TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

Het nieuwe kalenderjaar is begonnen en dus heeft ook de winterse mercato zijn deuren officieel geopend. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht wil in januari enkele spelers van de hand willen doen. Zo zou met Stade Reims onderhandeld worden over een tijdelijke terugkeer van Alexis Flips. Volgens Franse bronnen heeft de spelmaker echter om enkele dagen bedenktijd gevraagd. Ook Justin Lonwijk wordt gelinkt aan een vertrek. Het Deense Tipsbladet weet evenwel dat moederclub Dynamo Kiev vooralsnog niets vernam over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Union SG haalde afgelopen zomer Elton Kabangu weg bij Willem II. De aanvaller kwam transfervrij over vanuit Nederland, maar voorlopig is zijn passage in het Dudenpark een tegenvaller. Mogelijk wordt hij in januari dan ook al (tijdelijk) van de hand gedaan. Al zou nog geen definitieve beslissing genomen zijn vermits Mohamed Amoura naar de Africa Cup trekt en er aanvallend dus een optie minder is.

Standard lijkt Isaac Hayden vroegtijdig kwijt te spelen. Er wordt met Newcastle onderhandeld over de ontbinding van zijn huurovereenkomst. Steven Alzate werd dan weer aan tal van clubs aangeboden, waaronder tevergeefs aan Rangers FC. Moederclub Brighton hoopt nog een som op te strijken voor de middenvelder, waardoor ook hij mogelijk in januari al vertrekt bij Standard.

Cercle Brugge heeft een nieuwe spits aangetrokken. De Bruggelingen maakten zaterdag bekend dat Felipe Augusto aan de slag gaat bij Groen-Zwart. De Braziliaanse aanvaller ondertekende een contract tot medio 2028 in het Jan Breydelstadion. Naar verluidt komt hij voor zo’n 3 miljoen euro over van Corinthians.

Buitenland

Leander Dendoncker wordt gelinkt aan een transfer naar Real Sociedad, maar het is niet duidelijk of een verhuis naar Spanje hem zo interesseert. La Dernière Heure meldde onlangs dat Dendoncker een duidelijke voorkeur heeft voor een uitleenbeurt aan een andere club uit de Premier League. In ieder geval lijkt een (tijdelijk) vertrek bij Aston Villa noodzakelijk om weer op geregelde basis aan speelminuten te komen.

Jadon Sancho staat op punt om Manchester United tijdelijk in te ruilen voor ex-club Borussia Dortmund. Er moeten weliswaar nog enkele struikelblokken genomen worden, maar een deal is in de maak. Volgens transferexpert Fabrizio Romano gaat het om een uitleenbeurt zónder aankoopoptie. United zou komende zomer immers de situatie opnieuw willen evalueren. Dortmund zou wel een deel van de salariskost op zich nemen.

AA Gent verkocht een jaar geleden Ibrahim Salah aan Stade Rennes. In Frankrijk kon de flankaanvaller tot op heden nog niet echt overtuigen. Een vertrek lijkt in de maak. Foot Mercato weet immers dat Toulouse en Lorient de ex-Buffalo graag voor een half seizoen op huurbasis willen overnemen.

Timo Werner mag tijdelijk vertrekken bij RB Leipzig. In januari zal hij verhuurd worden om zich in de kijker te gaan spelen met oog op een EK-selectie. En zijn bestemming lijkt inmiddels bekend. Zo meldt Sky Germany dat Werner op punt staat om bij Tottenham Hotspur aan de slag te gaan. Het zou gaan om een huurbeurt tot eind dit seizoen zonder aankoopoptie.

Een Dendoncker in vorm moet mee naar het EK met België ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

37
37
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

18
18
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

368
368
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

37
37
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

44
44
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

257
257
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

311
311
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

137
137
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

232
232
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

299
299
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

709
709
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws