KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

1009 stemmen
KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

RC Strasbourg wil Eduard Sobol dringend van de hand doen en Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov proberen een nieuwe club voor de Oekraïense linksback te vinden. Hij werd aangeboden bij KVC Westerlo en AA Gent, maar lijkt goed op weg te zijn naar KRC Genk.

Sobol vertrok exact één jaar geleden bij Club Brugge, waar hij drieënhalf jaar degelijk, maar zeker niet indrukwekkend speelde. Verschillende analisten, waarnemers, media en fans hebben toen meermaals hun twijfels geuit over zijn sportieve bijdrage en meerwaarde.

Hij werd niet beschouwd als een speler die Club Brugge naar een hoger niveau kon tillen. Ondanks zijn professionaliteit, arbeidsethos en teamgeest kwam Sobol op sportief gebied toch iets te kort voor het Europese voetbal en de absolute Belgische top, het niveau dat men bij Genk toch ambieert.

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Leuren met Eduard Sobol: Westerlo, AA Gent en KRC Genk

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov schuimen actief de Belgische markt af om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die overbodig is bij RC Strasbourg.

De Oekraïense linksback werd aangeboden bij KVC Westerlo, waar Rik De Mil hem nog kent van hun gezamenlijke tijd bij Club Brugge. Sobol verdient echter 700 duizend euro per jaar bij Strasbourg, wat financieel niet haalbaar lijkt voor KVC Westerlo.

Iachtchouk en Serebrennikov hebben ook contact gezocht met AA Gent, dat op zoek is naar een vervanger voor de mogelijk vertrekkende Malick Fofana naar Olympique Lyon. KRC Genk is ook benaderd door het Oekraïense makelaarsduo, en de club lijkt de grootste kanshebber om Sobol aan te trekken.

Genk overweegt zijn verdediging te versterken gezien het aanstaande vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey en Joris Kayembe's deelname aan de Afrika Cup met de nationale ploeg van Congo. Sobol wordt beschouwd als een geschikte linksback om de ploeg te versterken.

Strasbourg is Sobol liever kwijt dan rijk

KRC Genk heeft interesse om Eduard Sobol voor de rest van het seizoen te huren, met een aankoopoptie, en RC Strasbourg staat zeker open voor deze constructie.

De Franse club probeert Sobol, samen met andere overbodige spelers zoals Sanjin Prcic, Jean-Eudes Aholou, en Maxime Bastian, van de hand te doen tijdens de wintermercato.

Sobol heeft bij Strasbourg amper speeltijd gehad en kwam slechts 22 minuten in actie in de Ligue 1 dit seizoen. Sinds zijn aankomst in januari vorig jaar voor 2,5 miljoen euro heeft hij dan ook geen impact gehad in de ploeg.

Thomas Delaine is de eerste keuze bij RCS, en zelfs toen hij geblesseerd raakte, kreeg Marvin Senaya, een rechtsback, de voorkeur boven Sobol. Bovendien heeft de club plannen om in januari nog een extra linksback aan te trekken, met meer kwaliteit dan de Oekraïner.

BlueCo, de nieuwe Amerikaanse eigenaren van Strasbourg, hanteren een toekomstgericht transferbeleid en hebben een leeftijdslimiet van 23 jaar ingesteld voor de aanwerving van een nieuwe linksback.

KRC Genk haalt ‘geheim’ wapen met Sobol

Op die manier staat Eduard Sobol plotseling voor een snelle terugkeer naar de Jupiler Pro League. Exact één jaar geleden vertrok hij van Club Brugge naar RC Strasbourg, en het lijkt erop dat de 28-jarige nu weer in de Belgische competitie aan de slag zal gaan.

KRC Genk kent de kwaliteiten van Sobol natuurlijk heel goed, dus hij zal geen lange aanpassingsperiode nodig hebben, behalve om de tactische principes van Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Genk weet wat ze kunnen verwachten van Sobol en zal niet voor grote verrassingen komen te staan. Sobol lag altijd goed in de groep en zijn professionele ingesteldheid werd steeds op prijs gesteld bij Club Brugge.

Hij beschikt over een indrukwekkend afstandsschot, wellicht het belangrijkste aanvallende wapen van de Oekraïner.

Tegen KV Mechelen klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Hij scoorde een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG. Sobol lukte ook een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol.

Eduard Sobol haalde te laag niveau voor Club Brugge

De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn drieënhalf seizoen bij Club Brugge, maar elk jaar werd er verschillende keren vastgesteld dat Eduard Sobol niet helemaal beantwoordde aan de hoge sportieve vereisten bij de West-Vlamingen.

Verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, hebben toen meermaals hun bedenkingen geuit over de meerwaarde van Sobol. De eerder matige prestaties van Sobol waren destijds ook voer voor discussie in de Belgische kranten.

“Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

Sobol was niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot.

In de Belgische competitie ondervond hij geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streefde men op Jan Breydel naar beter. Voor elke Champions League campagne werd bijvoorbeeld de vraag gesteld of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op dat hoge niveau.

Ondanks het feit dat Sobol zich telkens op en top professioneel opstelde, hardwerkend en een teamplayer was, op het sportieve niveau kwam hij qua niveau toch nog iets te kort.

Is Sobol een aanwinst voor KRC Genk?

Meest recent

'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

32
32
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

129
129
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

40
40
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

265
265
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

163
163
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

560
560
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

260
260
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

455
455
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

313
313
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

121
121
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

573
573
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

240
240
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

157
157
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

138
138
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

544
544
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

77
77
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

242
242
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

111
111
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

345
345
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

137
137

Meer sportnieuws