KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

door
KRC Genk werkt zich in grote miserie met transfer Sobol

RC Strasbourg wil Eduard Sobol dringend van de hand doen en Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov proberen een nieuwe club voor de Oekraïense linksback te vinden. Hij werd aangeboden bij KVC Westerlo en AA Gent, maar lijkt goed op weg te zijn naar KRC Genk.

Sobol vertrok exact één jaar geleden bij Club Brugge, waar hij drieënhalf jaar degelijk, maar zeker niet indrukwekkend speelde. Verschillende analisten, waarnemers, media en fans hebben toen meermaals hun twijfels geuit over zijn sportieve bijdrage en meerwaarde.

Hij werd niet beschouwd als een speler die Club Brugge naar een hoger niveau kon tillen. Ondanks zijn professionaliteit, arbeidsethos en teamgeest kwam Sobol op sportief gebied toch iets te kort voor het Europese voetbal en de absolute Belgische top, het niveau dat men bij Genk toch ambieert.

LEES OOK: Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Leuren met Eduard Sobol: Westerlo, AA Gent en KRC Genk

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov schuimen actief de Belgische markt af om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die overbodig is bij RC Strasbourg.

De Oekraïense linksback werd aangeboden bij KVC Westerlo, waar Rik De Mil hem nog kent van hun gezamenlijke tijd bij Club Brugge. Sobol verdient echter 700 duizend euro per jaar bij Strasbourg, wat financieel niet haalbaar lijkt voor KVC Westerlo.

Iachtchouk en Serebrennikov hebben ook contact gezocht met AA Gent, dat op zoek is naar een vervanger voor de mogelijk vertrekkende Malick Fofana naar Olympique Lyon. KRC Genk is ook benaderd door het Oekraïense makelaarsduo, en de club lijkt de grootste kanshebber om Sobol aan te trekken.

Genk overweegt zijn verdediging te versterken gezien het aanstaande vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey en Joris Kayembe's deelname aan de Afrika Cup met de nationale ploeg van Congo. Sobol wordt beschouwd als een geschikte linksback om de ploeg te versterken.

Strasbourg is Sobol liever kwijt dan rijk

KRC Genk heeft interesse om Eduard Sobol voor de rest van het seizoen te huren, met een aankoopoptie, en RC Strasbourg staat zeker open voor deze constructie.

De Franse club probeert Sobol, samen met andere overbodige spelers zoals Sanjin Prcic, Jean-Eudes Aholou, en Maxime Bastian, van de hand te doen tijdens de wintermercato.

Sobol heeft bij Strasbourg amper speeltijd gehad en kwam slechts 22 minuten in actie in de Ligue 1 dit seizoen. Sinds zijn aankomst in januari vorig jaar voor 2,5 miljoen euro heeft hij dan ook geen impact gehad in de ploeg.

Thomas Delaine is de eerste keuze bij RCS, en zelfs toen hij geblesseerd raakte, kreeg Marvin Senaya, een rechtsback, de voorkeur boven Sobol. Bovendien heeft de club plannen om in januari nog een extra linksback aan te trekken, met meer kwaliteit dan de Oekraïner.

BlueCo, de nieuwe Amerikaanse eigenaren van Strasbourg, hanteren een toekomstgericht transferbeleid en hebben een leeftijdslimiet van 23 jaar ingesteld voor de aanwerving van een nieuwe linksback.

KRC Genk haalt ‘geheim’ wapen met Sobol

Op die manier staat Eduard Sobol plotseling voor een snelle terugkeer naar de Jupiler Pro League. Exact één jaar geleden vertrok hij van Club Brugge naar RC Strasbourg, en het lijkt erop dat de 28-jarige nu weer in de Belgische competitie aan de slag zal gaan.

KRC Genk kent de kwaliteiten van Sobol natuurlijk heel goed, dus hij zal geen lange aanpassingsperiode nodig hebben, behalve om de tactische principes van Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Genk weet wat ze kunnen verwachten van Sobol en zal niet voor grote verrassingen komen te staan. Sobol lag altijd goed in de groep en zijn professionele ingesteldheid werd steeds op prijs gesteld bij Club Brugge.

Hij beschikt over een indrukwekkend afstandsschot, wellicht het belangrijkste aanvallende wapen van de Oekraïner.

Tegen KV Mechelen klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Hij scoorde een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG. Sobol lukte ook een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol.

Eduard Sobol haalde te laag niveau voor Club Brugge

De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn drieënhalf seizoen bij Club Brugge, maar elk jaar werd er verschillende keren vastgesteld dat Eduard Sobol niet helemaal beantwoordde aan de hoge sportieve vereisten bij de West-Vlamingen.

Verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, hebben toen meermaals hun bedenkingen geuit over de meerwaarde van Sobol. De eerder matige prestaties van Sobol waren destijds ook voer voor discussie in de Belgische kranten.

“Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

Sobol was niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot.

In de Belgische competitie ondervond hij geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streefde men op Jan Breydel naar beter. Voor elke Champions League campagne werd bijvoorbeeld de vraag gesteld of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op dat hoge niveau.

Ondanks het feit dat Sobol zich telkens op en top professioneel opstelde, hardwerkend en een teamplayer was, op het sportieve niveau kwam hij qua niveau toch nog iets te kort.

Is Sobol een aanwinst voor KRC Genk?

Meest recent

Boskamp breekt bij immense woede: "Het klopt niet!"

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

10
10
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

33
33
Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

240
240
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

151
151
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

113
113
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

113
113
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

113
113
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

85
85
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

350
350
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

78
78
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

318
318
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

121
121
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

748
748
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

428
428
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

117
117
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

532
532
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

666
666
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

982
982
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

167
167
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

117
117
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

143
143
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

178
178
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

211
211
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

81
81

Meer sportnieuws