‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

1114 stemmen
‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

Daniel Munoz maakt dit seizoen opnieuw indruk met zijn indrukwekkende prestaties en vele doelpunten. Het is onbegrijpelijk dat hij nog steeds bij KRC Genk speelt, en analisten uiten hun verbazing over het uitblijven van een verwachte toptransfer voor de Colombiaan.

Munoz’ huidige marktwaarde bedraagt momenteel meer dan het dubbele van zijn aankoopprijs, terwijl zijn contract aan het einde van dit seizoen afloopt, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Bovendien is op 27-jarige leeftijd stilaan het moment aangebroken om een mooie transfer te maken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Fenomenale en uitzonderlijke Munoz

Daniel Munoz is zonder discussie een van de beste verdedigers in de Belgische competitie. Op het fysiek vlak geeft hij in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Hij staat zelden stil, is voortdurend in beweging en staat altijd op de juiste plaats, vaak na een verschroeiende spurt. Het is echt geen toeval dat Munoz regelmatig doelpunten maakt uit rebounds.

De medische staf van KRC Genk gaf Het Nieuwsblad een korte inkijk in de fysieke parameters van Munoz dit seizoen en de krant legde ze voor aan Bert Op ’t Eijnde, professor aan UHasselt en inspanningsfysioloog bij Adlon.

Op ‘t Eijnde vindt het aantal kilometers van Munoz een mooie statistiek, maar niet uitzonderlijk. Zijn inspanningen aan hoge intensiteit zijn dat wel. “Zeker als zo iemand diep in blessuretijd nog eens een spurt van 60 tot 70 meter trekt.”

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Munoz groeit uit tot Europees fenomeen

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat Daniel Munoz consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Munoz heeft dit seizoen al zeven doelpunten op zijn naam staan, een uitzonderlijke prestatie voor een rechtsback. Op een gegeven moment was de Colombiaan zelfs de topscorer van KRC Genk en de meest trefzekere back in de grootste Europese competities.

Momenteel zijn Tolu Arokodare en Joseph Paintsil met elk negen doelpunten hem voorbijgestoken als de grootste doelpuntenmakers voor Genk, met Munoz op de derde plaats, wat nog steeds uitzonderlijk is.

Ongeloof en verbazing dat Munoz nog steeds bij KRC Genk speelt

Daniel Munoz is klaar voor de volgende stap in zijn carrière en Stef Wijnants verklaarde aan TV Limburg dat de Colombiaan de volgende is waarvoor KRC Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen.

Ook Het Nieuwsblad schreef dat de stap hogerop niet meer kan uitblijven. Het is bovendien erg vreemd dat Munoz vandaag nog steeds bij Genk speelt, want vorig seizoen stak hij al boven het niveau van de Jupiler Pro League uit.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière. De ervaren doelman gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2. De analist sprak ook over Munoz in de podcast Vier-Nul.

“In augustus zei ik al: 'ik kan niet begrijpen dat Muñoz hier nog speelt'. Elk jaar worden hier zoveel spelers weggehaald naar grote competities en hem zien ze over het hoofd. Ik snap niet dat ploegen à la West Ham United geen serieuze belangstelling vertoonden.”

Peter Vandenbempt stelde zich ook vragen bij het uitblijven van een verwachte toptransfer van Munoz in Extra Time. “Wouter Vrancken heeft onlangs nog gezegd dat hij verbaasd is dat Muñoz nog steeds bij Genk speelt", aldus de analist.

"Ik zou willen nagaan bij die buitenlandse scouts, die hem ongetwijfeld gezien hebben, waarom niemand gekomen is. Wat houdt die clubs dan tegen? De vraagprijs? Er was niet echt een bod geweest als ik het goed begrepen had”, zei  Vandenbempt. 

Aankoopprijs 4,5 miljoen, marktwaarde 10 miljoen euro

Het contract van Daniel Muñoz bij KRC Genk loopt aan het einde van dit seizoen af, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen.

Vorig seizoen werd Munoz al in verband gebracht met Stade Rennes en Lille OSC, terwijl Muñoz nu door de grote poort kan terugkeren naar Zuid-Amerika. Botafogo trekt serieus aan zijn mouw, aangezien ze de Braziliaanse club op zoek is naar een nieuwe rechtsback.

De grote vraag blijft echter of Botafogo financieel in staat is om Muñoz los te weken bij Genk. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Muñoz, maar zijn marktwaarde wordt nu al geschat op 10 miljoen euro.

Hoewel er ook interesse wordt verwacht van Europese clubs, sluit Muñoz een verrassende wending in zijn carrière niet uit. Op 27-jarige leeftijd ambieert hij een mooie transfer en voelt hij zich klaar voor een stap hogerop.

“Zoals elke voetballer droom ik er wel van om op een dag naar een topcompetitie te gaan”, zei hij in september aan Het Belang van Limburg.

“Mijn favoriete competitie? Zoals voor velen is dat de Premier League, maar een favoriete ploeg heb ik daar niet. Ik heb eigenlijk maar één favoriete club: Atlético Nacional in mijn thuisland Colombia.”

Kan Munoz mee in de Premier League?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

38
38
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

73
73
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

129
129
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

117
117
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

204
204
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

184
184
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

266
266
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws