‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

1114
‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

Daniel Munoz maakt dit seizoen opnieuw indruk met zijn indrukwekkende prestaties en vele doelpunten. Het is onbegrijpelijk dat hij nog steeds bij KRC Genk speelt, en analisten uiten hun verbazing over het uitblijven van een verwachte toptransfer voor de Colombiaan.

Munoz’ huidige marktwaarde bedraagt momenteel meer dan het dubbele van zijn aankoopprijs, terwijl zijn contract aan het einde van dit seizoen afloopt, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Bovendien is op 27-jarige leeftijd stilaan het moment aangebroken om een mooie transfer te maken.

LEES OOK: Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Fenomenale en uitzonderlijke Munoz

Daniel Munoz is zonder discussie een van de beste verdedigers in de Belgische competitie. Op het fysiek vlak geeft hij in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Hij staat zelden stil, is voortdurend in beweging en staat altijd op de juiste plaats, vaak na een verschroeiende spurt. Het is echt geen toeval dat Munoz regelmatig doelpunten maakt uit rebounds.

De medische staf van KRC Genk gaf Het Nieuwsblad een korte inkijk in de fysieke parameters van Munoz dit seizoen en de krant legde ze voor aan Bert Op ’t Eijnde, professor aan UHasselt en inspanningsfysioloog bij Adlon.

Op ‘t Eijnde vindt het aantal kilometers van Munoz een mooie statistiek, maar niet uitzonderlijk. Zijn inspanningen aan hoge intensiteit zijn dat wel. “Zeker als zo iemand diep in blessuretijd nog eens een spurt van 60 tot 70 meter trekt.”

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Munoz groeit uit tot Europees fenomeen

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat Daniel Munoz consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Munoz heeft dit seizoen al zeven doelpunten op zijn naam staan, een uitzonderlijke prestatie voor een rechtsback. Op een gegeven moment was de Colombiaan zelfs de topscorer van KRC Genk en de meest trefzekere back in de grootste Europese competities.

Momenteel zijn Tolu Arokodare en Joseph Paintsil met elk negen doelpunten hem voorbijgestoken als de grootste doelpuntenmakers voor Genk, met Munoz op de derde plaats, wat nog steeds uitzonderlijk is.

Ongeloof en verbazing dat Munoz nog steeds bij KRC Genk speelt

Daniel Munoz is klaar voor de volgende stap in zijn carrière en Stef Wijnants verklaarde aan TV Limburg dat de Colombiaan de volgende is waarvoor KRC Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen.

Ook Het Nieuwsblad schreef dat de stap hogerop niet meer kan uitblijven. Het is bovendien erg vreemd dat Munoz vandaag nog steeds bij Genk speelt, want vorig seizoen stak hij al boven het niveau van de Jupiler Pro League uit.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière. De ervaren doelman gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2. De analist sprak ook over Munoz in de podcast Vier-Nul.

“In augustus zei ik al: 'ik kan niet begrijpen dat Muñoz hier nog speelt'. Elk jaar worden hier zoveel spelers weggehaald naar grote competities en hem zien ze over het hoofd. Ik snap niet dat ploegen à la West Ham United geen serieuze belangstelling vertoonden.”

Peter Vandenbempt stelde zich ook vragen bij het uitblijven van een verwachte toptransfer van Munoz in Extra Time. “Wouter Vrancken heeft onlangs nog gezegd dat hij verbaasd is dat Muñoz nog steeds bij Genk speelt", aldus de analist.

"Ik zou willen nagaan bij die buitenlandse scouts, die hem ongetwijfeld gezien hebben, waarom niemand gekomen is. Wat houdt die clubs dan tegen? De vraagprijs? Er was niet echt een bod geweest als ik het goed begrepen had”, zei  Vandenbempt. 

Aankoopprijs 4,5 miljoen, marktwaarde 10 miljoen euro

Het contract van Daniel Muñoz bij KRC Genk loopt aan het einde van dit seizoen af, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen.

Vorig seizoen werd Munoz al in verband gebracht met Stade Rennes en Lille OSC, terwijl Muñoz nu door de grote poort kan terugkeren naar Zuid-Amerika. Botafogo trekt serieus aan zijn mouw, aangezien ze de Braziliaanse club op zoek is naar een nieuwe rechtsback.

De grote vraag blijft echter of Botafogo financieel in staat is om Muñoz los te weken bij Genk. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Muñoz, maar zijn marktwaarde wordt nu al geschat op 10 miljoen euro.

Hoewel er ook interesse wordt verwacht van Europese clubs, sluit Muñoz een verrassende wending in zijn carrière niet uit. Op 27-jarige leeftijd ambieert hij een mooie transfer en voelt hij zich klaar voor een stap hogerop.

“Zoals elke voetballer droom ik er wel van om op een dag naar een topcompetitie te gaan”, zei hij in september aan Het Belang van Limburg.

“Mijn favoriete competitie? Zoals voor velen is dat de Premier League, maar een favoriete ploeg heb ik daar niet. Ik heb eigenlijk maar één favoriete club: Atlético Nacional in mijn thuisland Colombia.”

Kan Munoz mee in de Premier League?

Meest recent

Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

5
5
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

9
9
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

18
18
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

35
35
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

225
225
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

29
29
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

17
17
Aanwinst Anderlecht: "Dit is niet mijn eindstation"

Lukas Ambros heeft zich in geen tijd in de harten van de Anderlecht-supporters gespeeld. De ...

230
230
'Union wil Europese top aftroeven voor supertalent'

Union heeft dit seizoen alweer een vliegende start genomen, ondanks nogmaals een bewogen ...

100
100
'Nachtmerrie voor Stankovic: transferwending in de maak'

Club Brugge zag afgelopen zomer zijn kassa weer stevig rinkelen. Het zag enkele smaakmakers de stap ...

353
353
Weldra Standard-reünie bij Rode Duivels?

Ten tijde van de gouden generatie was Standard nog één van de hofleveranciers van de ...

42
42
'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

109
109
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

44
44
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

19
19
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

94
94
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

194
194
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

29
29
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

130
130
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

60
60
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

53
53
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

519
519
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

49
49
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

227
227
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

199
199

Meer sportnieuws