TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelmaker, vertrek Dendoncker'

Het nieuwe kalenderjaar is begonnen en dus heeft ook de winterse mercato zijn deuren officieel geopend. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht wil in januari enkele spelers van de hand willen doen. Zo zou met Stade Reims onderhandeld worden over een tijdelijke terugkeer van Alexis Flips. Volgens Franse bronnen heeft de spelmaker echter om enkele dagen bedenktijd gevraagd. Ook Justin Lonwijk wordt gelinkt aan een vertrek. Het Deense Tipsbladet weet evenwel dat moederclub Dynamo Kiev vooralsnog niets vernam over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Union SG haalde afgelopen zomer Elton Kabangu weg bij Willem II. De aanvaller kwam transfervrij over vanuit Nederland, maar voorlopig is zijn passage in het Dudenpark een tegenvaller. Mogelijk wordt hij in januari dan ook al (tijdelijk) van de hand gedaan. Al zou nog geen definitieve beslissing genomen zijn vermits Mohamed Amoura naar de Africa Cup trekt en er aanvallend dus een optie minder is.

Standard lijkt Isaac Hayden vroegtijdig kwijt te spelen. Er wordt met Newcastle onderhandeld over de ontbinding van zijn huurovereenkomst. Steven Alzate werd dan weer aan tal van clubs aangeboden, waaronder tevergeefs aan Rangers FC. Moederclub Brighton hoopt nog een som op te strijken voor de middenvelder, waardoor ook hij mogelijk in januari al vertrekt bij Standard.

Cercle Brugge heeft een nieuwe spits aangetrokken. De Bruggelingen maakten zaterdag bekend dat Felipe Augusto aan de slag gaat bij Groen-Zwart. De Braziliaanse aanvaller ondertekende een contract tot medio 2028 in het Jan Breydelstadion. Naar verluidt komt hij voor zo’n 3 miljoen euro over van Corinthians.

Buitenland

Leander Dendoncker wordt gelinkt aan een transfer naar Real Sociedad, maar het is niet duidelijk of een verhuis naar Spanje hem zo interesseert. La Dernière Heure meldde onlangs dat Dendoncker een duidelijke voorkeur heeft voor een uitleenbeurt aan een andere club uit de Premier League. In ieder geval lijkt een (tijdelijk) vertrek bij Aston Villa noodzakelijk om weer op geregelde basis aan speelminuten te komen.

Jadon Sancho staat op punt om Manchester United tijdelijk in te ruilen voor ex-club Borussia Dortmund. Er moeten weliswaar nog enkele struikelblokken genomen worden, maar een deal is in de maak. Volgens transferexpert Fabrizio Romano gaat het om een uitleenbeurt zónder aankoopoptie. United zou komende zomer immers de situatie opnieuw willen evalueren. Dortmund zou wel een deel van de salariskost op zich nemen.

AA Gent verkocht een jaar geleden Ibrahim Salah aan Stade Rennes. In Frankrijk kon de flankaanvaller tot op heden nog niet echt overtuigen. Een vertrek lijkt in de maak. Foot Mercato weet immers dat Toulouse en Lorient de ex-Buffalo graag voor een half seizoen op huurbasis willen overnemen.

Timo Werner mag tijdelijk vertrekken bij RB Leipzig. In januari zal hij verhuurd worden om zich in de kijker te gaan spelen met oog op een EK-selectie. En zijn bestemming lijkt inmiddels bekend. Zo meldt Sky Germany dat Werner op punt staat om bij Tottenham Hotspur aan de slag te gaan. Het zou gaan om een huurbeurt tot eind dit seizoen zonder aankoopoptie.

Een Dendoncker in vorm moet mee naar het EK met België ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

18
18
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

48
48
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

91
91
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

153
153
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

222
222
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

83
83
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

64
64
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

162
162
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

486
486
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

193
193
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

725
725
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

180
180
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

156
156
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

230
230
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

652
652
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

365
365
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

310
310
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

319
319

Meer sportnieuws