KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

door
KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

RC Strasbourg wil Eduard Sobol dringend van de hand doen en Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov proberen een nieuwe club voor de Oekraïense linksback te vinden. Hij werd aangeboden bij KVC Westerlo en AA Gent, maar lijkt goed op weg te zijn naar KRC Genk.

Sobol vertrok exact één jaar geleden bij Club Brugge, waar hij drieënhalf jaar degelijk, maar zeker niet indrukwekkend speelde. Verschillende analisten, waarnemers, media en fans hebben toen meermaals hun twijfels geuit over zijn sportieve bijdrage en meerwaarde.

Hij werd niet beschouwd als een speler die Club Brugge naar een hoger niveau kon tillen. Ondanks zijn professionaliteit, arbeidsethos en teamgeest kwam Sobol op sportief gebied toch iets te kort voor het Europese voetbal en de absolute Belgische top, het niveau dat men bij Genk toch ambieert.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Leuren met Eduard Sobol: Westerlo, AA Gent en KRC Genk

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov schuimen actief de Belgische markt af om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die overbodig is bij RC Strasbourg.

De Oekraïense linksback werd aangeboden bij KVC Westerlo, waar Rik De Mil hem nog kent van hun gezamenlijke tijd bij Club Brugge. Sobol verdient echter 700 duizend euro per jaar bij Strasbourg, wat financieel niet haalbaar lijkt voor KVC Westerlo.

Iachtchouk en Serebrennikov hebben ook contact gezocht met AA Gent, dat op zoek is naar een vervanger voor de mogelijk vertrekkende Malick Fofana naar Olympique Lyon. KRC Genk is ook benaderd door het Oekraïense makelaarsduo, en de club lijkt de grootste kanshebber om Sobol aan te trekken.

Genk overweegt zijn verdediging te versterken gezien het aanstaande vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey en Joris Kayembe's deelname aan de Afrika Cup met de nationale ploeg van Congo. Sobol wordt beschouwd als een geschikte linksback om de ploeg te versterken.

Strasbourg is Sobol liever kwijt dan rijk

KRC Genk heeft interesse om Eduard Sobol voor de rest van het seizoen te huren, met een aankoopoptie, en RC Strasbourg staat zeker open voor deze constructie.

De Franse club probeert Sobol, samen met andere overbodige spelers zoals Sanjin Prcic, Jean-Eudes Aholou, en Maxime Bastian, van de hand te doen tijdens de wintermercato.

Sobol heeft bij Strasbourg amper speeltijd gehad en kwam slechts 22 minuten in actie in de Ligue 1 dit seizoen. Sinds zijn aankomst in januari vorig jaar voor 2,5 miljoen euro heeft hij dan ook geen impact gehad in de ploeg.

Thomas Delaine is de eerste keuze bij RCS, en zelfs toen hij geblesseerd raakte, kreeg Marvin Senaya, een rechtsback, de voorkeur boven Sobol. Bovendien heeft de club plannen om in januari nog een extra linksback aan te trekken, met meer kwaliteit dan de Oekraïner.

BlueCo, de nieuwe Amerikaanse eigenaren van Strasbourg, hanteren een toekomstgericht transferbeleid en hebben een leeftijdslimiet van 23 jaar ingesteld voor de aanwerving van een nieuwe linksback.

KRC Genk haalt ‘geheim’ wapen met Sobol

Op die manier staat Eduard Sobol plotseling voor een snelle terugkeer naar de Jupiler Pro League. Exact één jaar geleden vertrok hij van Club Brugge naar RC Strasbourg, en het lijkt erop dat de 28-jarige nu weer in de Belgische competitie aan de slag zal gaan.

KRC Genk kent de kwaliteiten van Sobol natuurlijk heel goed, dus hij zal geen lange aanpassingsperiode nodig hebben, behalve om de tactische principes van Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Genk weet wat ze kunnen verwachten van Sobol en zal niet voor grote verrassingen komen te staan. Sobol lag altijd goed in de groep en zijn professionele ingesteldheid werd steeds op prijs gesteld bij Club Brugge.

Hij beschikt over een indrukwekkend afstandsschot, wellicht het belangrijkste aanvallende wapen van de Oekraïner.

Tegen KV Mechelen klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Hij scoorde een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG. Sobol lukte ook een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol.

Eduard Sobol haalde te laag niveau voor Club Brugge

De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn drieënhalf seizoen bij Club Brugge, maar elk jaar werd er verschillende keren vastgesteld dat Eduard Sobol niet helemaal beantwoordde aan de hoge sportieve vereisten bij de West-Vlamingen.

Verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, hebben toen meermaals hun bedenkingen geuit over de meerwaarde van Sobol. De eerder matige prestaties van Sobol waren destijds ook voer voor discussie in de Belgische kranten.

“Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

Sobol was niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot.

In de Belgische competitie ondervond hij geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streefde men op Jan Breydel naar beter. Voor elke Champions League campagne werd bijvoorbeeld de vraag gesteld of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op dat hoge niveau.

Ondanks het feit dat Sobol zich telkens op en top professioneel opstelde, hardwerkend en een teamplayer was, op het sportieve niveau kwam hij qua niveau toch nog iets te kort.

Is Sobol een aanwinst voor KRC Genk?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

23
23
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

55
55
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

118
118
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

90
90
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

277
277
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

45
45
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

305
305
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

91
91
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

123
123
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

348
348
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

115
115
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

449
449
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws