren duidelijk de betere ploeg, al bleef een voorsprong voorlopig uit.

Aan de overzijde wurmde Ziani zich halfweg de eerste helft voorbij zijn tegenstander, Reus pakte prima in de korte hoek. Uiteindelijk zou de voorsprong voor SK Beveren er even later toch komen, een prima flankvoorzet vanop rechts bereikte Koyalipou en die kopte via de paal binnen: 0-1. Het team van Wim De Decker bleef ook nadien zijn prima vorm etaleren, iets voorbij het halfuur werd een hoekschop aan de eerste paal doorgekopt, aan de tweede werkte Hrncar de 0-2 in doel. Halfweg leek het alsof de bezoekers hun schaapjes al op het droge hadden, met een uitblinkende Geusens op het middenveld.

SL16 vecht moedig maar incasseert doodsteek

Met een dubbele voorsprong op zak begon SK Beveren aan de tweede helft, al werd die even snel weer gehalveerd. Van bij de aftrap stormde Olivier op Reus af en vanuit een scherpe hoek vloerde hij de bezoekende doelman: 1-2 en opnieuw spanning. Aan de overzijde reageerde het team van Wim De Decker een paar minuten later met een dubbele poging van Koyalipou, Epolo kroop andermaal in de heldenrol.

Door de krappe voorsprong van SK Beveren bleef het een nagelbijter in het stadion van Visé. Pas op een kwartier van het einde beslisten de bezoekers de wedstrijd helemaal: vanop links werd de bal perfect voorgebracht en Ismaheel knikte de 1-3 tegen de touwen. De fraaie flankvoorzetten bleven het ideale recept voor de Waaslandse zege deze namiddag, een paar minuten later bracht Hrncar vanop rechts perfect voor en Koyalipou kopte zijn tweede tegen de touwen: 1-4. Zo werd het een leuke namiddag voor De Decker en zijn manschappen, in de rangschikking nadert het tot op 3 punten van Zulte Waregem (dat morgen nog speelt) en 4 van Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (21') Koyalipou, 0-2 (34') Hrncar, 1-2 (46') Olivier, 1-3 (75') Ismaheel, 1-4 (78') Koyalipou

Denkt u dat SK Beveren één van de twee directe promotieplaatsen gaat pakken?

Meest recent

Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

0
0
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

38
38
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

9
9
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

18
18
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

12
12
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

147
147
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

78
78
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

35
35
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

69
69
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

59
59
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

144
144
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

36
36
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

47
47
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

705
705
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

169
169
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

71
71
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

38
38
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

40
40
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

67
67
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

49
49
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

70
70
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

77
77
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

244
244
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

384
384

Meer sportnieuws