Anderlecht slikt: aanvaller maandenlang buiten strijd

door
Anderlecht slikt: aanvaller maandenlang buiten strijd

RSC Anderlecht heeft een sterke eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de Brusselaars hebben voorlopig nog niets in handen en zullen vlak na de winterstop dus vol aan de bak moeten. Al zal coach Brian Riemer dan wel enkele spelers moeten missen.

RSCA lijkt voor het eerst sinds lang nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Voorlopig is het de enige ploeg die ietwat in het spoor van leider Union SG kan blijven. Na 20 speeldagen bedraagt de achterstand op de stadsgenoot slechts 6 punten.

Tijdens de tweede speeldag van 2024 kan Paars-Wit meteen wat van die achterstand af knibbelen, dan komt Union immers op bezoek in het Lotto Park. Anderhalve week eerder staan beide ploegen echter ook al tegenover mekaar in de kwartfinales van de Croky Cup.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Ervaren krachten haken af

In dat bekerduel zal Riemer het wel moeten doen zonder Majeed Ashimeru en Amadou Diawara, die in de komende weken op de Africa Cup actief zijn. Killian Sardella zal er evenmin zal bij zijn. De revelatie van de voorbije maanden sukkelt met een blessure aan de hamstrings en liet daarom de stage in Tunesië aan zich voorbij gaan.

Donderdag raakte dan weer bekend dat de bekerclash ook te vroeg komt voor Thomas Delaney en Jan Vertonghen, die nochtans wel mee op stage trok. De twee ervaren rotten zijn onvoldoende hersteld van de blessures die ze vlak voor de winterstop opliepen. RSCA zal dan ook geen risico's nemen.

Operatie Amuzu

Tot slot zal ook Francis Amuzu niet van de partij zijn tegen Union. De flankaanvaller werd in de eerste seizoenshelft vooral uitgespeeld als luxe-invaller en liet in die hoedanigheid mooie flitsen zien, maar door aanhoudende pubalgie staat hij nu toch al een tijdje aan de kant.

Om de problemen definitief te verhelpen besloot men uiteindelijk om over te gaan tot een operatie. Die ingreep vond volgens Het Nieuwsblad donderdag plaats in Londen. Hierdoor zal Amuzu wel minstens een drietal maanden aan de kant staan. Mogelijk raakt hij weer fit voor de Play-Offs, in het vervolg van de reguliere competitie komt hij sowieso niet meer in actie.

Anderlecht moet deze winter een extra flankaanvaller halen ...

Meest recent

Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

52
52
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

66
66
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

258
258
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

72
72
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

39
39
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

190
190
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

24
24
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

155
155
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

186
186
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

149
149
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

437
437
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

72
72
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

139
139
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

91
91
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

116
116
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

369
369
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

350
350
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

286
286
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

174
174
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

301
301
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

330
330
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

205
205
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

743
743

Meer sportnieuws