Anderlecht slikt: aanvaller maandenlang buiten strijd

678
Anderlecht slikt: aanvaller maandenlang buiten strijd

RSC Anderlecht heeft een sterke eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de Brusselaars hebben voorlopig nog niets in handen en zullen vlak na de winterstop dus vol aan de bak moeten. Al zal coach Brian Riemer dan wel enkele spelers moeten missen.

RSCA lijkt voor het eerst sinds lang nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Voorlopig is het de enige ploeg die ietwat in het spoor van leider Union SG kan blijven. Na 20 speeldagen bedraagt de achterstand op de stadsgenoot slechts 6 punten.

Tijdens de tweede speeldag van 2024 kan Paars-Wit meteen wat van die achterstand af knibbelen, dan komt Union immers op bezoek in het Lotto Park. Anderhalve week eerder staan beide ploegen echter ook al tegenover mekaar in de kwartfinales van de Croky Cup.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Ervaren krachten haken af

In dat bekerduel zal Riemer het wel moeten doen zonder Majeed Ashimeru en Amadou Diawara, die in de komende weken op de Africa Cup actief zijn. Killian Sardella zal er evenmin zal bij zijn. De revelatie van de voorbije maanden sukkelt met een blessure aan de hamstrings en liet daarom de stage in Tunesië aan zich voorbij gaan.

Donderdag raakte dan weer bekend dat de bekerclash ook te vroeg komt voor Thomas Delaney en Jan Vertonghen, die nochtans wel mee op stage trok. De twee ervaren rotten zijn onvoldoende hersteld van de blessures die ze vlak voor de winterstop opliepen. RSCA zal dan ook geen risico's nemen.

Operatie Amuzu

Tot slot zal ook Francis Amuzu niet van de partij zijn tegen Union. De flankaanvaller werd in de eerste seizoenshelft vooral uitgespeeld als luxe-invaller en liet in die hoedanigheid mooie flitsen zien, maar door aanhoudende pubalgie staat hij nu toch al een tijdje aan de kant.

Om de problemen definitief te verhelpen besloot men uiteindelijk om over te gaan tot een operatie. Die ingreep vond volgens Het Nieuwsblad donderdag plaats in Londen. Hierdoor zal Amuzu wel minstens een drietal maanden aan de kant staan. Mogelijk raakt hij weer fit voor de Play-Offs, in het vervolg van de reguliere competitie komt hij sowieso niet meer in actie.

Anderlecht moet deze winter een extra flankaanvaller halen ...

Meest recent

'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

3
3
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

13
13
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

159
159
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

31
31
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

43
43
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

175
175
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

193
193
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

160
160
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

133
133
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

85
85
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

180
180
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

173
173
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

221
221
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

108
108
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

125
125
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

211
211
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

374
374
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

106
106
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

480
480
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

688
688
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

222
222

Meer sportnieuws