‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

1114
‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

Daniel Munoz maakt dit seizoen opnieuw indruk met zijn indrukwekkende prestaties en vele doelpunten. Het is onbegrijpelijk dat hij nog steeds bij KRC Genk speelt, en analisten uiten hun verbazing over het uitblijven van een verwachte toptransfer voor de Colombiaan.

Munoz’ huidige marktwaarde bedraagt momenteel meer dan het dubbele van zijn aankoopprijs, terwijl zijn contract aan het einde van dit seizoen afloopt, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Bovendien is op 27-jarige leeftijd stilaan het moment aangebroken om een mooie transfer te maken.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

Fenomenale en uitzonderlijke Munoz

Daniel Munoz is zonder discussie een van de beste verdedigers in de Belgische competitie. Op het fysiek vlak geeft hij in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Hij staat zelden stil, is voortdurend in beweging en staat altijd op de juiste plaats, vaak na een verschroeiende spurt. Het is echt geen toeval dat Munoz regelmatig doelpunten maakt uit rebounds.

De medische staf van KRC Genk gaf Het Nieuwsblad een korte inkijk in de fysieke parameters van Munoz dit seizoen en de krant legde ze voor aan Bert Op ’t Eijnde, professor aan UHasselt en inspanningsfysioloog bij Adlon.

Op ‘t Eijnde vindt het aantal kilometers van Munoz een mooie statistiek, maar niet uitzonderlijk. Zijn inspanningen aan hoge intensiteit zijn dat wel. “Zeker als zo iemand diep in blessuretijd nog eens een spurt van 60 tot 70 meter trekt.”

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Munoz groeit uit tot Europees fenomeen

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat Daniel Munoz consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Munoz heeft dit seizoen al zeven doelpunten op zijn naam staan, een uitzonderlijke prestatie voor een rechtsback. Op een gegeven moment was de Colombiaan zelfs de topscorer van KRC Genk en de meest trefzekere back in de grootste Europese competities.

Momenteel zijn Tolu Arokodare en Joseph Paintsil met elk negen doelpunten hem voorbijgestoken als de grootste doelpuntenmakers voor Genk, met Munoz op de derde plaats, wat nog steeds uitzonderlijk is.

Ongeloof en verbazing dat Munoz nog steeds bij KRC Genk speelt

Daniel Munoz is klaar voor de volgende stap in zijn carrière en Stef Wijnants verklaarde aan TV Limburg dat de Colombiaan de volgende is waarvoor KRC Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen.

Ook Het Nieuwsblad schreef dat de stap hogerop niet meer kan uitblijven. Het is bovendien erg vreemd dat Munoz vandaag nog steeds bij Genk speelt, want vorig seizoen stak hij al boven het niveau van de Jupiler Pro League uit.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière. De ervaren doelman gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2. De analist sprak ook over Munoz in de podcast Vier-Nul.

“In augustus zei ik al: 'ik kan niet begrijpen dat Muñoz hier nog speelt'. Elk jaar worden hier zoveel spelers weggehaald naar grote competities en hem zien ze over het hoofd. Ik snap niet dat ploegen à la West Ham United geen serieuze belangstelling vertoonden.”

Peter Vandenbempt stelde zich ook vragen bij het uitblijven van een verwachte toptransfer van Munoz in Extra Time. “Wouter Vrancken heeft onlangs nog gezegd dat hij verbaasd is dat Muñoz nog steeds bij Genk speelt", aldus de analist.

"Ik zou willen nagaan bij die buitenlandse scouts, die hem ongetwijfeld gezien hebben, waarom niemand gekomen is. Wat houdt die clubs dan tegen? De vraagprijs? Er was niet echt een bod geweest als ik het goed begrepen had”, zei  Vandenbempt. 

Aankoopprijs 4,5 miljoen, marktwaarde 10 miljoen euro

Het contract van Daniel Muñoz bij KRC Genk loopt aan het einde van dit seizoen af, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen.

Vorig seizoen werd Munoz al in verband gebracht met Stade Rennes en Lille OSC, terwijl Muñoz nu door de grote poort kan terugkeren naar Zuid-Amerika. Botafogo trekt serieus aan zijn mouw, aangezien ze de Braziliaanse club op zoek is naar een nieuwe rechtsback.

De grote vraag blijft echter of Botafogo financieel in staat is om Muñoz los te weken bij Genk. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Muñoz, maar zijn marktwaarde wordt nu al geschat op 10 miljoen euro.

Hoewel er ook interesse wordt verwacht van Europese clubs, sluit Muñoz een verrassende wending in zijn carrière niet uit. Op 27-jarige leeftijd ambieert hij een mooie transfer en voelt hij zich klaar voor een stap hogerop.

“Zoals elke voetballer droom ik er wel van om op een dag naar een topcompetitie te gaan”, zei hij in september aan Het Belang van Limburg.

“Mijn favoriete competitie? Zoals voor velen is dat de Premier League, maar een favoriete ploeg heb ik daar niet. Ik heb eigenlijk maar één favoriete club: Atlético Nacional in mijn thuisland Colombia.”

🚀

Kan Munoz mee in de Premier League?

Meest recent

Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

16
16
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

20
20
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

24
24
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

152
152
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

255
255
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

125
125
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

114
114
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

111
111
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

408
408
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

162
162
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

189
189
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

196
196
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

1689
1689
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

281
281
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

278
278
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

652
652
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

177
177
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

48
48
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

106
106
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

186
186
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

196
196
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

107
107
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

334
334
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

387
387
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

80
80

Meer sportnieuws