Onderzoek naar fraude: speelt Messi Ballon d'Or kwijt?

door
Onderzoek naar fraude: speelt Messi Ballon d'Or kwijt?

Lionel Messi zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste voetballers aller tijden. Met acht Gouden Ballen in zijn trofeëenkast is hij zelfs de absolute recordwinnaar van deze prestigieuze prijs. Maar mogelijk zal hij er eentje moeten inleveren.

Nadat hij Argentinië naar de wereldtitel had geleid in Qatar, werd Messi in het najaar beloond met de Ballon d'Or. Deze prijs wordt al sinds de jaren '50 uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld volgens de stemgerechtigden. Voor Messi was het alweer de 8ste keer dat hij met deze trofee aan de haal ging.

Maar mogelijk wordt er eentje van zijn palmares geschrapt. Meer bepaald die van 2021. De Argentijn haalde het in die verkiezing van Robert Lewandowski. De Pool had in dat jaar het ene doelpuntenrecord na het andere gebroken en leidde Bayern München zo naar verschillende hoofdprijzen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

Grootschalig PSG-onderzoek

Dat Messi het uiteindelijk toch haalde, zorgde toen voor een golf aan kritiek uit de voetballerij. En nu komt de winst van de Argentijn nog meer in een slecht daglicht te staan. De Franse kwaliteitskrant Le Monde meldt namelijk dat er een onderzoek loopt naar mogelijke fraude bij de verkiezing.

De bewuste feiten kwamen aan het licht tijdens een grootschalig onderzoek naar financiële wantoestanden bij Messi's toenmalige club Paris Saint-Germain. Onderzoekers van de Franse justitie zouden daarbij op elementen zijn gestuit die kunnen duiden op mogelijke fraude.

Lobby-campagne en verdachte cadeaus

Spilfiguur zou Jean-Martial Ribes zijn. De voormalige directeur marketing van PSG zou een grote lobby-campagne hebben gevoerd om Messi de Ballon d'Or te bezorgen. Daarbij richtte hij zich onder meer op Pascal Ferré. Die was op dat moment hoofdredacteur bij 'France Football', organisator van de Ballon d'Or-verkiezing.

Ferré, die inmiddels zelf aan de slag is bij PSG, zou onder meer exclusieve wedstrijdtickets en andere geschenken hebben ontvangen. Op die manier probeerde Ribes de uitslag te beïnvloeden. Indien de fraude bewezen kan worden, zou Messi zijn Ballon d'Or kwijtspelen en gaat de prijs alsnog naar Lewandowski.

Lewandowski had die Ballon d'Or altijd moeten winnen ...

Meest recent

KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

4
4
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

22
22
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

105
105
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

131
131
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

96
96
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

33
33
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

180
180
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

35
35
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

77
77
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

231
231
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

92
92
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

86
86
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

178
178
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

100
100
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

370
370
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

151
151
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

319
319
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

265
265
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

460
460
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

235
235
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

217
217
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

171
171
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

62
62
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

401
401

Meer sportnieuws