TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

795 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

Het nieuwe kalenderjaar is begonnen en dus heeft ook de winterse mercato zijn deuren officieel geopend. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht wil in januari enkele spelers van de hand willen doen. Zo zou met Stade Reims onderhandeld worden over een tijdelijke terugkeer van Alexis Flips. Volgens Franse bronnen heeft de spelmaker echter om enkele dagen bedenktijd gevraagd. Ook Justin Lonwijk wordt gelinkt aan een vertrek. Het Deense Tipsbladet weet evenwel dat moederclub Dynamo Kiev vooralsnog niets vernam over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Union SG haalde afgelopen zomer Elton Kabangu weg bij Willem II. De aanvaller kwam transfervrij over vanuit Nederland, maar voorlopig is zijn passage in het Dudenpark een tegenvaller. Mogelijk wordt hij in januari dan ook al (tijdelijk) van de hand gedaan. Al zou nog geen definitieve beslissing genomen zijn vermits Mohamed Amoura naar de Africa Cup trekt en er aanvallend dus een optie minder is.

Standard lijkt Isaac Hayden vroegtijdig kwijt te spelen. Er wordt met Newcastle onderhandeld over de ontbinding van zijn huurovereenkomst. Steven Alzate werd dan weer aan tal van clubs aangeboden, waaronder tevergeefs aan Rangers FC. Moederclub Brighton hoopt nog een som op te strijken voor de middenvelder, waardoor ook hij mogelijk in januari al vertrekt bij Standard.

Cercle Brugge heeft een nieuwe spits aangetrokken. De Bruggelingen maakten zaterdag bekend dat Felipe Augusto aan de slag gaat bij Groen-Zwart. De Braziliaanse aanvaller ondertekende een contract tot medio 2028 in het Jan Breydelstadion. Naar verluidt komt hij voor zo’n 3 miljoen euro over van Corinthians.

Buitenland

Leander Dendoncker wordt gelinkt aan een transfer naar Real Sociedad, maar het is niet duidelijk of een verhuis naar Spanje hem zo interesseert. La Dernière Heure meldde onlangs dat Dendoncker een duidelijke voorkeur heeft voor een uitleenbeurt aan een andere club uit de Premier League. In ieder geval lijkt een (tijdelijk) vertrek bij Aston Villa noodzakelijk om weer op geregelde basis aan speelminuten te komen.

Jadon Sancho staat op punt om Manchester United tijdelijk in te ruilen voor ex-club Borussia Dortmund. Er moeten weliswaar nog enkele struikelblokken genomen worden, maar een deal is in de maak. Volgens transferexpert Fabrizio Romano gaat het om een uitleenbeurt zónder aankoopoptie. United zou komende zomer immers de situatie opnieuw willen evalueren. Dortmund zou wel een deel van de salariskost op zich nemen.

AA Gent verkocht een jaar geleden Ibrahim Salah aan Stade Rennes. In Frankrijk kon de flankaanvaller tot op heden nog niet echt overtuigen. Een vertrek lijkt in de maak. Foot Mercato weet immers dat Toulouse en Lorient de ex-Buffalo graag voor een half seizoen op huurbasis willen overnemen.

Timo Werner mag tijdelijk vertrekken bij RB Leipzig. In januari zal hij verhuurd worden om zich in de kijker te gaan spelen met oog op een EK-selectie. En zijn bestemming lijkt inmiddels bekend. Zo meldt Sky Germany dat Werner op punt staat om bij Tottenham Hotspur aan de slag te gaan. Het zou gaan om een huurbeurt tot eind dit seizoen zonder aankoopoptie.

Een Dendoncker in vorm moet mee naar het EK met België ...

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

17
17
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

17
17
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

194
194
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

282
282
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

212
212
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

236
236
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

228
228
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

202
202
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

220
220
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

31
31
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

35
35
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

79
79
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

128
128
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

188
188
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

854
854
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

173
173
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

231
231
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

213
213
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

207
207
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

300
300
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

208
208

Meer sportnieuws