KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

1009 stemmen
KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

RC Strasbourg wil Eduard Sobol dringend van de hand doen en Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov proberen een nieuwe club voor de Oekraïense linksback te vinden. Hij werd aangeboden bij KVC Westerlo en AA Gent, maar lijkt goed op weg te zijn naar KRC Genk.

Sobol vertrok exact één jaar geleden bij Club Brugge, waar hij drieënhalf jaar degelijk, maar zeker niet indrukwekkend speelde. Verschillende analisten, waarnemers, media en fans hebben toen meermaals hun twijfels geuit over zijn sportieve bijdrage en meerwaarde.

Hij werd niet beschouwd als een speler die Club Brugge naar een hoger niveau kon tillen. Ondanks zijn professionaliteit, arbeidsethos en teamgeest kwam Sobol op sportief gebied toch iets te kort voor het Europese voetbal en de absolute Belgische top, het niveau dat men bij Genk toch ambieert.

LEES OOK: Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Leuren met Eduard Sobol: Westerlo, AA Gent en KRC Genk

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov schuimen actief de Belgische markt af om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die overbodig is bij RC Strasbourg.

De Oekraïense linksback werd aangeboden bij KVC Westerlo, waar Rik De Mil hem nog kent van hun gezamenlijke tijd bij Club Brugge. Sobol verdient echter 700 duizend euro per jaar bij Strasbourg, wat financieel niet haalbaar lijkt voor KVC Westerlo.

Iachtchouk en Serebrennikov hebben ook contact gezocht met AA Gent, dat op zoek is naar een vervanger voor de mogelijk vertrekkende Malick Fofana naar Olympique Lyon. KRC Genk is ook benaderd door het Oekraïense makelaarsduo, en de club lijkt de grootste kanshebber om Sobol aan te trekken.

Genk overweegt zijn verdediging te versterken gezien het aanstaande vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey en Joris Kayembe's deelname aan de Afrika Cup met de nationale ploeg van Congo. Sobol wordt beschouwd als een geschikte linksback om de ploeg te versterken.

Strasbourg is Sobol liever kwijt dan rijk

KRC Genk heeft interesse om Eduard Sobol voor de rest van het seizoen te huren, met een aankoopoptie, en RC Strasbourg staat zeker open voor deze constructie.

De Franse club probeert Sobol, samen met andere overbodige spelers zoals Sanjin Prcic, Jean-Eudes Aholou, en Maxime Bastian, van de hand te doen tijdens de wintermercato.

Sobol heeft bij Strasbourg amper speeltijd gehad en kwam slechts 22 minuten in actie in de Ligue 1 dit seizoen. Sinds zijn aankomst in januari vorig jaar voor 2,5 miljoen euro heeft hij dan ook geen impact gehad in de ploeg.

Thomas Delaine is de eerste keuze bij RCS, en zelfs toen hij geblesseerd raakte, kreeg Marvin Senaya, een rechtsback, de voorkeur boven Sobol. Bovendien heeft de club plannen om in januari nog een extra linksback aan te trekken, met meer kwaliteit dan de Oekraïner.

BlueCo, de nieuwe Amerikaanse eigenaren van Strasbourg, hanteren een toekomstgericht transferbeleid en hebben een leeftijdslimiet van 23 jaar ingesteld voor de aanwerving van een nieuwe linksback.

KRC Genk haalt ‘geheim’ wapen met Sobol

Op die manier staat Eduard Sobol plotseling voor een snelle terugkeer naar de Jupiler Pro League. Exact één jaar geleden vertrok hij van Club Brugge naar RC Strasbourg, en het lijkt erop dat de 28-jarige nu weer in de Belgische competitie aan de slag zal gaan.

KRC Genk kent de kwaliteiten van Sobol natuurlijk heel goed, dus hij zal geen lange aanpassingsperiode nodig hebben, behalve om de tactische principes van Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Genk weet wat ze kunnen verwachten van Sobol en zal niet voor grote verrassingen komen te staan. Sobol lag altijd goed in de groep en zijn professionele ingesteldheid werd steeds op prijs gesteld bij Club Brugge.

Hij beschikt over een indrukwekkend afstandsschot, wellicht het belangrijkste aanvallende wapen van de Oekraïner.

Tegen KV Mechelen klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Hij scoorde een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG. Sobol lukte ook een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol.

Eduard Sobol haalde te laag niveau voor Club Brugge

De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn drieënhalf seizoen bij Club Brugge, maar elk jaar werd er verschillende keren vastgesteld dat Eduard Sobol niet helemaal beantwoordde aan de hoge sportieve vereisten bij de West-Vlamingen.

Verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, hebben toen meermaals hun bedenkingen geuit over de meerwaarde van Sobol. De eerder matige prestaties van Sobol waren destijds ook voer voor discussie in de Belgische kranten.

“Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

Sobol was niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot.

In de Belgische competitie ondervond hij geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streefde men op Jan Breydel naar beter. Voor elke Champions League campagne werd bijvoorbeeld de vraag gesteld of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op dat hoge niveau.

Ondanks het feit dat Sobol zich telkens op en top professioneel opstelde, hardwerkend en een teamplayer was, op het sportieve niveau kwam hij qua niveau toch nog iets te kort.

Is Sobol een aanwinst voor KRC Genk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

156
156
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

69
69
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

144
144
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

60
60
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

477
477
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

120
120
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

147
147
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

172
172
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

57
57
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

963
963
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

817
817
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

126
126
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

682
682
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

728
728
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

475
475
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws