Enorme crash bij KRC Genk: alarmbellen loeien

door
Enorme crash bij KRC Genk: alarmbellen loeien

KRC Genk bevindt zich in een crisissituatie met een mogelijke 'transfernachtmerrie' rond Joseph Paintsil. LA Galaxy is van plan de vastgestelde clausule van 8 miljoen euro in Paintsil's contract te activeren, waardoor Genk machteloos staat.

Volgens Hein Vanhaezebrouck had Genk afgelopen zomer gemakkelijk 20 miljoen euro kunnen vangen voor Paintsil, maar in werkelijkheid lijkt dat bedrag nu waarschijnlijk 12 miljoen euro lager uit te vallen.

LEES OOK: KRC Genk met duidelijk statement over 'interesse' in De Mil

KRC Genk machteloos: LA Galaxy wil optie Paintsil lichten

Dimitri de Condé koestert geen grote dromen van versterkingen tijdens de wintermercato; de Head of Football hoopt vooral dat hij de huidige selectie kan behouden, met de nadruk op de sleutelspelers.

“Ik wil duidelijk zijn: we willen deze kern samenhouden en niemand laten gaan. Uitzonderingen heb je altijd - een niet te weigeren bod kan altijd - dat is overal zo. Maar wij gaan heel moeilijk doen”, zei De Condé in november aan Het Laatste Nieuws.

Gerardo Arteaga is op weg naar een transfer naar Monterrey, al kan hij nauwelijks als een cruciale sterkhouder worden beschouwd. Aan de andere kant is Joseph Paintsil een essentieel onderdeel van het basiselftal van Wouter Vrancken, en het lijkt erop dat hij mogelijk al zijn laatste wedstrijd voor Genk al heeft gespeeld.

Twee weken geleden informeerde LA Galaxy beleefd of een transfer van Paintsil bespreekbaar was voor KRC Genk, waarna de Amerikanen een negatief antwoord kregen. Galaxy meldde vervolgens dat het bereid is om de vastgestelde clausule in het contract van Paintsil te activeren, waardoor KRC Genk machteloos staat.

De Ghanees mag tot medio januari contractueel nog voor 8 miljoen euro vertrekken, en dat is precies het plan van LA Galaxy.

8 miljoen euro voor Paintsil: een lachertje

Joseph Paintsil lijkt nog niet volledig overtuigd van een mogelijke transfer naar Los Angeles, maar het staat wel vast dat de snelle aanvaller financieel een uitstekende zaak zou kunnen doen.

Hij zou namelijk een Designated Player kunnen worden, wat betekent dat hij buiten het salarisplafond zou vallen en mogelijk het dubbele zou kunnen verdienen in vergelijking met zijn huidige loon bij KRC Genk.

Of dit een goede deal is voor de Limburgers valt te betwijfelen. De actuele marktwaarde van Paintsil bedraagt 11 miljoen euro, en afgelopen zomer lag zijn prijskaartje veel hoger dan de vastgestelde clausule van 8 miljoen euro.

Toen was de Ghanees een hot item op de transfermarkt, met interesse uit de Bundesliga, de Serie A en de Premier League, zoals Brentford, Fulham FC en Brighton & Hove Albion.

Leeds United bracht zelfs een bod uit van 11,7 miljoen euro. Bovendien lag er een ruildeal op tafel met Southampton, waarbij Paul Onuachu de omgekeerde beweging kon maken.

Volgens Hein Vanhaezebrouck had Genk afgelopen zomer gemakkelijk 20 miljoen euro kunnen vangen voor Paintsil, maar in werkelijkheid lijkt dat bedrag nu waarschijnlijk 12 miljoen euro lager uit te vallen.

KRC Genk is verplicht om met clausules te werken

Joseph Paintsil vertegenwoordigt intrinsiek veel meer dan de tijdelijke clausule van 8 miljoen euro die tot medio januari in zijn contract staat. Sommige supporters hebben bijgevolg bedenkingen en vragen bij deze werkwijze met clausules.

Dimitri de Condé zegt in Het Nieuwsblad dat de club soms in dergelijke verhalen moet meegaan om te voorkomen dat spelers in hun laatste contractjaar belanden.

“Wij kunnen het ons niet veroorloven om spelers gratis te laten vertrekken, dus moet je tot een constructieve oplossing komen. Spelers willen geen nieuw langdurig contract, zonder dat daar iets tegenover staat.”

KRC Genk is een club die spelers verkoopt als onderdeel van haar strategie, waardoor transfers van levensbelang zijn voor de Limburgers. Het feit dat Genk nog steeds een vzw (vereniging zonder winstoogmerk) is, maakt het op dit gebied niet altijd gemakkelijker op, omdat de club geen geldschieter heeft in geval van nood.

Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' afhankelijk van uitgaande transfers.

‘Moeilijke’ Paintsil droomt van Europese top-vijf competitie

Ondanks dat Joseph Paintsil bij LA Galaxy het dubbele salaris zou kunnen verdienen in vergelijking met KRC Genk, is het niet zeker dat hij zal toegeven aan de lokroep van de Amerikaanse dollars.

Afgelopen zomer wees hij ook een aanbod van Southampton af, waar hij eveneens aanzienlijk meer kon verdienen, omdat zijn hart in Genk lag. Genk was bereid om het afgeklopte bedrag voor Paul Onuachu te betalen, wat meteen de duurste inkomende transfer uit de clubgeschiedenis van Genk zou geweest zijn.

Dimitri de Condé zette echter een streep door deze grote deal omdat hij Paintsil niet wilde dwingen om te vertrekken. “Ik wil niet zeggen dat Southampton en Leeds slechte ploegen zijn, maar ze konden me niet overtuigen. Na mijn prestaties vorig seizoen had ik meer verwacht”, zei Paintsil in september aan Het Laatste Nieuws.

Het is nu de vraag of LA Galaxy hem wel kan overtuigen, gezien Paintsil sportieve verwachtingen heeft en het zijn droom is om ooit in de Premier League, of op zijn minst in een Europese top-vijf competitie, te spelen.

Moet Paintsil naar LA Galaxy gaan?

Meest recent

De Ketelaere roept statement naar Garcia

De Rode Duivels staan er goed voor in de WK-kwalificatiepoule. Wales werd met 2-4 opzijgezet terwijl ...

34
34
Pocognoli toont meteen harde hand bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli is de nieuwe hoofdtrainer van AS Monaco. De Belgische oefenmeester verlaat Union ...

40
40
De Bruyne even over de rooie: clash met Garcia?

De Rode Duivels hebben een grote stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 gewonnen. ...

106
106
Hubert beseft: "Misschien voor niemand het ideale moment"

David Hubert werd vandaag aangesteld als de nieuwe manager van Union SG. De coach krijgt zo een ...

25
25
Rode Duivels maken statement en kunnen WK al ruiken

De Rode Duivels namen het vanavond op tegen Wales. België begon dramatisch aan de match, maar ...

73
73
België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

De Rode Duivels begonnen maandagavond dramatisch aan het cruciale WK-kwalificatiematch op Wales en ...

147
147
Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Peter Crouch speelde in het verleden voor Liverpool. De Britse aanvaller was een speler met een ...

58
58
Duivels herpakken zich na rampstart: titularis afgemaakt

De Rode Duivels konden maandag een grote stap richting de WK-eindronde van komende zomer. Zelfs een ...

171
171
Mignolet spreekt live op tv over Club Brugge-toekomst

Club Brugge staat vlak na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar programma, met onder meer de ...

369
369
Hubert slechts plan-C? Verrassende trainers-onthulling Union

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

103
103
'Liverpool blijft gaan: volgende supertransfer staat vast'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

143
143
Garcia ontketent volkswoede: "Schandalig dat hij niet start"

De Rode Duivels spelen maandagavond een belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd op het veld van Wales. ...

489
489
'Anderlecht wil oude bekende: Renard broedt op ruildeal'

Dankzij een deugddoende zege tegen Standard ging RSC Anderlecht als derde in de stand de ...

309
309
De 11 namen: Garcia voert 3 wissels door bij Rode Duivels

D-Day voor de Rode Duivels, die in de WK-voorronde plots met hun rug tegen de muur staan. Mits een ...

201
201
AA Gent recupereert smaakmaker: Leko dumpt Vanzeir

Zoals vooraf voorspeld door Ivan Leko gaan de resultaten sinds het sluiten van de zomermercato in ...

444
444
Union verrast met ex-speler Antwerp & Club Brugge

Het zijn drukke dagen in het Dudenpark, waar David Hubert zopas werd aangesteld als opvolger van ...

141
141
Club Brugge incasseert nieuwe mokerslag uit ziekenboeg

Op papier heeft Club Brugge wellicht de breedste kern van het land. De vele alternatieven die Nicky ...

185
185
Anderlecht jaagt De Cat weg: exit komt akelig dichtbij

RSCA houdt Nathan De Cat (17) thuis van het WK U17 in Qatar. Dat is een winst op korte termijn, maar ...

489
489
Rudi Garcia met dé ultieme verrassing tegen Wales?

D-day voor de Rode Duivels. De Belgen kunnen maar best winnen in Wales, dan gaat alle kritiek liggen ...

485
485
Vandenbempt scherp: “Pijnlijk dat hij geen coach werd bij Union”

Union SG heeft vandaag David Hubert voorgesteld als de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken ...

212
212
Erik Van Looy schiet raak bij knappe BV: "Heel heftig"

Erik Van Looy is al jaren één van de meest geliefde televisiegezichten van Vlaanderen. ...

120
120
'Anderlecht met grote plannen: twee clubiconen genoemd'

Marc Coucke gaat weldra met een nieuwe structuur op de proppen komen bij RSC Anderlecht. Hij gaf ...

799
799
Nainggolan: "Of dit mijn laatste seizoen is als prof?"

Radja Nainggolan kende een geweldige carrière in de Serie A. De voormalige Rode Duivel speelt ...

71
71
Rampscenario Rode Duivels: "Al van 2012 geleden"

De Rode Duivels moeten vanavond flink aan de bak. Winnen bezorgt hen quasi zekerheid over ...

91
91
'Drama voor Club Brugge: topaankoop out tot 2026'

Club Brugge krijgt plots af te rekenen met heel wat blessures. Na Simon Mignolet en Raphael Onyedika ...

635
635

Meer sportnieuws