Club heeft goud in handen: "Gouden Schoen-materiaal"

564 stemmen
Club heeft goud in handen:

De kans dat uitredende Gouden Schoen Simon Mignolet volgende week een Club Brugge-ploegmaat krijgt als opvolger, is bijzonder klein. Nochtans heeft Blauw-Zwart enkele spelers rondlopen die daar het potentieel voor hebben. Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld.

In de winter van 2022 legde Blauw-Zwart een slordige zeven miljoen euro neer om de Deense international over te nemen van het Italiaanse Bologna. Naar Belgische normen is dat uiteraard een aanzienlijk bedrag. Maar Skov Olsen bewees al snel dat hij die investering waard was.

Zo groeide de flankaanvaller uit tot een smaakmaker in de Brugse basiself. En hoewel hij ook met een pak blessureleed kreeg af te rekenen, ging zijn rendement vervolgens alleen maar naar omhoog. Dit seizoen zit hij bijvoorbeeld al aan 17 doelpunten en 5 assists.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Geweldige kwaliteiten

Met zijn typische acties waarbij hij vanaf de flank naar binnenkruipt om vervolgens genadeloos uit te halen, deed hij ook al menig tegenstander afzien. Heel wat waarnemers vinden dan ook dat Skov Olsen het in zich heeft om ooit de Gouden Schoen te winnen.

Analist Marc Degryse bijvoorbeeld. "Gouden Schoen-materiaal. Een soort Robben", bejubelt Degryse hem in gesprek met Het Laatste Nieuws. Eerder toonde ook Paul Ocon zich al lovend voor de flankaanvaller. "Andreas zou nooit voor Club Brugge mogen spelen. Skov Olsen is een voetballer voor de absolute top in Europa", aldus de voormalige winnaar van de GS.

Bedenkelijke mentaliteit

Maar op zijn 24ste speelt de Deen dus wel nog steeds in de Jupiler Pro League. En dat heeft niets met zijn intrinsieke kwaliteiten te maken. Zo stelt Steven Defour zich vragen bij zijn instelling en doorzettingsvermogen. "Tegen ons ging hij na twintig minuten naar de kant met een blessure die achteraf bleek mee te vallen. Skov Olsen moet wat meer op zijn tanden leren bijten", stelt de ex-coach van KV Mechelen. "Het wíllen winnen ook... Het líjkt alsof hij kan leven met een nederlaag", vult Wesley Sonck aan.

Skov Olsen hoort bij de vijf beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

164
164
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

35
35
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

115
115
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

25
25
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

46
46
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

23
23
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

130
130
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

134
134
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

21
21
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

130
130
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

24
24
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

273
273
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

361
361
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

174
174
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

106
106
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

809
809
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

481
481
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

363
363
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

844
844

Meer sportnieuws