‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

1114
‘Transfergekte bij Genk: toptransfer barst uit zijn voegen’

Daniel Munoz maakt dit seizoen opnieuw indruk met zijn indrukwekkende prestaties en vele doelpunten. Het is onbegrijpelijk dat hij nog steeds bij KRC Genk speelt, en analisten uiten hun verbazing over het uitblijven van een verwachte toptransfer voor de Colombiaan.

Munoz’ huidige marktwaarde bedraagt momenteel meer dan het dubbele van zijn aankoopprijs, terwijl zijn contract aan het einde van dit seizoen afloopt, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Bovendien is op 27-jarige leeftijd stilaan het moment aangebroken om een mooie transfer te maken.

LEES OOK: Van Bommel broedt op schok: twee straffe namen uit voorselectie gelekt

Fenomenale en uitzonderlijke Munoz

Daniel Munoz is zonder discussie een van de beste verdedigers in de Belgische competitie. Op het fysiek vlak geeft hij in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien.

Hij staat zelden stil, is voortdurend in beweging en staat altijd op de juiste plaats, vaak na een verschroeiende spurt. Het is echt geen toeval dat Munoz regelmatig doelpunten maakt uit rebounds.

De medische staf van KRC Genk gaf Het Nieuwsblad een korte inkijk in de fysieke parameters van Munoz dit seizoen en de krant legde ze voor aan Bert Op ’t Eijnde, professor aan UHasselt en inspanningsfysioloog bij Adlon.

Op ‘t Eijnde vindt het aantal kilometers van Munoz een mooie statistiek, maar niet uitzonderlijk. Zijn inspanningen aan hoge intensiteit zijn dat wel. “Zeker als zo iemand diep in blessuretijd nog eens een spurt van 60 tot 70 meter trekt.”

Een opvallend voorbeeld is de 147 minuten durende wedstrijd (inclusief verlengingen) tegen Adana Demirspor, gevolgd door een korte nachtrust en een vier uur durende vliegreis, waarna hij enkele dagen tegen Anderlecht opnieuw als een bezetene de lijn afdraafde.

“Munoz is fenomenaal”, zei Wouter Vrancken na de match tegen Anderlecht. “Tijdens de rust gaf hij aan dat hij maar 15 minuten meer in de tank had. In minuut 70 zei hij plots dat het wel zou gaan (lacht) . En dan perst hij er nog zo een spurt en assist uit. Straf, heel straf.”

Munoz groeit uit tot Europees fenomeen

Zijn combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie.

Het is dan ook geen toeval dat Daniel Munoz consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden. “Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Munoz heeft dit seizoen al zeven doelpunten op zijn naam staan, een uitzonderlijke prestatie voor een rechtsback. Op een gegeven moment was de Colombiaan zelfs de topscorer van KRC Genk en de meest trefzekere back in de grootste Europese competities.

Momenteel zijn Tolu Arokodare en Joseph Paintsil met elk negen doelpunten hem voorbijgestoken als de grootste doelpuntenmakers voor Genk, met Munoz op de derde plaats, wat nog steeds uitzonderlijk is.

Ongeloof en verbazing dat Munoz nog steeds bij KRC Genk speelt

Daniel Munoz is klaar voor de volgende stap in zijn carrière en Stef Wijnants verklaarde aan TV Limburg dat de Colombiaan de volgende is waarvoor KRC Genk veel miljoenen euro’s voor gaat vangen.

Ook Het Nieuwsblad schreef dat de stap hogerop niet meer kan uitblijven. Het is bovendien erg vreemd dat Munoz vandaag nog steeds bij Genk speelt, want vorig seizoen stak hij al boven het niveau van de Jupiler Pro League uit.

In de Genkse podcast Terril Talks sprak nieuwkomer Hendrik Van Crombrugge vol lof over zijn ploeggenoot, en volgens hem is Munoz helemaal klaar voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière. De ervaren doelman gaf aan dat hij het 'onbegrijpelijk' vindt dat een speler van dat kaliber nog steeds voor Racing Genk speelt.

“Het is toch een geweldige speler die Munoz. Ik vind het echt ongelooflijk dat hij nog bij KRC Genk speelt”, beaamde ook Marc Degryse bij VTM 2. De analist sprak ook over Munoz in de podcast Vier-Nul.

“In augustus zei ik al: 'ik kan niet begrijpen dat Muñoz hier nog speelt'. Elk jaar worden hier zoveel spelers weggehaald naar grote competities en hem zien ze over het hoofd. Ik snap niet dat ploegen à la West Ham United geen serieuze belangstelling vertoonden.”

Peter Vandenbempt stelde zich ook vragen bij het uitblijven van een verwachte toptransfer van Munoz in Extra Time. “Wouter Vrancken heeft onlangs nog gezegd dat hij verbaasd is dat Muñoz nog steeds bij Genk speelt", aldus de analist.

"Ik zou willen nagaan bij die buitenlandse scouts, die hem ongetwijfeld gezien hebben, waarom niemand gekomen is. Wat houdt die clubs dan tegen? De vraagprijs? Er was niet echt een bod geweest als ik het goed begrepen had”, zei  Vandenbempt. 

Aankoopprijs 4,5 miljoen, marktwaarde 10 miljoen euro

Het contract van Daniel Muñoz bij KRC Genk loopt aan het einde van dit seizoen af, met een cluboptie voor nog een extra seizoen. Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen.

Vorig seizoen werd Munoz al in verband gebracht met Stade Rennes en Lille OSC, terwijl Muñoz nu door de grote poort kan terugkeren naar Zuid-Amerika. Botafogo trekt serieus aan zijn mouw, aangezien ze de Braziliaanse club op zoek is naar een nieuwe rechtsback.

De grote vraag blijft echter of Botafogo financieel in staat is om Muñoz los te weken bij Genk. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Muñoz, maar zijn marktwaarde wordt nu al geschat op 10 miljoen euro.

Hoewel er ook interesse wordt verwacht van Europese clubs, sluit Muñoz een verrassende wending in zijn carrière niet uit. Op 27-jarige leeftijd ambieert hij een mooie transfer en voelt hij zich klaar voor een stap hogerop.

“Zoals elke voetballer droom ik er wel van om op een dag naar een topcompetitie te gaan”, zei hij in september aan Het Belang van Limburg.

“Mijn favoriete competitie? Zoals voor velen is dat de Premier League, maar een favoriete ploeg heb ik daar niet. Ik heb eigenlijk maar één favoriete club: Atlético Nacional in mijn thuisland Colombia.”

Kan Munoz mee in de Premier League?

Meest recent

Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

32
32
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

9
9
Van Bommel broedt op schok: twee straffe namen uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

176
176
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

133
133
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

650
650
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

141
141
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

505
505
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

701
701
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

384
384
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

216
216
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

143
143
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

69
69
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

453
453
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

186
186
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

96
96
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

32
32
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

118
118
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

152
152
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

305
305
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

364
364
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

903
903
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

70
70
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

518
518
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

128
128
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

705
705

Meer sportnieuws