Locht duidelijk over mercato Standard: "Sluiten we niet uit"

door
Locht duidelijk over mercato Standard:

Standard zit al jaren in een neerwaartse spiraal. Ze doen al een hele tijd niet meer mee voor de prijzen. CEO Pierre Locht sprak bij La Dernière Heure over de mercato. Moet Standard spelers verkopen?

Standard maakt zonder Europees voetbal en uitgaande transfers jaarlijks tussen de 10 en 15 miljoen euro verlies. De Rouches moeten verkopen, maar van de huidige kern zijn er niet al te veel spelers die veel geld waard zijn. Arnaud Bodart kan zo iemand zijn. 

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Vertrekkers bij Standard?

Moet Standard verkopen? "We zijn niet van plan onze talenten e verkopen, maar als er een goed bod komt en de speler wil vertrekken, zullen we onszelf de vraag moeten stellen. Het verkopen van jonge spelers behoort tot de kernactiviteit van de club. Het is uiteraard het beste als deze spelers minstens twee seizoenen spelen voordat ze vertrekken." 

"Op dit moment kunnen we niet beloven dat we een vertrek kunnen weigeren. Maar er zijn andere clubs, zoals Anderlecht bijvoorbeeld, die heel snel afscheid hebben moeten nemen van jonge talenten. Hierdoor kunnen we de kas aanvullen maar ook het team versterken met andere aankopen."

Ohio en Vanheusden

Noah Ohio is een speler die werd gelinkt aan FC Utrecht. "Het is waar dat er interesse is, maar momenteel is hij bij ons en ik hoop dat hij zo blijft. Ik begrijp zijn wens om te spelen, zijn eerste seizoen was interessant en hij toonde potentieel, maar het is normaal dat er concurrentie is bij Standard." 

Er werd ook al gesproken door niet al te betrouwbare bronnen over een mogelijk akkoord met Inter om Zinho Vanheusden nog een jaar te huren. "Nee, daar hebben we het nog niet over gehad. Het is te vroeg", was de CEO alvast heel duidelijk over dit onderwerp.

Gaat Standard een aantal spelers ten gelde maken?

Meest recent

Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

8
8
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

104
104
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

8
8
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

245
245
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

107
107
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

31
31
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

346
346
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

75
75
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

82
82
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

46
46
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

169
169
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

96
96
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

85
85
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

157
157
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

174
174
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

141
141
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

135
135
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

262
262
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

341
341
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

141
141

Meer sportnieuws