Locht duidelijk over mercato Standard: "Sluiten we niet uit"

261 stemmen
Locht duidelijk over mercato Standard:

Standard zit al jaren in een neerwaartse spiraal. Ze doen al een hele tijd niet meer mee voor de prijzen. CEO Pierre Locht sprak bij La Dernière Heure over de mercato. Moet Standard spelers verkopen?

Standard maakt zonder Europees voetbal en uitgaande transfers jaarlijks tussen de 10 en 15 miljoen euro verlies. De Rouches moeten verkopen, maar van de huidige kern zijn er niet al te veel spelers die veel geld waard zijn. Arnaud Bodart kan zo iemand zijn. 

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Vertrekkers bij Standard?

Moet Standard verkopen? "We zijn niet van plan onze talenten e verkopen, maar als er een goed bod komt en de speler wil vertrekken, zullen we onszelf de vraag moeten stellen. Het verkopen van jonge spelers behoort tot de kernactiviteit van de club. Het is uiteraard het beste als deze spelers minstens twee seizoenen spelen voordat ze vertrekken." 

"Op dit moment kunnen we niet beloven dat we een vertrek kunnen weigeren. Maar er zijn andere clubs, zoals Anderlecht bijvoorbeeld, die heel snel afscheid hebben moeten nemen van jonge talenten. Hierdoor kunnen we de kas aanvullen maar ook het team versterken met andere aankopen."

Ohio en Vanheusden

Noah Ohio is een speler die werd gelinkt aan FC Utrecht. "Het is waar dat er interesse is, maar momenteel is hij bij ons en ik hoop dat hij zo blijft. Ik begrijp zijn wens om te spelen, zijn eerste seizoen was interessant en hij toonde potentieel, maar het is normaal dat er concurrentie is bij Standard." 

Er werd ook al gesproken door niet al te betrouwbare bronnen over een mogelijk akkoord met Inter om Zinho Vanheusden nog een jaar te huren. "Nee, daar hebben we het nog niet over gehad. Het is te vroeg", was de CEO alvast heel duidelijk over dit onderwerp.

Gaat Standard een aantal spelers ten gelde maken?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

54
54
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

170
170
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

118
118
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

61
61
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

205
205
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

247
247
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

92
92
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

481
481
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

228
228
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

413
413
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws