Organisatie kondigt enorme verandering aan bij Gouden Schoen

door
Organisatie kondigt enorme verandering aan bij Gouden Schoen

Binnen een tiental dagen is het zover. Dan wordt bekend gemaakt wie Simon Mignolet opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. En voor de gelegenheid heeft DPG Media, dat de verkiezing organiseert, een opvallende nieuwigheid gelanceerd.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Bijgevolg stemt men telkens over twee rondes: eentje met betrekking van de tweede helft van het voorbije seizoen en eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Spelers die tijdens de zomermercato vertrokken, maken dus amper kans om te winnen.

LEES OOK: Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Supporters stemmen mee

Hierdoor werd deze procedure al meermaals bekritiseerd, maar de organisatie blijft er aan vasthouden. Al wordt voor de 70ste editie toch ook een nieuwigheid voorzien. Zo krijgen de supporters vanaf heden ook een bepaalde inspraak.

Concreet zal op basis van de stemmen van onder meer de ex-winnaars en de sportjournalisten een top 10 samengesteld worden. Maar tijdens de uitzending van het gala zullen de supporters kunnen stemmen welke speler uit de top 3 moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen in de eindafrekening.

Tot het laatste moment

De oorspronkelijke procedure blijft dus het belangrijkste, maar bij een spannende strijd kunnen de supporters de doorslag geven. "Nu voetballiefhebbers tijdens de show live kunnen stemmen, kan het tot op het allerlaatste moment alle kanten uitgaan. Het wordt dus extra spannend", stelt co-host Lies Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws.

Goed dat de supporters ook een stem krijgen?

Meest recent

'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

8
8
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

61
61
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

139
139
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

60
60
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

106
106
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

119
119
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

154
154
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

88
88
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

302
302
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

134
134
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

125
125
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

59
59
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

64
64
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

136
136
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

238
238
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

62
62
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

362
362
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

211
211
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

173
173
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

285
285
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

172
172
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

410
410
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

763
763
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

85
85

Meer sportnieuws